Perşembe, Ağustos 13, 2020
Ana Sayfa Çeviri Almanca Tercüme Bürosu

Almanca Tercüme Bürosu

Almanca tercüme işlemleri Almanca tercüme bürosu aracılığıyla yürütülmektedir. Günümüzde çeşitli nedenlere dayalı olarak pek çok alanda Almanca tercüme hizmeti talep edilmektedir.

Almanca tercüme hizmetine olan yoğun talebin arkasında birçok sebep yatmaktadır. Almanya’nın otomobil sektörünün devlerinden birisi olması ve iyi bir ekonomiye sahip olmasının bunda karı büyüktür.

Almanya üretim endüstrisi bir hayli gelişmiş olan bir ülkedir. Bu durum birçok ülke ile olduğu gibi Türkiye ile de arasında ithalat ve ihracat trafiği yoğunlaştırmaktadır.

Almanya’nın, Türkiye’nin en büyük ticari ortaklarından birisi olduğu da bilinen bir gerçektir. Tüm bunlar neticesinde Almanca tercüme hizmeti yoğun bir şekilde talep edilmektedir.

Almanca Tercüme Bürosu

Almanca tercüme bürosu, Almanca tercüme ve Almanca yeminli tercüme işlemlerini yürütmektedir. Belirli bir tercüman ve yeminli tercüman kadrosu,  proje koordinatörleri, editörler ve kontrolörler aracılığıyla hizmet vermektedir.

Almanca tercüme veya Almanca yeminli tercüme talebinde bulunan müşteriler için genel olarak karakter sayısı üzerinden Almanca tercüme fiyatları belirlenir.  Yeminli tercümesi talep edilen belgelerde, matbu bir belge olması halinde belge üzerinden veya sayfa sayısı üzerinden fiyatlar düzenlenebilmektedir.

Müşterinin tercüme bürosunun verdiği teklifi kabul etmesi halinde tercüme işlemleri başlatılmaktadır. Tercüme işleminin akabinde gerekli kontroller ve düzenlemeler gerçekleştirildikten sonra müşteriye teslimatı sağlanmaktadır.

Almanca Tercüme ve Çeviri Hizmeti

Almanca tercüme bürosu birçok alanda ve birçok terminolojide hizmet vermektedir. Hukuk, tıp, mühendislik, akademik kariyer, edebiyat, ticaret vb. hizmet verilen alanlar ve terminolojilerdir.

Hukuk alanında sözleşme metinleri, vekaletnameler, mahkeme kararları, toplantı tutanakları vb. pek çok evrakın Almanca hukuki tercümesi gerçekleştirilmektedir. Bir Almanca tercümesi bürosu hukuki tercümede başarı elde etmek istiyorsa, hukuk alanında deneyim ve bilgi sahibi kişilerle çalışmalıdır.

Almanca tercüme hizmetine ihtiyaç duyulan bir diğer alan teknik alanlardır. Kullanım kılavuzu, katalog, broşür, teknik şartname, etiket, ISO ve TSE belgelerinin Almanca teknik tercümesi gerçekleştirilmektedir. Teknik tercüme işlemi teknik terminoloji ve jargona hakim tercümanlar tarafından yapılmalıdır.

Almanca tıbbi tercüme hizmetine olan talepler de fazladır. Medikal raporlar, hastane ve doktor web siteleri, tıbbi cihaz kullanım kitapçıkları, ilaç prospektüsü gibi içerikler tercüme edilmektedir. Almanca tercüme bürosu sağlık alanında tecrübe sahibi tercümanlarla çalıştığı takdirde çevirilerde hata oranı azalmaktadır.

Bilanço, gelir beyannamesi, ticari faturalar, sigorta poliçesi vb. içeriklerin ise Almanca ticari tercümesi gerçekleştirilmektedir. Ticari terimlere hakimiyet ticari tercümede önemlidir.

Almanca Yeminli Tercüme Hizmeti

Bahsi geçen alanlardaki evrakların resmi bir kuruma ibraz edilmesi halinde Almanca yeminli tercüme hizmeti talep edilmektedir.

Diploma, transkript,fatura, tıbbi rapor, nüfus kayıt örneği, kimlik ve ehliyet gibi belgeler bu kapsamda tercüme edilmektedir. Akabinde Almanca yeminli tercüman kaşe ve imzası ile birlikte müşteriye teslimatı sağlanmaktadır.

Bir belgede yeminli tercüman kaşe ve imzasının yer alması o belgenin resmileşmesine olanak sağlamaktadır. Müşteriler böylelikle Almanca yeminli tercümesini yaptırdıkları belgeleri ilgili resmi kuruma sunmaktadır.

Almanca Tercüme ve Çeviri Taleplerinizde Okeanos…

Okeanos Tercüme, profesyonel Almanca tercüman kadrosu ile kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı Almanca tercüme hizmeti sağlamaktadır. Almanca tercüme bürosu olarak Perpa Ticaret Merkezinde bulunan İTO ve Beyoğlu 25. Noterliği için sözlü tercüme hizmeti de vermektedir.

Almanca tercüme bürosu olarak Almanca tercüme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. Aynı zamanda 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikTercüme Bürosu
Sonraki İçerikNoter Yeminli Tercüme

GÜNCEL YAZILAR

Dijital Pazarlamada Yabancı Dil

Dijital pazarlama internet kullanıcıları hedeflenerek internet ortamında ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir çeşit pazarlama yöntemidir. Günümüzde dijital ortamda sınırlar ve mesafelerin kalkmasıyla dijital pazarlamada...

Tapu Randevu

Tapu randevu, taşınmaz malların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almak gerekmektedir. Tapu randevu işlemleri online olarak yapılabilmesi gibi Alo 181...

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir?

Yabancı dil nasıl geliştirilir? Yabancı dil bilmek, uluslararası ilişkilerin geliştiği ve küresel etkileşimin arttığı günümüzde önemli bir etmendir.  Aynı zamanda başka kültürlerden ve coğrafyalardan...

Sağlık Turizmi ve Tercüme

Sağlık turizmi ve tercüme hizmeti, küreselleşen dünyamızda ülkeler arası işbirliklerinin, seyahat özgürlüklerinin ve olanaklarının artması ile birlikte sağlık turizminde de birtakım gelişmeler olmuştur. Özellikle son...