Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Aksaray Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Aksaray Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi her dilde ve her terminolojide gösterdiği başarıyı uzman kadrosu ile Aksaray tercüme ve Aksaray çeviri hizmetlerinde de büyük bir titizlikle sunmaktadır.

Aksaray, 15.06.1989 tarihinde 3578 sayılı kanun ile Niğde ilinden ayrılarak vilayet olma hakkı elde etmiştir. Niğde, Konya, Ankara ile çevrili ilin 7659 km2 yüz ölçümü ve 412.172 kişiden oluşan nüfusu vardır.

İlk çağda Garsaura olarak anılan şehrin, Kapadokya Kralı Archeleos zamanında yeni baştan inşa edilerek Archeleos’un şehri anlamında Archelais adı verilmiştir. Türkler Anadolu’ya geldikten sonra ismi Türk diline çekimleyerek Aksaray olarak anmaya başlamış, bazı Osmanlı arşivlerinde Aksara şeklinde geçmektedir. 1920 yılında il ilan edilen Aksaray 13 yıl vilayet olarak kalmış sonrasında nüfusu kendisinden küçük olan Niğde’ye ilçe olarak eklenmiş sonrasında da 1989 yılında vilayet olma hakkını tekrar elde etmiştir. Aksaray, tarihi yapılar bakımından oldukça zengin bir vilayet olup başlıca tarihi ve turistik yapıları; Aksaray Müzesi, Aşıklı Höyük, Acemhöyük, Antik Nora Şehri, Manastır Vadisi, Ihlara Vadisi, Musular, Ziga Kaplıcaları, Ulu Cami, Eğri Minare, Şeyh Hamid-i Veli, Kaya Cami, Aziz Anargiros Kilisesi, Sivişli Kilise, Selime Katedrali, Kale Manastırı Kilisesi, Yüksek Kilise, Kızıl Kilise, Pürenli Seki Kilisesi, Kokar Kilisesi, Eğritas Kilisesi, Sümbüllü Kilise, Yılanlı Kilise, Saint Georges Kilisesi, Bahattin Samanlığı Kilisesi, Direkli Kilise, Karagedik Kilisesi, Ağzıkarahan, Alayhan, Öresinhan, Yerköyhanı, Akhan, Eşmekaya Sazlığı Kuş Alanı, Sultanhanı Sazlığı Kuş Alanı gibi tarihi güzelliklere sahiptir.

Aksaray ilinin ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. En başta buğday olmak üzere, arpa, şeker pancarı, burçak, mısır, patates, soğan, fasülye, keten, kenevir, üzüm ve elma yetişmektedir. Küçükbaş hayvancılığın yaygın olduğu bir il olup devletin Koçaş tesisleri şehre 25 km uzaklıktadır. Özellikle Taşpınar köyünün başta olmak üzere bazı köylerde halı dokumacılığı hala çok meşhurdur.

Aksaray’da un, süt, yem gibi gıda sanayi tesisleri yanında, madenlere dayalı sanayi ve metal eşya, makina imalatı da gelişmiş bir ildir. Ağır sanayi adına dizel motor fabrikası bulunmaktadır. Kaolin ise seramik yapımında kullanılan başlıca madenidir.

Aksaray’a dair yürütülen tüm global çalışmalar kapsamında Aksaray tercüme ve Aksaray çeviri hizmeti talebi yoğun şekilde yaşanmaktadır. Bu nedenle özellikle teknik dosyalarda Aksaray teknik tercüme ve Aksaray teknik çeviri hizmeti gerçekleştirilmektedir. Katalog, kullanım kılavuzu, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihazların katalogları, ISO ve TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzları, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite raporları, ar ge raporları, teknik şartname ve ÇED raporlarının Aksaray teknik tercüme ve Aksaray teknik çeviri kapsamında alanında uzman deneyimli tekniker, mühendis, mimar olan tercüman ve editörler tarafından tercümesi gerçekleştirilir.

Hukuk global her sistemin temel yapısının oluşturur. İki ülke arasında başlayan tüm ilişkiler ve prosedürler hukuk sistemi üzerine kurulur. Bu nedenle global bağlamda bağlantı kurmaya çalışan birey ya da kurumların Aksaray hukuki tercüme ve Aksaray hukuki çeviri kapsamında tercüme hizmetine ihtiyaçları doğmaktadır. Bu nedenle tercüme yapılan her iki dildeki hukuk sistemine hakim ve hukuk alanında eğitim almış ve ana dil düzeyinde yetkinliği olan kişiler tarafından Aksaray hukuki tercüme ve Aksaray hukuki çeviri hizmeti gerçekleştirilir. Aksaray hukuki tercüme ve Aksaray hukuki çeviri işlemi vekaletname, ihtarname, ihbarname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, beyanname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet, sözleşme, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme, şirket tüzüğü ve teknik ve idari şartnameler gibi evraklarda birey ya da kurum talebi ile sağlanmaktadır.

Vize, ikamet, vatandaşlık, şirket kuruluşu, nikah, evlilik, boşanma gibi işlemler kapsamında Aksaray yeminli tercüme ve Aksaray yeminli çeviri hizmeti talep edilmektedir. Bu kapsamda en çok nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, kimlik, doğum belgesi, ölüm belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, vekaletname, sicil gazetesi, ruhsat, mahkeme kararı, maaş bordrosu, kaza raporu, dilekçe, doktor raporu, temyiz belgesi, diploma, transkript, tasdikname, askerlik belgesi, tapu, muvaffakatname, evlilik cüzdanı, sözleşme, ithalat ihracat belgesi, apostil, uygunluk belgesi, sertifika, taahhütname gibi evraklarda Aksaray yeminli tercüme ve Aksaray yeminli çeviri işlemi talep edilir.

Okeanos Uluslararsı Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik ilkelerine ve değerlerine bağlı çalışmalarını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme politikalarıyla birleştirerek Aksaray tercüme ve Aksaray çeviri hizmeti vermektedir.

Aksaray yeminli tercüme, Aksaray tercüme ve Aksaray çeviri hizmeti hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Tercümelerinizi vereceğiniz adresinize ücretsiz kargo hizmetimiz ile iletmekteyiz…

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...