Cuma, Temmuz 30, 2021
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaKariyerİş Görüşmelerinde Asla Yapmamanız Gereken 5 Hata…

İş Görüşmelerinde Asla Yapmamanız Gereken 5 Hata…

İş Görüşmenizin Olumlu Geçmesini İstiyorsanız Dikkat Etmeniz Gereken 5 Ana Kural

İş görüşmeleri, hayalinizdeki ya da ihtiyacınız olan işe sahip olabilmeniz için olumlu gerçekleşmesi gereken son aşama olarak nitelendirilebilir. Bu sebepten ötürü işe alım görüşmesine çağrıldığınız işe sahip olabilmeniz için mutlaka bu adımı da başarılı bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu konuda yapabileceğiniz birçok olumlu hamle olduğu gibi aynı zamanda birçok olumsuz hamle de mevcuttur. Bu yazımızda ise iş görüşmelerinde, görüşmenizin olumlu sonuçlanması adına yapmamanız gereken 5 hamleden bahsedeceğiz.

Görüşmeye Geç Kalmayın

Geç kalmamak bir görgü kuralıdır. İş görüşmesi için davet edildiğiniz yere asla geç kalmayın, eğer geç kalırsanız görüşmeye çağrılmış olsanız bile sırf geç kaldığınız için görüşmeye kabul edilmeyebilirsiniz. Böylece iş görüşmeniz başlamadan bitmiş olabilir. Bu yüzden belirtilen tarihte ve belirtilen saatte size bildirilmiş olan görüşme yerinde hazır olmaya özen gösterin. Mümkünse iş görüşmesi saatinden yaklaşık 20 dakika önce görüşmenin yapılacağı yerde hazır bulunun.

Giyiminize Dikkat Edin

Beden dilinin ve ilk görünüşün çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle iş görüşmesine giderken pozitif olun ve özenli hazırlanın. İş görüşmesine uygun bir şekilde giyinmenizi öneririz yoksa bazı uygunsuz giyim tercihleriniz ya da olumsuz görünüş ve özensiz giyiminiz nedeniyle görüşme olumsuz bir havada başlayabilir.

Nazik ve Saygılı Olun

Görüşme yaptığınız kişiye karşı olabildiğince nazik ve saygılı olmaya özen gösterin. Kimse olası bir saygısızlığa karşı tepkisiz kalmaz. Nezaket çerçevesi içerisinde kendinden emin ve saygılı hitap her zaman için olumlu etki bırakacaktır. Herhangi bir olası saygısız hareketinde görüşme o an karşı tarafın kafasında bitmiş olur. Ayrıca karşı taraf buyur etmeden önce kesinlikle oturmamanızı da öneririz.

Eski iş yerinizi kötülemeyin

Eski iş yerinizi kesinlikle kötülemeyin. İşverenler bu tarz bir hareketi pek doğru bulmaz ve bu hareketiniz sizin için iş görüşmesini olumsuz bir duruma sokar. Ayrıca etik olarak da doğru olmayan bu tutum deneyim iyi bir özgeçmişin bile önüne geçebilir.

Gideceğiniz Yer Hakkında Bilginiz Olsun

Gideceğiniz yer hakkında araştırma yapmadan, o yer hakkında bilgi edinmeden sakın görüşmeye gitmeyin. İşe girmeyi talep ederek görüşmeye gittiğiniz bir yerde görüşme esnasında karşı taraf sizin o iş yeri hakkında çok bilgisiz olduğunuzu görünce çok büyük bir ihtimalle size bakış açısı olumsuz olacaktır. Faaliyet alanları, ürünleri, kuruluş yılı gibi birçok bilgiyi firma web sitesinden ya da internetten de bulabilirsiniz.

iş görüşmesi, iş görüşmesinde dikkat edilmesi gerekenler, iş görüşmesinde dikkat edilmesi gerekilen 5 kural, görüşmesinde yapılmaması gerekenler, iş görüşmesinin başarılı geçmesi için dikkat edilmesi gerekenler

Tercüme talep ve projelerinize teklifimiz için bizlere info@ceviricozumleri.com mail adresimizden, 0212 221 45 21 numaralı telefonlarımız ile müşteri hizmetlerimize veya 0553 910 31 32 numaralı Mobil / Whatsapp / Telegram hattımızdan ulaşabilirsiniz…

spot_img

GÜNCEL YAZILAR