Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Erasmus Belgelerinin Tercümesi

Erasmus Belgelerinin Tercümesi

Erasmus programına başvuracak öğrenciler erasmus belgelerinin tercümesine ihtiyaç duymaktadır. Bu bağlamda bir yeminli tercüme bürosuna başvurarak belgeleri için yeminli tercüme veya noter onaylı tercüme hizmeti alırlar.

Erasmus Nedir?

1980’lerden bu yana varlığını sürdüren, Avrupa birliği tarafından yürütülen üniversiteler arası öğrenci değişim programına erasmus denilmektedir. Erasmus adı ise Hollandalı hümanist, klasik edebiyatçı olan Deiderius Erasmus’tan gelmektedir.

Erasmus programının içeriğinde lisans öğrencileri için yurtdışı eğitimi ve staj imkanı bulunurken, yüksek lisans ve doktora düzeyleri içinde programlar içermektedir.

Erasmus Süresi Ne Kadardır?

Erasmus süresi genel olarak 6 aydır ancak bu süre istenildiğinde 12 aya kadar çıkarılabilmektedir.

En çok gidilen Erasmus Ülkeleri Nelerdir?

  İtalya,

  İspanya,

  Hollanda,

  Fransa,

  Çek Cumhuriyeti,

  İngiltere,

vb. ülkeler Erasmus programı dahilinde en çok tercih edilen ülkeler arasındadır.

Erasmus Belgelerinin Tercümesi

Erasmus programlarına başvuran öğrencilerden başvurdukları üniversite tarafından belli başlı belgelerin tercümesi talep edilmektedir. Erasmus belgelerinin tercümesi için bazı üniversiteler yeminli tercüme talep ederken bazıları ise noter onaylı tercüme talep etmektedir.

Erasmus için Tercümesi Talep Edilen Belgeler Nelerdir?

  Üniversite kabul kağıdı tercümesi,

  Öğrenci belgesi,

  Diploma,

  Transkript,

  Adli sicil kaydı,

  Sağlık raporu,

  Pasaport ve vize evrakları,

  Taahhütname,

  Nüfus kayıt örneği

vb. belgelerin Erasmus başvurusu yapılacak üniversite tarafından yeminli tercümesi ya da noter onaylı tercümesi talep edilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi erasmus belgelerinin tercümesine ihtiyaç duyan öğrenciler ve akademisyenler için proje koordinatörleri, yeminli tercümanları, editör ve kontrolörlerden oluşan ekibiyle profesyonel yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme hizmeti vermektedir.

Erasmus, eramus belgelerinin tercümesi ve yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlar aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...