Salı, Temmuz 7, 2020
Ana Sayfa Çeviri Çanakkale Yeminli Tercüme Hizmetimiz...

Çanakkale Yeminli Tercüme Hizmetimiz…

Çanakkale

Koskoca bir destan Çanakkale… Yeni bir umut, yeni yaşam, yeni hayaller ve yüzyıllarca sayısız toplumun evi Çanakkale. Asya ve Avrupa kıtaları arasında bir köprü konumundadır. İnsanlığın yerleşik hayata geçtiği günden bu yana birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Binyıllar boyunca barındırdığı kültürlerden geri kalan tarihi miras mimarisinde ve günlük yaşamında çok renkli mirasın izlerini yansıtmaktadır.

Çanakkale’ye ulaşım büyük çoğunlukla Çanakkale-Eceabat, Lâpseki-Gelibolu, Çanakkale-Kabatepe-Gökçeada, Bozcaada-Yükyeri, Çanakkale-Gökçeada, Çanakkale-Bozcaada, Kepez-Eceabat, Çanakkale-Kilitbahir arasındaki karşılıklı feribot seferleri ile sağlanmaktadır. Bunun dışında şehrin karayolu ve havayolu ulaşımı da son derece modern ve düzenli planlama ile gerçekleştirilmiştir.

Çanakkale ilinin ekonomisi tarıma dayanmakta, sanayi yeni yeni gelişim göstermektedir. Turizm, balıkçılık ve ormancılığın ekonomideki yeri her geçen gün artmaktadır. Balık, üzüm ve seramiğin meşhur olduğu ilde imalat sanayi her geçen gün gelişmektedir. Çanakkale Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunmakta olan 91 parselden 66 adedi yatırımcılara tahsis edilmiştir. Bunlardan 10 yatırımcı yapılanmasını tamamlamış ve üretimde faaliyet göstermiştir. Biga sanayi bölgesinde ise 53 adet parselin 51 adedi yatırımcılara tahsis edinilmiş olup bunlardan 5 tanesi faaliyete geçmiştir. Ayrıca il genelinde küçük 7 sanayi bölgesinde toplamda 997 işletme faaliyet göstermektedir. Önemli sanayi ürünleri üretimi: inşaat demiri, dondurulmuş ve kurutulmuş gıda, su ve süt ürünleri, un, yem, çimento, maden cevheri, seramik, karo ve fayans ve zeytinyağı üretimi gerçekleştirilmektedir.

Çanakkale Gümrük Müdürlüğü verilerine göre en çok ihraç edilen ürünler: inşaat demiri, çimento, yer ve duvar karosu ve dondurulmuş gıdadır. Çanakkale’nin dış ticaret hacmi her geçen gün sanayileşmeye bağlı olarak hızla artış göstermektedir.

Çanakkale Teknik Tercüme ve Çanakkale Teknik Çeviri

Teknik işletmelerin ve ürünlerin ticaretinin aktif olduğu Çanakkale’de teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri dış ticaret sırasında ürünlerin kullanım kılavuzu, katalog, bakım onerım kitapçıkları, CE belgeleri, teknik şartnameler, ar ge raporları gibi evraklar üzerinde gerçekleştirilmektedir.

Teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri sırasında terminolojik bütünlük, doğru terim kullanımı ve cüme yapısı büyük dikkat ve nem gerektirmektedir. Teknik tercüme ve teknik çeviri dosyaları alanında uzman ve deneyimli tercüman ve editör ekibi tarafından büyük bir titizlikle gerçekleştirilmektedir.

Çanakkale Hukuki Tercüme ve Çanakkale Hukuki Çeviri

Özellikle kurumsal firmaların dış ticaret işlemleri sırasında tüm dillerde ya da bireysel müşterilerin yabancı dildeki hukuki evraklarının hukuki tercüme ve hukuki çevirisi yapılmaktadır. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri büyük bir titizlikle gerçekleştirilmeli. Terminolojik bütünlük, anlam bütünlüğü ve özellikle sözleşmelerde kesin ifadeler, yaptırımlar birebir olduğu gibi net bir şekilde ifade edilmelidir.

Çanakkale Yeminli Tercüme ve Çanakkale Noter Onaylı Tercüme

Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme, müşteri talebi doğrultusunda istediği dilde ve evrakta düzenlenmektedir.

Pasaport ve vize işlemleri, evlilik, boşanma, şirket kuruluşu, gayrimenkul alım satım, ticaret, hukuk, gibi birçok konu ve alanda yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme gerçekleştirilir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme evrakları o dildeki yeminli tercüman tarafından çevirisi yapılır ve sonrasında ıslak kaşe imza yapılarak, eğer noter tasdiki talep ediliyorsa noter onayı yapılarak ilgilisine teslim edilir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Çanakkale’de de profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Yeminli tercüme taleplerinizde belgelerinizi yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile tarafınıza ulaştırıyoruz.

Çankkale tercüme, Çankkale çeviri, Çankkale yeminli tercüme ve Çankkale yeminli çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...