Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Düzce Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Düzce Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Batı Karadeniz’in son kalesi olan kenti Düzce, tarih açısından M.Ö. 1390- 800 yılları arasında Hitit medeniyetine kadar dayanmaktadır. Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası, Yedigöller Yaban Hayatı Geliştirme Sahası, Yeşilöz Yaban Hayatı Geliştirme Sahası, Samandere Şelalesi Tabiat Anıtı, Sırıkyayla Göknarı Tabiat Anıtı, Paşabükü Dışbudak Ağacı Tabiat Anıtı, Kurugöl Tabiat Parkı, Güzeldere Şelalesi Tabiat Parkı, Demirciönü Tabiatı Koruma Alanı Düzce’nin korma altındaki alanlarıdır.

Düzce il nüfusu 387.844 ve plakası 81’dir. Düzce’nin güneyinden İstanbul ve Ankara şehirlerini birleştiren Anadolu otoyolu ile D-100 il yolu geçmektedir.

Düzce ilinde en çok istihdam yaratılan ve en fazla tesise sahip sektörler; tekstil, metal makine, gıda, orman, mobilya, kauçuk lastik plastik, maden, inşaat, otomotiv, kimya ve ilaç sanayisidir. İl sınırları içerisinde 8 adet sanayi sitesini bünyesinde barındırmakta ve buna bağlı doğru oranda kişiye de istihdam sağlamaktadır.

Düzce Teknik Tercüme ve Düzce Teknik Çeviri Hizmeti

Kullanım kılavuzu, ÇED raporu, teknik şartname, ISO ve TSE belgeleri, ar ge raporu, CE belgesi, TÜV sertifikası, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzları, teknik belgeler, hakediş, fizibilite, teknik faaliyet raporu gibi evrakların teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri Düzce bünyesindeki sanayi siteleri kapsamında dış ticaret yapan fimaların ihtiyaçları doğrultusunda talep edilmektedir. Teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi gerçekleştirilirken teknik terminoloji, terimlerin doğru kullanımı, cümlelerin kısa, net ve anlaşılır olması büyük önem taşımaktadır.

Düzce Hukuki Tercüme ve Düzce Hukuki Çeviri Hizmeti

Düzce bünyesinde bulunan öncelikli olarak firmaların sonrasında bireysel müşterilerin hukuki tercüme ve hukuki çeviri talepleri karşılanmaktadır. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri ülkelerin hukuk sistemleri göz önünde bulundurularak ve terimlerin doğru ve yerinde kullanımına dikkat edilerek ve şart ve koşul cümlelerini olduğu gibi herhangi bir karışıklık yaratmayacak şekilde çevirisinin yapılması çok önemlidir. Vekaletname, sözleşme, anlaşma, tüzük, şirket ana sözleşmesi, sicil gazetesi, mahkeme tutanakları, hukuki yazışmalar gibi evraklar hukuki tercüme ve hukuki çeviri kategorisi altında işleme alınmakta ve deneyimli, uzman hukuki tercüman ve editörler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Düzce Yeminli Tercüme ve Düzce Yeminli Çeviri Hizmeti

Yazılı bir metnin bir dilden başka bir dile aslına bağlı kalınarak yeminli tercüman tarafından tercüme edilerek ıslak kaşe ve imza yapılması işlemine yeminli tercüme ve yeminli çeviri şlemi denilmektedir. Yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi her iki dilde yazılı ve sözlü tercüme yapabileceğini lisans diploması ile ispat ederek noterlik makamında noter huzurunda yemin ettikten sonra bu unvanı elde eden tercümanlar tarafından yapılmaktadır.

Noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri; yeminli tercüman tarafından tercüme işlemi yapıldıktan sonra ıslak imzalı kaşeli olarak yeminli tercüme ve yeminli çeviri şeklinde hazırlanan evrakın noterlik makamında noter tarafından tasdik edilmesi işlemidir. Noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri işlemi gerçekleştirildikten sonra bir nüshası noterlik makamında muhafaza edilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Düzce’da da profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Yeminli tercüme taleplerinizde belgelerinizi yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile tarafınıza ulaştırıyoruz.

Düzce tercüme, Düzce çeviri, Düzce yeminli tercüme ve Düzce yeminli çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...