Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Çeviri Balıkesir Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Balıkesir Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Balıkesir tercüme ve Balıkesir çeviri hizmetleri il sınırları içerisinde yeel ve uluslararası pazarda faaliyet gösteren şirketler ve bireysel müşteri talepleri neticesinde oluşmaktadır.

Balıkesir, Marmara Bölgesi’ne bağlı Güney Marmara kısmında bulunan ülkenin en kalabalık on yedinci ilidir. Şehrin bir bölümü Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer almakta olup şehrin hem Marmara Denizi’ne hem de Ege Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. 2016 yılı itibariyle Balıkesir nüfusu 1.196.176 olup il plakası 10’dur.

Balıkesir, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu, Karesi Beyliği ve Osmanlı Devleti egemenliğinde kalmış olup derin tarihe ve tarih mirasına sahiptir. Başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan şehrin ilçeleri yerel turizm ile ön plandadır.

Türk Silahlı Kuvvetleri Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın ilk jet üssü olan 9. Ana Jet Üs Komutanlığı ile 6. Ana Jet Üs Komutanlığı Balıkesir’de bulunmaktadır. Balıkesir’in eski adı Karesi olup 1926 yılında bu şekilde değiştirilmiştir.

Balıkesir’in sahil kıyılarında zeytincilik, bağcılık ve balıkçılık yapılmaktadır. İç kesimlerinde ise tarım, hayvancılık, ormancılık ve madencilik yapılmakta olup, şehirde tek merkezli büyüme modeli yerine dengeli büyüme planı seçilerek bu şekilde bir düzen sağlanmaktadır. İller ülke ekonomi sıralamasında Türkiye’nin 13. İlidir. Balıkesir’de yapılan sanayi çalışmalarının hacmi %51 olup il sınırları içerisinde 4 adet Organize Sanayi Bölgesi bulunmaktadır. İlin başlıca geçim kaynağının tarım olması sebebyile tarıma bağlı endüstri ön plana çıkmaktadır. İl Bor minerali açısından oldukça zengin olup Türkiye Bor maden zervlerinden bir kısmı Bigadiç ilçesinde bulunmaktadır. Ayrıca Marmara Adası’nda mermer ocakları, Balya’da kurşun, Edremit’te demir rezervi ve Dursunbey’de ametist yatakları bulunmaktadır.

Balıkesir Ticari Tercüme ve Balıkesir Ticari Çeviri Hizmeti

Balıkesir’de gerçekleşen global ticarete bağlı olarak Balıkesir ticari tercüme ve Balıkesir ticari çeviri faaliyetleri bölgede sürdürülmektedir. Balıkesir’de faaliyet gösteren ve global pazarda yer alan firmaların ticari anlamda şirket kuruluş evrakları, finans evrakları, ticari faaliyete bağlı sözleşme, reklam metinleri, lojistik, üretim ve pazarlama dökmanlarının tamamı müşteri talepleri doğrultusunda tercüme ve çeviri işlemi gerçekleştirilerek ilgilisine iletilmektedir.

Balıkesir Teknik Tercüme ve Balıkesir Teknik Çeviri Hizmeti

Teknik ürünlerin üretim, satış pazarlama ve nakliyesi sırasında, kullanım kılavuzu, TSE ve ISO belgeleri, katalog, teknik servis ve bakım kitapçıkları, ar ge raporu, teknik şartname gibi birçok döküman teknik tercüme ve teknik çeviri şlemi yapılmaktadır. Tknik tercüme ve teknik çeviri sırasında cümleler kısa, net ve anlaşılır olmalı ve teknik terimler doğru ve yerinde kullanılmalıdır.

Balıkesir Yeminli Tercüme ve Balıkesir Yeminli Çeviri

Balıkesir yeminli tercüme ve Balıkesir yeminli çeviri bireysel ya da kurumsal müşteri talebi doğrultusunda pasaport, kimlik, nüfus kayıt, sabıka kaydı, sözleşme, şirket kuruluş evrakları, patent dosyaları, vize, nikah, eğitim, boşanma işlemleri evrakları gibi daha birçok döküman yeminli tercüman tarafından tercüme edilerek kaşe ve imza yapılmaktadır.

Balıkesir Noter Onaylı Tercüme ve Balıkesir Noter Onaylı Çeviri

Bazı evrakları ilgili kişi ya da kurum talebi gereği yeminli tercüman onayı sonrasında noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemi uygulanmaktadır. Tercüme işlemi tamamlanan evrakın yeminli tercüman tarafından kaşe imza yapılarak onaylanması sonrası noterlik makamında noter tarafından tasdik edilerek ilgilisine teslim edilir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Balıkesir’de de profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Yeminli tercüme taleplerinizde belgelerinizi yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile tarafınıza ulaştırıyoruz.

Balıkesir tercüme, Balıkesir çeviri, Balıkesir yeminli tercüme ve Balıkesir yeminli çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Tercümanlık ve Yabancı Kültürler

Tercümanlık ve yabancı kültürler, kaynak dilde sözlü veya yazılı olarak ifade edilenleri hedef dile aktarmakla görevli kişilere tercüman denilmektedir. Tercümanlık ve Yabancı Kültürler Tercüme işlemi genel...

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...