Resmi Yeminli Tercüme

  0
  50

  Vize, vatandaşlık, ikamet, evlilik, eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanma gibi işlemler için resmi kurumlar tarafından talep edilen belgelerin resmi yeminli tercümesi talep edilmektedir.

  Pasaport, kimlik, ehliyet, doğum belgesi, nüfus kayıt örneği, evlilik cüzdanı, adli sicil kaydı, ticaret sicil gazetesi, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vekaletname gibi belgeler resmi yeminli tercümesi sıklıkla talep edilen belgelerdir.

  İlgili belgeler Türkiye Noterler Birliğine bağlı noterlerde yemini bulunan yeminli tercümanların imza ve kaşeleri aracılığıyla resmiyet kazanmaktadır.

  Bazı resmi kurumlar yeminli tercüme işleminin yanı sıra noter onaylı tercüme işlemi talep etmektedir. Bunun doğrultusunda yeminli tercüman kaşe ve imzasının yer aldığı belgeler yeminli tercümanın bağlı bulunduğu noterlikler aracılığıyla tasdik edilmektedir.

  Yeminli tercüme veya noter onaylı tercüme işlemi gerçekleştirildikten sonra editörler ve kontrolörler aracılığıyla tekrardan gözden geçirilerek hata ve yanlış payı azaltılmakta ve ortadan kaldırılmaktadır. Dolayısıyla yeminli tercüme işleminin gerektirdiği resmiyeti göz önünde bulunduran, işini bunun bilinci ve sorumluluğu içerisinde gerçekleştiren, kaliteli, güvenilir ve profesyonel çeviri hizmeti veren tercüme büroları tercih edilmektedir. 

  Çalışılan tercüme bürosunun yeminli tercüme işlemini uygun fiyatlar eşliğinde ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmesi de çeviri hizmetleri için tercih edilmesi bağlamında önemli bir avantajdır. 

  Resmi yeminli tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlar aracılığıyla iletişim sağlayabilirsiniz.