Perşembe, Ağustos 13, 2020
Ana Sayfa Çeviri İngilizce Türkçe Tercüme

İngilizce Türkçe Tercüme

Dünyanın pek çok yerinde milyonlarca kişinin İngilizce konuştuğunu ve yazıştığını, aynı zamanda, ticaretin, bilimin, uluslararası bürokrasinin dilinin İngilizce olduğunu dikkate alırsak, günümüz tercüme işlemlerinin daha çok İngilizce Türkçe tercüme olarak gerçekleştiği bilinen bir gerçektir.

İngilizce Türkçe Tercüme ve Çeviri İhtiyaçlarınız…

Bugün pek çok sektörde ortak dil olan İngilizce global dünyada iletişim kurmamızı sağlayan birincil dillerden birisidir. Dolayısıyla İngilizce Türkçe tercüme bugün pek çok alanda ihtiyaç duyulan hizmetlerdendir.

İngilizce Türkçe Tercüme Hangi Alanlarda Gerçekleştirilmektedir?

Teknik, hukuki, tıbbi, akademik, ticari, finansal, edebi, insan bilimleri başta olmak üzere pek çok alanda İngilizce Türkçe tercüme hizmeti sağlanmaktadır.

İngilizce Teknik Tercüme

Tüm sanayi ürünleri, makine ve cihazlara ilişkin kullanım kılavuzu, katalog, broşür; elektronik cihazlar ve iletişim cihazları için el kitapçıkları, kalite ve güvence yönetim sertifikaları, CE belgesi ve mimarlık, mühendislik, inşaat, tekstil alanına yönelik pek çok teknik belgenin, teknik şartnamelerin çevirilerinin gerçekleştirilmesi işlemidir.

İngilizce teknik tercüme işlemi esnasında teknik terminolojiye hakimiyet, İngilizce Türkçe tercüme işleminin kaliteli ve güvenilir bir şekilde sağlanması adına belki de en önemli ölçüttür. Dolayısıyla İngilizce teknik tercüme işlemi esnasında mutlaka teknik terminoloji sözlüğü hazırlanmalı, çalışmalar bunun doğrultusunda sağlanmalıdır.

İngilizce Hukuki Tercüme

Kanun ve yönetmeliklerin, mahkeme kararlarının, sözleşme ve anlaşmaların, hukuki yazışmaların, beyannamelerin, vekaletname, muvafakatname, nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı, uygunluk belgeleri, taahhütname, genelge, tüzük, ihale dosyaları, evlenme belgesi, boşanma belgesi ve buna benzer pek çok belgenin çevirisinin sağlanması işlemidir.

 İngilizce hukuki tercüme işlemi mutlaka uzun yıllar boyunca hukuki alanda deneyimi bulunan, hukuk terminolojisine iyi düzeyde hakim, ülke hukuk sistemleri hakkında bilgi sahibi tercüman kadrosu eşliğinde gerçekleştirilmelidir.

İngilizce Tıbbi Tercüme

Doktor raporları, tıbbi ürün ve lisans patentleri, tıbbi cihaz kullanım kitapçıkları, ilaç prospektüsü, tahlil sonuçları, radyoloji raporları, tıbbi makaleler, doktor ve hastane web siteleri gibi medikal içeriklerin çevirisinin gerçekleştirilmesi işlemidir.

Hasta hayatı için kritik öneme sahip olan tıbbi içeriklerin tercüme işleminde, mutlaka sağlık sektöründe tecrübesi bulunan, tıbbi terimlere ve terminolojiye hakim tercümanlarla çalışılmalıdır.

İngilizce Akademik Tercüme

İngilizce akademik tercüme işlemi tez, tez özeti, makale, sunum, proje, araştırma, rapor gibi içeriklerin çevrilmesi içermektedir.

Akademik alanda tecrübesi bulunan, akademik içeriğin gönderimde bulunduğu alana hakim tercümanlarla çalışmak akademik çeviri işleminin doğruluğunu ve kalitesini sağlamaktadır.

İngilizce Ticari Tercüme

Akreditif, bilanço, fatura, gelir tablosu, konşimento, poliçe, ticaret sicil gazetesi gibi belgelerin çevrilmesi işlemidir.

Ekonomi gündemine ve güncel gelişmelere hakim olunması, ticaret terimleri hakkında bilgi sahibi olunması, oranlar ve rakamlar girildikten sonra çeviri projesine tekrar göz atılması İngilizce ticari tercüme için önemli bir avantajdır.

İngilizce Yeminli Tercüme

Bahsi geçen alanlarda ve terminolojilerde tercüme işlemi gerçekleştirilen metin resmi bir kuruma ibraz edilecekse İngilizce yeminli tercüme hizmeti gerektirmektedir.

İngilizce yeminli tercüme hizmeti, üniversitelerin ilgili yabancı dil bölümlerinden mezun kişilerin dil bildiğine dair belgelerini notere ibraz edip, huzurunda yemin etmesi sonucu unvan elde eden İngilizce yeminli tercümanlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Buna göre tercümesi gerçekleştiren metinler yeminli tercüman tarafından kaşelenmekte ve imzalanmaktadır.

