Perşembe, Ağustos 13, 2020
Ana Sayfa Çeviri Gaziantep Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Gaziantep Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Gaziantep, 2017 yılı itibariyle 2.005.515 nüfusa sahip Türkiye’nin en kalabalık sekizinci şehri ve eski halk adıyla Antep Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde sanayi ve gelişmişlik bakımından birinci sırada yer almaktadır.

Belkıs/Zeugma, yedi tepe üzerine kurulmuş antik kent başta olmak üzere, Zeugma Müzesi, Zincirli Bedestan, Rumkale, Tarihi Gümrük Hanı, Dülük Antik Kenti, Karkamış Harabeleri, Cıncıklı Örenyeri, Dolmen Mezarları, Zincirli Örenyeri Gaziantep’in buram buram tarih ve kültür kokan yerlerinin başında gelmektedir.

Eşsiz lezzetleri ile her anlamda tat alacağınız şehirde bunların dışında gezilecek ve atılan her adımın hakkını verecek yapılar, camiler, hamamlar ve tarihi yapılar mevcuttur. Ayrıca şehrin simgesi olan Gaziantep Kalesi çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Gaziantep ulaşım imkanları ve limanları kentlerine yakınlığı sebebiyle ekonomik açıdan Türkiye’nin en zengin kentleridir. Gaziantep’teki en önemli geçim kaynakları, tarım, hayvancılık, enerji kaynakları, el sanatları, sanayi ve ticarettir. Güneydoğu Anadolu Projesi’nin tamamlanması ile kentte tarımın daha çok gelişmesi planlıyor. Maden kaynakları bakımından son derece zayıf olan Gaziantep’te fosfat, manganez ve boksit çıkarılır. Gaziantep, sanayi ve ticarette çok gelişmiştir. Kentteki bütün gelişme özel sektörün çabaları ile ortaya çıkmıştır. Gaziantep’te Türkiye’nin sanayi ve ticaretinde beşinci sırada yer almaktadır. Pamuk, akrilik iplik, halı, un, irmik, makarna gibi gıda maddeleri, bitkisel yağ, plastik, deterjan üretimi ve deri üretimidir.

Gaziantep, madenler bakımından çok zengin değildir. Bu yüzden de ilde madencilik yaygın bir uğraş değildir. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’ne göre Gaziantep’te boksit, demir, dolomit, fosfat, gümüş, krom, maden kömürü, doğalgaz ve petrol bulunur.

Gaziantep Teknik Tercüme ve Gaziantep Teknik Çeviri Hizmeti

Gaziantep teknik tercüme ve teknik çeviri hizmeti sanayinin bu denli gelişmiş olması sebebiyle dış ticaretin ve ihracatın var olması ile ISO ve TSE belgeleri, makine ve cihazların bakım ve onarım kılavuzları, kullanım kılavuzları, ar ge raporu, teknik şartname, ÇED raporu, teknik belgeler, hakedişler, fizibilite raporları, TÜV sertifikası, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri gibi evrakların tercüme işlemleri gerçekleştirilir. Gaziantep teknik tercüme ve teknik çeviri yapılırken terminolojik bütünlük, terim tutarlılığı ve terim doğruluğu, cümlelerin kısa, açık, net ve anlaşılır olmasına dikkat edilmeli ve alanında uzman, deneyimli ve profesyonel tercüme ekibi tarafından gerçekleştirilir.

Gaziantep Hukuki Tercüme ve Gaziantep Hukuki Çeviri Hizmeti

Gaziantep hukuki tercüme ve Gaziantep hukuki çeviri işlemi vekaletname, taahhütname, sözleşme, alım satım akdi, hukuki yazışmalar, senet, tapu, yasa maddeleri, şirket tüzüğü, teknik ve idari şartnameler, ihtarname, kararname gibi evrakların tercümesi yapılır. Hukuk sistemi tüm global anlamda yaşanan ilişkilerin temelini oluşturmakta ve tüm ilişkiler bunun üzerine kurulmaktadır. Gaziantep hukuki tercüme ve Gaziantep hukuki çeviri yapılırken hukuk sistemleri farklılığı, terminolojik farklılık, terminolojik bütünlük gibi hususlara dikkaet edilerek hukuk eğitimi almış tercüman ve editörler tarafından çalışmalar yürütülmektedir.

Gaziantep Yeminli Tercüme ve Gaziantep Yeminli Çeviri Hizmeti

Gaziantep yeminli tercüme ve Gaziantep yeminli çeviri tercüme yapacağı diller konusunda yetkinliğini ispatlamış ve noter huzurunda yeminini etmiş bir tercüman tarafından çevrilir ve tasdik edilir. Gaziantep yeminli tercüme ve Gaziantep yeminli çeviri vize, vatandaşlık, ikamet, evlilik, eğitim, ticari faaliyetler kapsamında tüm süreçlerde gerçekleştirilir. Resmi makamlara ibraz edilecek evrakların Gaziantep yeminli tercüme ve Gaziantep yeminli çeviri şeklinde düzenlenmesi gerekmektedir.

Gaziantep noter onaylı tercüme ve Gaziantep noter onaylı çeviri yeminli tercüman tarafından çevirisi ve tasdiki yapılmış evraklara noterin noterlik makamında tasdik etmesidir. Gaziantep noter onaylı tercüme ve Gaziantep noter onaylı çeviri yine resmi makamlara, konsolosluklar, kamu kurum ve kuruluşları ve ticaret odalarına ibraz edilecek evraklara bireysel ya da kurumsal müşteri talebi ile yapılmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Gaziantep’te de profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Yeminli tercüme taleplerinizde belgelerinizi yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile tarafınıza ulaştırıyoruz.

Gaziantep tercüme, Gaziantep çeviri, Gaziantep yeminli tercüme ve Gaziantep yeminli çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Dijital Pazarlamada Yabancı Dil

Dijital pazarlama internet kullanıcıları hedeflenerek internet ortamında ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir çeşit pazarlama yöntemidir. Günümüzde dijital ortamda sınırlar ve mesafelerin kalkmasıyla dijital pazarlamada...

Tapu Randevu

Tapu randevu, taşınmaz malların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almak gerekmektedir. Tapu randevu işlemleri online olarak yapılabilmesi gibi Alo 181...

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir?

Yabancı dil nasıl geliştirilir? Yabancı dil bilmek, uluslararası ilişkilerin geliştiği ve küresel etkileşimin arttığı günümüzde önemli bir etmendir.  Aynı zamanda başka kültürlerden ve coğrafyalardan...

Sağlık Turizmi ve Tercüme

Sağlık turizmi ve tercüme hizmeti, küreselleşen dünyamızda ülkeler arası işbirliklerinin, seyahat özgürlüklerinin ve olanaklarının artması ile birlikte sağlık turizminde de birtakım gelişmeler olmuştur. Özellikle son...