Perşembe, Ağustos 13, 2020
Ana Sayfa Çeviri Bakırköy Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Bakırköy Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Bakırköy tercüme ve Bakırköy çeviri, bireysel ve kurumsal müşterilerine profesyonel hizmet sunmaktadır.

İstanbul’un Avrupa yakasında yer alan Bakırköy 1926 yılında kurulmuş ve 1992 yılında bugünkü sınırlarına ulaşmıştır. İstanbul’un eski ve köklü semtlerinden biri olan Bakırköy tarihi Roma İmparatorluğu’na kadar uzandığı dönemlerde “Makro Hori” ya da “Makri Köy” adıyla anılıyordu. Osmanlı döneminde de kullanılan Makriköy adı Cumhuriyet’in ilanından sonra, 1925 yılında “Bakırköy” olarak değiştirilmiştir.

Bakırköy ekonomisi genel olarak sanayi ve ticarete dayanmaktadır. Bakırköy’de ilk sanayi tesisleri 1768 yılında Baruthane ve sonrasında faaliyet gösteren bez fabrikası ollmuştur. İlçenin asıl büyümesi 1950 yılı sonrasında gerçekleşti. Ayrıca Bakırköy’ün yüzölçümünün üçter birini kaplayan Atatürk Uluslararası Havalimanı da ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. Ayrıca Türkiye’nin ilk ruh ve sinir hastalıkları hastanesi olan Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Ord. Prof Dr. Mazhar Osman tarafından 1927 yılında ilçede açılmış halen faaliyetlerine devam etmektedir.

Bakırköy Teknik Tercüme ve Bakırköy Teknik Çeviri

Bakırköy teknik tercüme ve Bakırköy teknik çeviri terminolojik olarak teknik içeriğe sahip dökümanlarda yapılmaktadır. Bakırköy teknik tercüme ve Bakırköy teknik çeviri işlemine teknik ürünlerin ticaret, üretim, lojistik, pazarlama gibi işlemleri sırasında ihtiyaç duyulur. Bakırköy teknik tercüme ve Bakırköy teknik çeviri, kullanım kılavuzu, ÇED raporları, teknik şartnameler, ISO ve TSE belgesi, CE belgesi, TÜV sertifikası, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları, teknik şartnameler, ar ge raporları ve daha fazlasında alanında uzman deneyimli tercüme ekibi tarafından yapılırken terimlerin doğruluğu, teriminolojik bütünlük ve cümlelerin kısa, anlaşılır ve net olması büyük önem taşımaktadır.

Bakırköy Hukuki Tercüme ve Bakırköy Hukuki Çeviri

Bakırköy hukuki tercüme ve Bakırköy hukuki çeviri uluslararası yürütülen tüm işlemlerde prosedürün tamamlanması sırasında iletişimin sağlanabilmesi amacıyla vekaletname, taahhütname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, boşanma davaları, evlilik işlemleri, sözleşme, dernek iç tüzüğü, genelge, taahhütname, kararname, ihbarname, beyanname, ihtarname, yönetmelikler, vergi evrakları, tapu, senet, AB mevzuatı, ticari sözleşme, ticari sözleşme, şirket tüzüğü gibi evrakların işlemi yapılır. Bakırköy hukuki tercüme ve Bakırköy hukuki çeviri işlemleri sırasında terminolojik bütünlük, dökümanın sınırları, kuralları ve yasakların net ve anlaşılır ifade edilmesi ve hukuk sistemleri arasındaki farklılıkları bilen kişiler tarafından yapılmaktadır.

Bakırköy yeminli tercüme ve Bakırköy Yeminli Çeviri

Yeminli tercümanların tercüme işlemini gerçekleştirdikten sonra tercüme evrakına ıslak kaşe ve imza yapması işlemine Bakırköy yeminli tercüme ve Bakırköy yeminli çeviri işlemi denir. Bakırköy yeminli tercüme ve Bakırköy yeminli çeviri pasaport, kimlik, ehliyet, kaza tutanağı, öğrenci belgesi, diploma, transkript, vergi levhası, şirket kuruluş evrakları, sözleşme, doğum belgesi, ölüm belgesi, mahkeme evrakları, konsolosluk ve vize evrakları, erasmus evrakları gibi dökümanlarda müşteri talebi sonrası düzenlenmektedir.

Bakırköy noter onaylı tercüme ve Bakırköy noter onaylı çeviri yine müşteri talebi sonrasında bazı resmi kurumların yeminli tercüme sonrasında noter tarafından tasdik edilmesini istemesi üzerine hazırlanmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli tercüme kurulduğu günden bu yana etik, ilkeli çalışma prensibini aynı zamanda uygun fiyat, kalite, hız ile birleştirerek Bakırköy tercüme ve Bakırköy çeviri hizmeti sunmaktadır.

Bakırköy yeminli tercüme, Bakırköy tercüme ve Bakırköy çeviri hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Dijital Pazarlamada Yabancı Dil

Dijital pazarlama internet kullanıcıları hedeflenerek internet ortamında ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir çeşit pazarlama yöntemidir. Günümüzde dijital ortamda sınırlar ve mesafelerin kalkmasıyla dijital pazarlamada...

Tapu Randevu

Tapu randevu, taşınmaz malların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almak gerekmektedir. Tapu randevu işlemleri online olarak yapılabilmesi gibi Alo 181...

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir?

Yabancı dil nasıl geliştirilir? Yabancı dil bilmek, uluslararası ilişkilerin geliştiği ve küresel etkileşimin arttığı günümüzde önemli bir etmendir.  Aynı zamanda başka kültürlerden ve coğrafyalardan...

Sağlık Turizmi ve Tercüme

Sağlık turizmi ve tercüme hizmeti, küreselleşen dünyamızda ülkeler arası işbirliklerinin, seyahat özgürlüklerinin ve olanaklarının artması ile birlikte sağlık turizminde de birtakım gelişmeler olmuştur. Özellikle son...