İngilizce Sözlü Tercüme

Yabancı uyruklu vatandaşlar tarafından resmi kurumlarda gerçekleştirilen birtakım işlemler için İngilizce yeminli tercüman eşliğinde İngilizce sözlü tercüme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

İngilizce Sözlü Tercüme Hizmetine Nerelerde İhtiyaç Duyulur?

– Vekalet verme, imza beyanı, hisse devri, araç satışı vb. işlemler için noterlerde,

– Şirket kuruluş ve tescil işlemleri için ticaret odalarında,

– Tapu alım satım işlemleri için tapu dairelerinde,

– Evlilik işlemleri için nikah dairelerinde,

– Hasta-doktor ilişkisinin sağlanması adına hastanelerde,

-Mahkeme işlemleri için adliyelerde

ve yabancı uyruklu bir vatandaşın diğer resmi kurumlarda gerçekleştirdiği işlemlerde konuşma ve yazmasının yetersiz olduğu durumlarda İngilizce yeminli tercüman bulundurulması zorunludur.

Acil İngilizce Türkçe Tercüme ve Çeviri

Kimi durumlarda zaman kısıtlamasına veya zaman yetersizliğine sahip olmak olasıdır. Zamanı doğru yönetebilmek ise acele gerektiren işlemler için büyük bir avantajdır. Acil olarak gerçekleştirilmesi gereken birtakım işlemlerin bulunduğu bir sektör de tercüme sektörüdür.

Bireysel ve kurumsal müşteriler zaman kısıtlaması yaşadıkları ve zamanlarını doğru yönetmek istedikleri pek çok işlem için acil İngilizce tercüme hizmetine ihtiyaç duyarlar.

Noterde gerçekleştirecekleri işlemler, gümrük evraklarını yetiştirme, öğrenci belgelerinin yetiştirilmesi, tıbbi rapor sonucunun acil olması gibi pek çok işlem için acil İngilizce işlemi gerçekleştirilmektedir.

İngilizce Türkçe Tercüme ve Çeviri Fiyatları

Yeminli tercüme veya noter onaylı tercüme gerektiren işlemler haricinde karakter sayısı üzerinden belirlenmektedir. İngilizce Türkçe tercüme fiyatlarının müşterilerin bütçesine uygun olarak belirlenmesi çeviri hizmetinin tercih edilmesi adına önemli bir etmendir.

Uygun fiyatlar eşliğinde kaliteli tercüme hizmetinin sağlanmasının da önemli bir getirisi vardır. Dolayısıyla ilgili alanlarda söz konusu çeviri hizmetlerini uygun fiyatlarla kaliteli ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiren bir tercüme bürosuna başvurmak şarttır.

İngilizce Türkçe Tercüme İhtiyaçlarınızda Doğru Çözüm…

Okeanos Tercüme şirketi teknik, hukuki, tıbbi, akademik, ticari başta olmak üzere pek çok alanda uygun fiyatlı, kaliteli ve güvenilir İngilizce Türkçe tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Okeanos Tercüme, tercüman kadrosunu ilgili alanlarda uzman, sektörel deneyimli, kalifiye kişilerden oluşturmaktadır. böylelikle tercüme işleminin tam ve doğru bir şekilde gerçekleştirmesi adına teminat sağlamaktadır.

EN15038 Tercüme Standartları doğrultusunda çalışmalarını sürdürmekte, kalitesinden hiçbir zaman dün vermemektedir.

Okeanos Tercüme şirketinin İngilizce Türkçe tercüme  ve diğer çeviri hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresinden bizlere ulaşabilir veya info@okeanostercume.com.tr adresinden e-postalarınızı gönderebilirsiniz. Dilerseniz 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan arayabilirsiniz. Dilerseniz de 212 221 45 21 numaralı sabit hattımız aracılığıyla kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikOtomasyon Tercümesi
Sonraki İçerikYazılım Yerelleştirme

GÜNCEL YAZILAR

Dijital Pazarlamada Yabancı Dil

Dijital pazarlama internet kullanıcıları hedeflenerek internet ortamında ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir çeşit pazarlama yöntemidir. Günümüzde dijital ortamda sınırlar ve mesafelerin kalkmasıyla dijital pazarlamada...

Tapu Randevu

Tapu randevu, taşınmaz malların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almak gerekmektedir. Tapu randevu işlemleri online olarak yapılabilmesi gibi Alo 181...

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir?

Yabancı dil nasıl geliştirilir? Yabancı dil bilmek, uluslararası ilişkilerin geliştiği ve küresel etkileşimin arttığı günümüzde önemli bir etmendir.  Aynı zamanda başka kültürlerden ve coğrafyalardan...

Sağlık Turizmi ve Tercüme

Sağlık turizmi ve tercüme hizmeti, küreselleşen dünyamızda ülkeler arası işbirliklerinin, seyahat özgürlüklerinin ve olanaklarının artması ile birlikte sağlık turizminde de birtakım gelişmeler olmuştur. Özellikle son...