Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri İngilizce Çeviri ve Tercüme

İngilizce Çeviri ve Tercüme

İngilizce çeviri ve tercüme, İngilizce’nin dünyada en çok konuşulan dillerden birisi olması dolayısıyla sahip olduğu uluslararası statüden dolayı en çok talep edilen hizmetlerinden birisidir.

Neden İngilizce Çeviri ve Tercüme?

Dünya genelinde ortalama olarak 1 milyar kişi İngilizce konuşmaktadır. İngilizce aynı zamanda 67 ülkenin resmi dili olup 27 ülkenin de ikinci resmi dili konumundadır.

İngiliz İmparatorluğunun yüzyıllar boyunca topraklarını genişletmesi ve pek çok ülkeye egemen olması İngilizcenin bu denli yayılmasının başlıca sebeplerinden birisidir.

İngilizce geçmişten gelen bu yayılımını günümüzde de devam ettirmiş ve dünyanın ortak dili haline gelmiştir. Küresel dünyada İngilizcenin bu denli konuşulması ve kullanılıyor olması pek çok ülke arasındaki sınırı kaldırmıştır.

Bugün İngilizce internet başta olmak üzere bilim, teknoloji, sanayi, ticaret, turizm, hukuk, tıp, eğitim ve diploması gibi pek çok alanın dili haline gelmiştir. Perspektifi bu denli geniş olan İngilizce söz konusu alanlarda uluslar arası iletişimi artırmış dolayısıyla İngilizce çeviri ve tercüme hizmetine olan talepler artmıştır.

Teknolojide İngilizce Tercüme 

Bugün pek çok yazılım, kodlama, web sitesi ve bloğun dolayısıyla internetin dilin İngilizcedir. Pek çok şirket küresel bağlamda ürünlerini ve hizmetlerini internet ortamından tanıtmak bağlamından tercüme hizmetine ihtiyaç duymaktadır.

Tıpta İngilizce Tercüme

İnsanlar yaşamış oldukları sağlık sorunları sebebiyle kendi ülkesindeki hizmetlerin yetersiz kaldığı durumlarda başka ülkelere tedavi olma amacıyla seyahat etmektedir. Bu bağlamda tahlil sonuçları, hasta raporu, sağlık raporu, reçete gibi belgelerinin tercümesine ihtiyaç duyarlar. İnsan hayatında direkt etkisi bulunan tıbbi çeviri ve tercümesine dikkat edilmesi gereken en önemli tercüme türlerinden birisidir.

Vize Evraklarında İngilizce  

Seyahat, ikamet, çalışma, eğitim, iş ve sağlık gibi amaçlardan dolayı yurt dışına çıkan kişilerden pek çok ülke konsolosluklarınca vize talep edilmektedir. Vize için ise belli başlı evrakların tercümesi talep edilir. Bu evraklar pasaport, adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği, diploma, transkript, ticaret sicil kaydı, muvafakatname, vergi levhası gibi evraklardır.

Dünyanın Dili İngilizce

Özetle, İngilizcenin bu yönlü küresel olması, insanların birbirleriyle iletişim kurma ihtiyacına itmiş bundan dolayı da İngilizce çeviriye olan talep artmıştır.

Hukuk alanında sözleşmelerin, mühendislik alanlarında da kullanım kılavuzu ve katalogların yine tercümeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Özetle pek çok alanda tutunabilmek, faaliyet gösterebilmek adına İngilizce çeviri ve tercüme şarttır.

Tercüme talepleri bu denli yoğun olan kişiler bu bağlamda işlerine büyük önem verir ve uygun fiyatlar ile kaliteli ve güvenilir hizmeti almak ister.

Okeanos Tercüme şirketi bu bağlamda müşterilerinin talep ve ihtiyaçlarını uygun İngilizce çeviri fiyatları eşliğinde EN15038 Tercüme Kalite Standartları doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmaları ve profesyonel tercüman kadrosu ve proje koordinatör ekibiyle karşılamaktadır.

İngilizce çeviri ve tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@okeanostercume.com.tr veya www.okeanostercume.com.tr adreslerinden ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...