Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Çeviri Çince Tercüme

Çince Tercüme

Çin’in dünya ticaret devlerinden birisi olması nedeniyle, Çin ile ticaret yapan ülkeler için Çince tercüme işlemi kaçınılmazdır.

Gümrüklerde ülkeye getirilen ve çıkışı yapılan malların kontrolü esnasında pek çok belgenin de kalite kontrolü söz konusudur. Gümrük belgeleri gideceği ülkenin diline uygun tercüme edilir. Bu bağlamda gümrük beyannamesi, ticari faturalar,dolaşım belgeleri, ATA karnesi, ISO belgesi, kalite sertifikası gibi pek çok belgenin Çince tercümesi gerekebilmektedir. Çince ticari tercüme kapsamında ele alınan bu süreç ticari terminolojiye hakim, ticaret ve ekonomiye dair bilgi sahibi Çince tercüman kadrosu aracılığıyla gerçekleştirildiğinde başarıya ulaşmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi profesyonel Çince tercüman kadrosuyla gümrük belgeleri başta olmak üzere pek çok ticari evrak için Çince ticari tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Çince tercüme, ticari bağlamda oldukça fazla talep edildiği gibi diğer pek çok alanda talep edilmektedir. Çin, pek çok cihazın ve makinenin menşei ülkesidir. Bu bağlamda kullanım kılavuzu, katalog, broşür, el kitapçığı gibi pek çok belgenin teknik terminolojide Çince tercümesine ihtiyaç duyulmaktadır. Çince tercümanın iyi derecede mühendislik terminolojisine ve jargonuna hakim olması, kısa ve net cümleler kullanması ve eksiksiz bilgi sağlaması teknik tercüme süreci için önemlidir.

Hukuki, tıbbi ve akademik terminolojilerde de Çince tercüme talebi oldukça fazladır. Özellikle ülkemizden akademik kariyerine devam etmek üzere Çin’e giden ya da ERASMUS gibi üniversiteler arası değişim programlarıyla giden pek çok kişi bulunmaktadır. Bu bağlamda öğrenci belgesi, diploma, transkript, tez, ödev, abstract, akademik makale, araştırma ve rapor gibi belgelerin Çince tercümesi talep edilmektedir. Bunun yanı sıra hukuki ve tıbbi süreçler için sağlık raporu, mahkeme evrakları, sözleşme metinleri, vekaletname ve imza sirküleri gibi metinlerde Çince tercümesi sık talep edilen belgeler arasında bulunmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ticari, teknik, hukuki, tıbbi, akademik başta olmak üzere pek çok terminolojide kaliteli ve güvenilir Çince tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin Çince tercüme, Çince ticari tercüme, Çince tercüman, Perpa Çince ve Perpa Çince tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresinden veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bizlere ulaşabilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Tercümanlık ve Yabancı Kültürler

Tercümanlık ve yabancı kültürler, kaynak dilde sözlü veya yazılı olarak ifade edilenleri hedef dile aktarmakla görevli kişilere tercüman denilmektedir. Tercümanlık ve Yabancı Kültürler Tercüme işlemi genel...

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...