Salı, Temmuz 7, 2020
Ana Sayfa Çeviri İzmir Yeminli Tercüme Hizmetimiz

İzmir Yeminli Tercüme Hizmetimiz

İzmir, Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri ve 4.279.677 nüfusa sahip şehridir. Perle de I’Ionie (İyanoya’nın İncisi) olarak da anılan İzmir, her yıl düzenlenen İzmir Enternasyonel Fuarı’nın düzenlendiği dahası sanat, tarih ve kültürün beşiği olan gelişmişlik düzeyi yüksek bir şehirdir. İzmir, limanı yat ve teknelerle çevrili uzun ve dar bir körfeze sahip, Türkiye’nin en büyük yedinci limanına sahiptir. M.Ö. 1800 yıllara dayanan yerleşim kalıntıları bulunmuş olsa da, o tarihten bugüne kadar birçok medeniyet ve birçok toplum ruhunu içinde barındırsa da bir Yunan mitoloji kahramanı ruhu daha çok hissedilen İzmir, 1984 yılında büyükşehir statüsüne dahil edilmiştir.

İzmir’in en büyük özelliği üç büyükşehir arasında kendisine yetecek elektrik enerjisini üretebilen tek şehirdir. Anadolu’nun çağdaş yüzü ve batıya açılan kapısı olarak da anılan İzmir, ülke ekonomisine en çok katkıda bulunan şehirlerden biridir.

İzmir, ekonomisinde tarım, hayvancılık, balıkçılık, denizcilik, toptan perakende ve ticaret, turizm, lojistik ve enerji en çok yatırım alan ve bu konuda ön plana çıkan sektörlerdir. 2018 Ocak- Haziran ayları analiz sonuçlarına göre İzmir ihracatta 5.1 milyar ABD Doları ve ithalatta 5.2 milyar ABD Doları hacme sahiptir. Bu veriler 2017 yılında ihracatta 9,2 milyar ABD Doları ve ithalatta ise 9,8 milyar ABD Doları olarak kayıt edilmiştir. Ayrıca İzmir yapılan Dünyanın En Rekabetçi Şehirleri Raporu’nda 2015 yılında uzay havacılık, kimya, plastik ve enerji sektörlerinde Dooğu Avrupa ve Orta Asya’nın en rekabetçi ilk 5 şehri arasında yer almaktadır. İzmir bünyesinde barındırdığı küçük sanayi siteleri, organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler, teknoparklar sanayinin gelişimine ciddi katkı sağlamaktadır. 2018 yılı ortası ve rilerine göre şehir bünyesinde 2663 yabancı sermayeli şirket faaliyet göstermektedir.

İzmir Teknik Tercüme ve İzmir Teknik Çeviri Hizmeti

ISO ve TSE belgeleri, makine ve cihazların bakım ve onarım kılavuzları, kullanım kılavuzları, ar ge raporu, teknik şartname, ÇED raporu, teknik belgeler, hakedişler, fizibilite raporları, TÜV sertifikası, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri gibi evraklar İzmir teknik tercüme ve teknik çeviri olarak sanayi, teknoloji ve üretimin bu denli geliştiği şehirde büyük bir hacme sahiptir. İzmir teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi teknik terimlerin doğru ve tutarlı olmasına, cümlelerin kısa, anlaşılabilir, net ve açık olmasına dikkat edilerek dökümanın alanında uzman ve deneyimli tercüman ve editörler tarafından müşteri ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde gerçekleştirilmektedir.

İzmir Hukuki Tercüme ve İzmir Hukuki Çeviri Hizmeti

Ticaretin, global ilişkilerin ve daha birçok işlemin temeli hukuka dayanmakta olup İzmir hukuki tercüme ve hukuki çeviri bireysel ve kurumsal boyutta sözleşme, vekaletname, taahhütname, hukuki yazışmalar, veraset davaları, boşanma davaları, ticari mahkemeler, sigorta işlemleri, şirket kuruluşu, gayrimenkul alım satım ve devir işlemleri, vatandaşlık, ikamet ve vize işlemleri dahil birçok alanda ve birçok evrak üzerinde gerçekleştirilmektedir. İzmir hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri müşteri ve kurumsal talepleri doğrultusunda İzmir yeminli tercüme ve yeminli çeviri şeklinde ya da İzmir noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri olarak da düzenlenmektedir.

İzmir Yeminli Tercüme ve İzmir Yeminli Çeviri Hizmeti

Resmi makamlarda ve kamu kurum ve kuruluşlarında gerçekleştirilen tüm işlemlerde yabancı menşeili evraklar ve yabancı ülke vatandaşlarının işlemleri sırasında İzmir yeminli tercüme ve İzmir yeminli çeviri pasaport, diploma, sertifika, transkript, kimlik, ehliyet, evlilik cüzdanı, sabıka kaydı, sigorta poliçesi, banka evrakları, nüfus kayıt örneği, doğum belgesi, ölüm belgesi, mahkeme evrakları, şirket evrakları, sözleşme ve daha birçok evraka uygulanmaktadır. İzmir yeminli tercüme ve İzmir yeminli çeviri, noter tarafından yemin zabıtı çıkarılmış ve bu unvana haiz olmuş tercümanlar tarafından tercüme edilen evraka ıslak kaşe ve imza yapılması sonucu gerçekleştirilir.

İzmir noter onaylı tercüme ve İzmir noter onaylı çeviri ise yeminli tercüman tarafından tasdik edilen evrakın noterlik makamında noter tarafından tasdik edilmesidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi İzmir’de da profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Yeminli tercüme taleplerinizde belgelerinizi yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile tarafınıza ulaştırıyoruz.

İzmir tercüme, İzmir çeviri, İzmir yeminli tercüme ve İzmir yeminli çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...