Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Bulgarca Yeminli Tercüme

Bulgarca Yeminli Tercüme

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana Bulgarca tercüme, Bulgarca çeviri ve Bulgarca yeminli tercüme hizmetleri alanında da uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme politikasını sürdürmektedir.

Bulgarca, Hint Avrupa dilleri ailesinden Güney Slav dillerine bağlı olup Bulgaristan’ın resmi dilidir. Kiril alfabesi ile yazılan Bulgarca, 862 yılında Selanikli Aziz Kiril ve kardeşi Metody tarafından Bulgaristan’ın Preslav kasabasında oluşturulmuştur.

Bulgarca, ilk yazıya dökülen Slavik dildir.

Türkiye Bulgaristan’ın ilk 5 ticaret ortağı arasında yer almakta ve Mineral yakıt, bakır, plastik, elektrikli makine ve demir çelik Türkiye’nin Bulgaristan’a ihraç ettiği ilk ürünler arasında yer almaktadır. Mineral yağlar, yağlı tohum, meyve, ağaç, ahşap eşya, plastik ve kurşun ise Bulgaristan’dan ithal edilen başlıca ürünler arasında yer almaktadır.

Bulgaristan Türkiye arasında gerçekleşen yoğun ithalat ve ihracat sırasında birçok evrakın Bulgarca tercüme ve Bulgarca çeviri işlemleri yürütülmektedir.

Bulgarca tercüme ve Bulgarca çeviri işlemlerinin büyük kısmını Bulgarca hukuki tercüme ve Bulgarca hukuki çeviri işlemleri oluşturmaktadır. Uluslararası gerçekleştirilen tüm işlem ve bağlantılar hukuk sistemleri çerçevesinde gerçekleşmesi nedeniyle en çok çeviriye ihtiyaç duyulan başlıca hukuki evraklar ise; vekaletname, ihtarname, ihbarname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, beyanname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet, sözleşme, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme, şirket tüzüğü ve teknik ve idari şartnamelerden oluşmaktadır.

Bulgarca hukuki tercüme ve Bulgarca hukuki çeviri işlemleri hukuk fakültesi mezunu ve hukuk sistemleri hakkında bilgi ve deneyim sahibi tercüman, editör ve denetmenler tarafından yapılmalıdır. Hukuk dokümanların ağdalı uzun cümleleri ve terminolojisinin doğru kullanılması gerekir. Hak ve hükümler, yasak ve kurallar doğru aktarılmalıdır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme hukuk alanında deneyim sahibi ve anadil düzeyinde dil becerisine sahip geniş ve profesyonel bir ekiple hizmet sunan sektörün öncü firmaları arasında yer almaktadır.

Ayrıca Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tüm çeviri işlemlerinde olduğu gibi Bulgarca hukuki tercüme ve Bulgarca hukuki çeviri işlemlerinde de EN 15038 Hizmet Kalite Standartları kapsamında çalışmalarını gerçekleştirmektedir. Sadece tercüme sektörüne özgü hazırlanan bu kalite standartları sertifikasını belirli periyotlarla uygulanan sıkı denetimler sonucu almaya her defasında hak kazanmakta ve tekliften teslimata tüm prosesini hizmet kalite standartlarına uyarınca gerçekleştirmektedir.

İthalat ve ihracat sırasında aynı zamanda Bulgarca teknik tercüme ve Bulgarca teknik çeviri işlemleri katalog, kullanım kılavuzu, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihazların katalogları, ISO ve TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzları, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite raporları, ar ge raporları, teknik şartname ve ÇED raporları gibi evraklar başta olmak üzere birçok evrak için uygulanır. Bulgarca teknik tercüme ve Bulgarca teknik çeviri işlemi uygulanırken en önemli unsurların başında süre yer almakta ve çeviri kalitesi ile sürenin çok doğru bir şekilde planlanması gerekmektedir. Bulgarca teknik tercüme ve Bulgarca teknik çeviri yapılırken terimlerin doğru kullanılması ve terimlerin tutarlı olması büyük önem taşır. Bunun için gerekli görülmesi durumunda terminoloji sözlüğü hazırlanır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tercüme kadrosu farklı alanlarda ve konularda uzman ve saha deneyimi sahip, bilgilerini güncel tutan sorumluluk sahibi tercümanlardan oluşmaktadır.

Yılların tecrübesi ile teknolojiyi entegre bir şekilde kullanabilen ve özellikle dış ticaret ya da gümrük işlemlerinde talep edilen Bulgarca acil tercüme ve Bulgarca acil çeviri planlamalarını müşterilerinin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda planlayan proje ekibi sayesinde başarı kaçınılmazdır. Bulgarca acil tercüme ve Bulgarca acil çeviri işlemlerinin kaliteden ödün vermek olmadığının bilincinde olan Okeanos ekibi teklif, tercüme, editing, son kontrol, teslimat ve daha birçok aşamayı baştan sona en doğru bir şekilde planlayarak müşteriye doğru feedback ile dönüş yapmaktadır.

Son teknoloji proje takip sistemi sayesinde müşterilerine şeffaflığı sunan ve Bulgarca tercüme ve Bulgarca çeviri projeleri hakkında yaşanan tüm endişelere son veren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi için ilk öncelik müşteri memnuniyetidir.

Vize, ikamet, vatandaşlık, eğitim, ticaret ve daha birçok işlem için uygulanan Bulgarca yeminli tercüme ve Bulgarca yeminli çeviri işleminde anlık çözümler sunabilen Okeanos, bir Bulgarca tercüme bürosundan talep edilenden daha fazlasını sunabilmektedir.

Bulgarca yeminli tercüme ve Bulgarca noter onaylı tercüme hizmeti Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, kimlik, doğum belgesi, ölüm belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, vekaletname, sicil gazetesi, ruhsat, mahkeme kararı, maaş bordrosu, kaza raporu, dilekçe, doktor raporu, temyiz belgesi, diploma, transkript, tasdikname, askerlik belgesi, tapu, muvaffakatname, evlilik cüzdanı, sözleşme, ithalat ihracat belgesi, apostil, uygunluk belgesi, sertifika, taahhütnameler gibi evraklarla bireysel ya da kurumsal talepler sonrasında düzenlenmektedir.

Perpa Ticaret Merkezi çatısı altında bireysel ya da kurumsal tüm taleplere yine Perpa Ticaret Odası, Perpa Ticaret Sicil Müdürlüğü ve Beyoğlu 25. Noterliği ’nde ihtiyaç duyulan tüm işlemlerde hizmet sunabilmektedir. Etik değerlerini uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme kriterleri ile birleştirerek uluslararası başarıyı elde etmiştir.

Bulgarca Türkçe- Türkçe Bulgarca tercüme, Bulgarca tercüme bürosu, Bulgarca yeminli tercüme, Bulgarca tercüme ve Bulgarca çeviri hizmeti hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikYeminli Tercüme Nedir?
Sonraki İçerikRusça Yeminli Tercüme

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...