Perşembe, Ağustos 13, 2020
Ana Sayfa Çeviri Bursa Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Bursa Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Bursa

Türkiye’nin dördüncü büyük şehri ve tam anlamıyla tarihin beşiği. Tarihi yapıları ve ulaşım kolaylığı sayesinde ilgi çekici bir şehir. Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olması derin tarihi mirasın sahibi yapmış, kervansaraylar, hamamlar, yüzyıllık camileri, hanları, tarihi köyleri, ve sokakları ile yerli ve yabancı turiste görmeye değer çok şey vaadetmektedir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında tüm dünya çapında 28. Sıraya yerleşen Bursa, aynı konunun Türkiye sıralamasında 1inci sırada yer almıştır. 2017 yılı verilerine göre toplam nüfusu 2.842.547 olan Bursa’ya en yakın arkeolojik kalıntılar Menteşe Höyüğü ve Orhangazi yakınlarındaki Ilıpınar’dır.

Bursa, Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara bölümünde yer alan ve kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğusunda Kocaeli ve Sakarya, doğusunda Bilecik, güneyinde Kütahya ve batısında Balıkesir illeri yer almaktadır.

Pek çok ana hat üzerinde yer alan Bursa’ya hem kara hem de deniz yolundan ulaşım mümkündür.

Bursa, doğal güzellikler, sanayi ve teknolojiyi tek bir bünyede bir araya getirebilmiş ve belirli bir ahemk içinde yaşayan yegane şehirler arasında yer almaktadır. Tarihte İpekyolu üzerinde yer alan Bursa sahip olduğu stratejik konumu gereği önemli ticaret merkezi olmuş ve bünyesinde Bizans, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinin mimari özelliklerini günümüze taşıyan bir uygarlık beşiği olmuştur.

Bursa, Türk ekonomisine yön verebilecek, ivme kazanmasını sağlayacak ve gelişmesine ciddi katkıda bulunabilecek bir güce sahiptir. Bursa, yapılan ihracat hacmi ile Türkiye’ye döviz girdisinin sağlanması ve altyapısının güçlenmesine sağladığı katkılarla Bursa, ekonomik açıdan büyük dinamizm sergilemektedir.

Bursa’da tekstil, otomotiv, makine-metal imalatı, tarıma dayalı sanayi ve gıda, mobilya gibi sektörlerin yanı sıra raylı sistemler, havacılık, savunma gibi alanlarda yüksek teknoloji ürünler üretmektedir.

Bursa Teknik Tercüme ve Bursa Teknik Çeviri Hizmeti

Bursa teknolojik üretimi ve ticareti gelişmiş şehirlerin başında gelmektedir. Bu ürünlerin ithalat ve ihracat işlemleri gerçekleştirilirken katalog, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihaz katalogları, makine ve cihazların bakım onarım ve kullanma kılavuzları, ISO belgeleri, TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları gibi dökümanların teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi gerçekleştirilirken cümlelerin kısa net ve anlaşılır olması, doğru terimlerin kullanılması ve terminolojik bütünlük ve alanında uzman tercüman ve editörler tarafından yapılması gerekmektedir.

Bursa Hukuki Tercüme ve Bursa Hukuki Çeviri Hizmeti

Bursa’da gerçekleşen tüm ithalat ve ihracat işlemleri sırasında belirli hukuki prosedürler gerçekleştirilmektedir. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri sözleşme, vekaletname, anlaşma, tüzük, yönetmelik gibi dökümanlarda alanında uzman hukuki tercüman ve editörler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bursa Yeminli Tercüme ve Bursa Yeminli Çeviri Hizmeti

Yeminli tercüme, Türkçe ile hedef dil arasında yazılı ve sözlü tercüme yapabilecek ve bunu lisans diploması ile ispat edebilecek tercümanların noterlik makamında noter huzurunda yemin ettikten sonra bu unvanı almış tercümanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Pasaport, evlilik cüzdanı, nüfus kayıt örneği, diploma, sözleşme, kullanım kılavuzu ve daha birçok evrakta müşteri talebi veya kurum talebi üzerinde tercüme sonrası yeminli tercüman tarafından ıslak imza ve kaşe yapılarak yeminli tercüme ve yeminli çeviri olarak düzenlenmektedir.

Noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri, tercüme edilmiş ve yeminli tercüman tarafından yeminli tercüme olarak düzenlenmiş evrakın noterlik makamında noter tarafından tasdik edilmesi işlemidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Bursa’da da profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Yeminli tercüme taleplerinizde belgelerinizi yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile tarafınıza ulaştırıyoruz.

Bursa tercüme, Bursa çeviri, Bursa yeminli tercüme ve Bursa yeminli çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Dijital Pazarlamada Yabancı Dil

Dijital pazarlama internet kullanıcıları hedeflenerek internet ortamında ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir çeşit pazarlama yöntemidir. Günümüzde dijital ortamda sınırlar ve mesafelerin kalkmasıyla dijital pazarlamada...

Tapu Randevu

Tapu randevu, taşınmaz malların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almak gerekmektedir. Tapu randevu işlemleri online olarak yapılabilmesi gibi Alo 181...

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir?

Yabancı dil nasıl geliştirilir? Yabancı dil bilmek, uluslararası ilişkilerin geliştiği ve küresel etkileşimin arttığı günümüzde önemli bir etmendir.  Aynı zamanda başka kültürlerden ve coğrafyalardan...

Sağlık Turizmi ve Tercüme

Sağlık turizmi ve tercüme hizmeti, küreselleşen dünyamızda ülkeler arası işbirliklerinin, seyahat özgürlüklerinin ve olanaklarının artması ile birlikte sağlık turizminde de birtakım gelişmeler olmuştur. Özellikle son...