Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Çeviri Bağcılar Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Bağcılar Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Sektörün ve iş dünyasının nabzını Perpa Ticaret Merkezi’nde tutan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi İstanbul’un tüm ilçelerinde olduğu gibi Bağcılar’da da Bağcılar tercüme ve Bağcılar çeviri hizmetini başarıyla sunmaktadır.

Bağcılar, Osmanlı Dönemi’nin Rum ahalsinin yaşadığı Mahmutbey Nihaiyesi’nin köylerinden biriydi. Mahmutbey Nihaiyesi ise 1950’li yıllar içinde jandarma karakolu, sağlık merkezi, eczanesi, postahanesi, elektrik idaresi, sinema, misafirhane ve köy muhtarlığı ve okul müdürlüğü ve lojmanı bulunan bir köy konağı yer alıyordu. 1990’lı yıllarda ise köy olmuştur. 1992 yılında Güneşli, Kirazlı, Mahmutbey semtleri ile birleşerek ilçe olarak ayrılmıştır.

Bağcılar, İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan ve İstanbul’un en kalabalık müfusa sahip ilçesidir. Bakırköy ilçesine bağlı olan Bağcılar ilçesi 1992 yılında ilçe statüsüne yükselmiştir. Çok sayıda göç alan bir ilçe olan Bağcılar’ın yüzölçümü 22 km2 ve Bahçelievler, Küçükçekmece, Başakşehir, Güngören, Esenler ve askeri arazi arasında kalmaktadır.

Bağcılar ilçesinin ekonomisini canlı tutan başlıca sektör tekstildir. İlçe sınırında İstoç, Oto center, Tekstilkent, Massit gibi önemli ticaret merkezleri bulunmaktadır. Bankacılık ve basın merkezleri ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Gıda, metal işleri, taşımacılık sektörleri ilçenin tekstilden sonraki en çok faaliyet gösteren alanlarıdır. Tarım ve hayvancılığın olmadığı ilçenin ticari dokusunu küçük işletmeler oluşturmaktadır.

Bağcılar ilçesinin tarihi eserleri; Kaşıkçı Çeşmesi, Çifte Gelinler Çeşmesi, Tavukçu Köprüsü, Su Kemerleri, Tarihi İpek Yolu, Su Yolları, Acı Çeşme, Burmalı Çeşme, Hüseyin Ağa Çeşmesi ve Demirli Çeşmeleridir.

Bağcılar Teknik Tercüme ve Bağcılar Teknik Çeviri Hizmeti

Bağcılar, İstanbul’un gelişmekte olan ve hareketli küçük işletmelerden ve bunun dışında global alanda iş yapan iş merkezlerinden oluşan bir ilçedir. Buna bağlı olarak ilçe içerisinde global pazarda faaliyet gösteren firmalar başta olmak üzere Bağcılar teknik tercüme ve Bağcılar teknik çeviri hizmeti Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tarafından teknik donanımlı, mühendis, mimar, tekniker gibi bu alanda eğitim almış ve anadil düzeyinde dil yeterliliği olan tercüme ekibi tarafından projeler yürütülmektedir. Bağcılar teknik tercüme ve Bağcılar teknik çeviri projeleri katalog, kullanım kılavuzu, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihazların katalogları, ISO ve TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzları, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite raporları, ar ge raporları, teknik şartname ve ÇED raporları ve daha birçok dökümanda terminolojisine uygun bir şekilde tercüme ve çeviri işlemi yapılmaktadır.

Bağcılar Hukuki Tercüme ve Bağcılar Hukuki Çeviri Hizmeti

Hukuk global anlamda işlem yapan bireysel ya da kurumsal her türden işlemin temel taşıdır. Bağcılar hukuki tercüme ve Bağcılar hukuki çeviri işlemi vekaletname, ihtarname, ihbarname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, beyanname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet, sözleşme, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme, şirket tüzüğü ve teknik ve idari şartnameler gibi evraklar üzerinde gerçekleştirilmektedir. Hukuki tercümanlar, ülkelerin hukuk sistemler hakkında bilgi sahibi, terminoloji konusunda uzman ve yasalar hakkında güncel bilgilere sahip kişiler tarafından yerine getirilmektedir.

Bağcılar Yeminli Tercüme ve Bağcılar Yeminli Çeviri Hizmeti

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi bireysel ya da kurumsal anlamda şirket kuruluşu, evlilik, ikamet, vatandaşlık, vize, oturum, gayrimenkul işlemleri gibi birçok konuda Bağcılar yeminli tercüme ve Beğcılar yeminli çeviri işlemi gerçekleştirmektedir. Geniş yeminli tercüman kadrosu ile Bağcılar yeminli tercüme ve Bağcılar yeminli çeviri hizmeti kapsamında nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, kimlik, doğum belgesi, ölüm belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, vekaletname, sicil gazetesi, ruhsat, mahkeme kararı, maaş bordrosu, kaza raporu, dilekçe, doktor raporu, temyiz belgesi, diploma, transkript, tasdikname, askerlik belgesi, tapu, muvaffakatname, evlilik cüzdanı, sözleşme, ithalat ihracat belgesi, apostil, uygunluk belgesi, sertifika, taahhütname gibi evrakların Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme firmasında başarı ile yürütülmektedir.

Bağcılar Noter Onaylı Tercüme ve Bağcılar Noter Onaylı Çeviri Hizmeti

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tüm işlemlerde olduğu gibi bazı durumlarda bireysel, kurumsal ya da resmi makam talebi doğrultusunda Bağcılar noter onaylı tercüme ve Bağcılar noter onaylı çeviri hizmeti gerçekleştirmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik ilkelerine ve değerlerine bağlı çalışmalarını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme hizmeti ile birlikte yıllardır başarı ile Perpa Ticaret Merkezi’nde yürütmektedir.

Bağcılar yeminli tercüme, Bağcılar tercüme ve Bağcılar çeviri hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Tercümanlık ve Yabancı Kültürler

Tercümanlık ve yabancı kültürler, kaynak dilde sözlü veya yazılı olarak ifade edilenleri hedef dile aktarmakla görevli kişilere tercüman denilmektedir. Tercümanlık ve Yabancı Kültürler Tercüme işlemi genel...

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...