Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Çeviri İngilizce Yeminli Tercüme

İngilizce Yeminli Tercüme

İngilizce yeminli tercüme, küresel bir dil olması sebebiyle, yurt içinde ve yurt dışında, resmi kurumlarda veya pek çok resmi işlem ve prosedürlerde kullanılmak üzere sıklıkla talep edilmektedir.

Geniş ve profesyonel bir ekibe sahip bir tercüme bürosu olan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kaliteli hizmet anlayışı ve uygun fiyat politikası çerçevesinde dünya dili İngilizce adına Türkiye’de yapılan tüm hizmetlerinde dünya standartlarında hizmet verilmektedir.

İngilizce Yeminli Tercüme Nedir?

İngilizce tercüme ve çeviri işlemi gerçekleştirilen evraka resmiyet kazandırmak adına yeminli tercüman tarafından kaşe ve imza işleminin gerçekleştirildiği tercümelerdir.

İngilizce Yeminli Tercüman Kimdir?

İngilizce yeminli tercüman; yazılı ve sözlü tercüme yapabileceğini belgelendirerek ibraz edebilen ve noterlik makamında yemin ederek yemin zaptı alan tercümandır.

Yabancı vatandaşların ticaret, tıp, eğitim, hukuk, alım- satım başta olmak üzere pek çok alanda resmi makamlarda, kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirecekleri işlemler için yanlarında yeminli sözlü tercüman getirmesi gerekmektedir.

Şirket Kuruluşunda Yeminli Tercüme

Şirket kuruluşu ve tescili işlemlerinde, Ticaret Odası Şubeleri ve Sanayi Odası’nda sözlü yeminli tercüme yapılması için yeminli tercüman gereklidir. Yeminli tercüman, memur ve yabancı mükellef arasında gerçekleşen konuşmaların İngilizce yeminli tercüme işlemini yerine getirmektedir.

Dış Ticarette Yeminli Tercüme

Uluslararası faaliyet gösteren şirketlerin gerçekleştireceği pek çok işlem için bir takım dokümanların çevrilmesi gerekmektedir. İthalat ve ihracat yapan firmaların gümrük evrakları, sözleşmeler, ihale dosyaları, lojistik evrakları, ürüne dair evraklar gibi pek çok belge için tercüme gerekmektedir.

Söz konusu dokümanların tercüme işlemi anadil düzeyinde dil bilgisine sahip, yasa ve yönetmeliklere uygun olarak noterlik makamına bağlı yeminli tercüman tarafından gerçekleştirilmektedir.

Sözleşmeler, taraflar arasında imzalanan resmi ve yasal yaptırımları olan evraklardır. İmzalanan sözleşme uluslararası platformda gerçekleşiyor ise en az iki dilli olarak hazırlanmaktadır.

Sözleşmelerin İngilizce versiyonlarının yeminli tercüman kaşeli olarak düzenlenmesi de sözleşmenin nüshasının da resmiyet kazanmasını sağlar.

Yeminli tercüme evrakları resmi kabul edilmesi sebebiyle sorumluluk düzeyi yüksek evraklardır. Bu sebeple dikkatli ve profesyonel bir ekip tarafınca gerçekleştirilmelidir.

Acil İngilizce Yeminli Tercüme

Yoğun iş trafiği ve buna bağlı olarak koşturmaca içerisinde geçen günümüzde pek çok işlem için acil İngilizce yeminli tercüme işlemine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bir sonraki güne yetiştirilmesi ve imzalanması gereken sözleşmeler, toplantı tutanakları vb. şirket evrakları; gümrük işlemlerinin hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi adına gümrük evrakları; vize, vatandaşlık ve ikametgah evrakları acil İngilizce yeminli tercümesine ihtiyaç duyulan evraklar arasındadır.

Diğer İşlemler İçin Yeminli Tercüme

Bir ülkede yabancı olmanın yaşattığı zorluklardan biri yeni hayatınız ile eski hayatınız arasında sağlamak zorunda olduğunu çok sayıda prosedürdür. Buna bağlı olarak da tercüme ve çeviri işlemleridir. Bu bağlamda vize, vatandaşlık, ikametgah, tapu ve nikah gibi pek çok işlem için yeminli tercüme hizmeti gerekmektedir.

Okeanos Tercüme, bireysel ve kurumsal tüm yeminli tercüme işlemlerini vize, vatandaşlık, nikah, ikamet gibi işlemleri gerçekleştirmektedir

İlgili işlemler için gerekli olan nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, kimlik, doğum belgesi, ölüm belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri gibi belgelerin yeminli tercüme işlemi gerçekleştirmektedir.

İngilizce Yeminli Tercüme Bürosu

Tercüme gerektiren söz konusu işlemler için profesyonel hizmet sağlayan bir tercüme bürosu ile çalışmak şarttır.

Okeanos Tercüme şirketi, kurulduğu günden bu yana profesyonellikle tercüme hizmeti sağlamakta, işlemlerini etik değerleri çerçevesinde gerçekleştirmektedir.

Yılların vermiş olduğu deneyim ile hizmetlerini EN 15038 Tercüme Kalite Standartları’na bağlı olarak sunmakta ve müşteri memnuniyeti taçlandırmaktadır.

Sahip olduğu kalite belgesi kapsamında düzenli denetimlere tabi olan bir yeminli tercüme bürosu olarak titizlikle oluşturduğu ekibi sayesinde kaliteli projelere imza atmaktadır.

İngilizce Yeminli Tercüme Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Kaliteli, profesyonel ve etik değerler çerçevesinde hizmet veren bir tercüme bürosu olan Okeanos, karakter sayısı, belgenin türü ve sayfa sayısını da dikkate alarak hesaplamaktadır. Standartları gereği müşterinin de net anlayacağız şekilde bu hesaplamayı izah etmektedir.

Verdiği fiyatları müşteri bütçesine uygun olarak belirleyerek kaliteli ve profesyonel tercüme hizmetlerinin yanına uygun tercüme fiyatlarını katmaktadır.

İngilizce yeminli tercüme hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi  için  www.okeanostercume.com.tr  adresimizden veya 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Tercümanlık ve Yabancı Kültürler

Tercümanlık ve yabancı kültürler, kaynak dilde sözlü veya yazılı olarak ifade edilenleri hedef dile aktarmakla görevli kişilere tercüman denilmektedir. Tercümanlık ve Yabancı Kültürler Tercüme işlemi genel...

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...