Akademik Tercüme

  0
  56

  Lisans bitirme tezi, yüksek lisans tezi, doktora tezi başta olmak üzere pek çok akademik kaynağın tercüme işleminin gerçekleştirilmesidir. 

  Bitirme tezlerinin yanı sıra tez özeti (abstract), akademik makaleler, araştırma, dergi, rapor, kitap gibi kaynakların da yurtdışında yayınlanması, eğitim amacı ile kullanılması veya salt araştırma amaçlarıyla tercümesi yapılmaktadır.

  Akademik tercüme ve akademik çeviri işlemi gerçekleştirilirken tür ve kategori ayrımı yapılmakta ilgili terminolojiye uygun akademik tercüman ataması yapılmaktadır.

  Tıbbi Akademik Tercüme

  Tıbbi makaleler, tıp kitapları, dergileri, araştırmaları gibi kaynakların tıbbi akademik çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.

  Tıbbi akademik tercüme işleminde tıp geçmişi olan tercümanlarla çalışmak makalenizi, derginizi veya kitabınızı tıp dünyasına tanıtma amacı güdüyorsanız sizi bir sıfır önde başlatacaktır.

  Teknik Akademik Tercüme

  Akademik tercüme bağlamında teknik terminolojinin önemi de oldukça fazladır. Özellikle mühendislik, matematik, mimarlık, bilişim, fen bilimleri gibi alanlarda teknik akademik tercüme işlemi yapılmaktadır.

  Mühendislik veya teknik alanda belirli bir tecrübeye sahip, alana iyi derecede hakim teknik tercümanlar teknik akademik çevir işlemini kolay hale getirmektedir.

  Hukuki Akademik Tercüme

  Özellikle hukuk fakültesi öğrenciler veya hukuk alanında akademik kariyere sahip kişiler hukuki kaynaklar için hukuki akademik tercüme işlemine ihtiyaç duymaktadır.

  Hukuki akademik tercüme işlemi için avukatlar başta olmak üzere hukuk alanında belirli bir tecrübe sahibi kişilerden yararlanmanız yurtdışında yayımlamak istediğiniz makaleleriniz için size fayda sağlayacaktır.

  Finansal Akademik Tercüme

  Akademik tercüme işlemini gerçekleştirmek için başvurulan terminolojilerden birisi de finansal tercümedir. Maliye, Muhasebe vb. bölümlerde okuyan öğrenciler veya eğitim veren akademisyenlerin ilgili alanlardaki kaynaklar için finansal akademik tercümeye ihtiyaçları vardır.

  Finansal akademik tercümede rakamlar orijinal kaynaklarda olduğu gibi tercüme metninde de oldukça önemlidir.

  İlgili terminolojilerde profesyonel akademik çeviri hizmeti almak için kaliteli ve uygun fiyatlara çeviri hizmeti sağlayan, akademik geçmişe sahip tercümanlara sahip bir tercüme bürosu ile işbirliği yapmanız eğitim alanında kademe atlamanız, akademik çalışmalarınızı yurtdışına açmanız, araştırmalarınızla alan yazına katkıda bulunmanız bağlamında sizi rakiplerinizin önüne geçirecektir.

  Akademik tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak için 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlardan bizlerle iletişim kurabilirsiniz.