Perşembe, Ağustos 13, 2020
Ana Sayfa Çeviri Eskişehir Yeminli Tercüme Hizmetimiz...

Eskişehir Yeminli Tercüme Hizmetimiz…

Eskişehir

Öğrenci kenti olarak da bilenen ve bu şekilde adlandırılan Eskişehir, renkli sosyal yaşamı, zengin kültürü, genç nüfusu ile toplamda 850 bin kişilik nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Kaplıcaları, Porsuk Çayı, yeşil doğası ile yaşama isteği uyandıran şehir Bilecik, Bolu, Ankara, Konya, Afyon, Kütahya illeri ile komşudur.

Tarihi M.Ö. 3000 yıllarına dayanması sebebiyle bu adı alan şehir tam bir kültür beşiğidir. Tarih boyunca bağrında Hitit, Frigya, Lidya, Pers, Makedonya, Selevkos, Galat, Bergama, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı hakimiyetlerinde yaşam sürdürmüş, birçok damla taş mağrası, kaplıcaları gibi doğal kaynaklara sahiptir.

Son yıllarda sanayinin gelişim göstermesi ile Eskişehir sosyo ekonomik yaşamda hızlı bir gelişim ivmesi kazanmış olup bu değişiklik yapılan araştırmalarla da tescillenmiştir. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ile Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) ve diğer kamu kurumlarının ortak yaptığı çalışma sonucunda Eskişehir 2015 yılında Türkiye genelinde 81 il içerisinde 3. Sırada yer almaktadır. Yine Birleşmiş Milletler Kalkınma Programınca hazırlanan “İnsani Gelişmişlik Raporu’nda ise Eskişehir, beşeri gelişmişlik ve yaşanılabilirlik sıralamasında da 3. Sırada yer almaktadır.

Cumhuriyet Dönemi öncesi ekonomisi tarıma dayalı olan Eskişehir, 1894 yılında Almanlar tarafından lokomotif ve tamir atölyesi kurulmuş ve bu atölye 1924 yılında TCDD işletmesine devredilmiştir. Eskişehir Demiryolu Fabrikası olarak faaliyetlerine devam eden işletme 1970 yılında Eskişehir Lokomotif ve Motor Sanayii Müessesesi adını, 1986 yılında ise Bakanlar Kurulu kararı ile bağlı ortaklık haline dönüştürülerek Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii A.Ş. (TÜLOMSAŞ) adını almıştır.

1933 yılında Şeker Fabrikası ve ona bağlı olarak Makine Fabrikası kurulmuştur. Bu fabrikalar bölge sanayiinin gelişmesi ve dolayısıyla ekonominin canlanmasını sağlamıştır.

Sanayi yatırımlarının büyük bölümü 32 milyon m² alana sahip Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde planlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

TUSAŞ Motor Sanayii A.Ş. (TEI); 1985 yılında, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş., General Electric (GE), Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) ve Türk Hava Kurumu (THK) ortaklığıyla kurulmuştur.

Eskişehir Tercüme ve Eskişehir Çeviri Hizmetleri

Sanayinin ve yaşamın her geçen gün gelişmesi ve iyileşmesi ile nüfus oranın da artış gösterdiği Eskişehir’de global anlamda ilişkiler de artış göstermektedir.

Teknik ürünlerin ihracatı ve ithalatı sırasında kullanım kılavuzu, el kitapçıkları, broşürler, teknik şartnameler, ÇED raporları, CE belgeleri gibi dosyaların teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri yürütülmektedir. Teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri sırasında terminolojik bütünlük ve doğru terim kullanımının yanı sıra cümlelerin kısa, net, anlaşılır olması önemlidir.

Her global bağlantının temel unsuru olan hukuki şartların sağlanması süresinde anlaşma, sözleşme, vekaletname, transkript, diploma, sertifika, öğrenci belgesi, tüzük, yasa maddeleri gibi birçok evrakın hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri gerçekleştirilmektedir. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri evrakları müşteri ve ibraz edilecek kurum talebi doğrultusunda yeminli tercüme ve yeminli çeviri şeklinde hazırlanmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Eskişehir’de de profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Yeminli tercüme taleplerinizde belgelerinizi yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile tarafınıza ulaştırıyoruz.

Eskişehir tercüme, Eskişehir çeviri, Eskişehir yeminli tercüme ve Eskişehir yeminli çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Dijital Pazarlamada Yabancı Dil

Dijital pazarlama internet kullanıcıları hedeflenerek internet ortamında ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir çeşit pazarlama yöntemidir. Günümüzde dijital ortamda sınırlar ve mesafelerin kalkmasıyla dijital pazarlamada...

Tapu Randevu

Tapu randevu, taşınmaz malların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almak gerekmektedir. Tapu randevu işlemleri online olarak yapılabilmesi gibi Alo 181...

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir?

Yabancı dil nasıl geliştirilir? Yabancı dil bilmek, uluslararası ilişkilerin geliştiği ve küresel etkileşimin arttığı günümüzde önemli bir etmendir.  Aynı zamanda başka kültürlerden ve coğrafyalardan...

Sağlık Turizmi ve Tercüme

Sağlık turizmi ve tercüme hizmeti, küreselleşen dünyamızda ülkeler arası işbirliklerinin, seyahat özgürlüklerinin ve olanaklarının artması ile birlikte sağlık turizminde de birtakım gelişmeler olmuştur. Özellikle son...