Salı, Temmuz 14, 2020
Ana Sayfa Çeviri Kadıköy Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Kadıköy Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Kadıköy, İstanbul’un en eski ve en sevilen ilçelerinin başında gelmektedir. İngiltere’de yayınlanan seyahat dergisi Time Out tarafından dünyanın en havalı 43.havalı semti seçilen Kadıköy, kendine has tarzı, yaşam şekli ve eğlence hayatının bulunduğu gün ve gece boyunca Anadolu ve Avrupa yakasından misafir ağırlayan ilçedir. Yaklaşık 21 km sahil şeridi bulunan Kadıköy tarihin derin izlerini de ruhunda barındırmakta ve sadece sahili ile bile çok ilgi çeken bir ilçedir.

Kadıköy ilçesindeki yerleşim başlangıcı Haydarpaşa Koyu ve Moda Burnu ile başlamıştır. İstanbul’da Yaşam Kalitesi Araştırması’nda ikinci sırada yer almıştır. 2014 verilerine göre Kadıköy nüfusu 482.571’e ulaşmış 2007 yılı nüfus verileri 744.670 idi. Bu değişimin sebebi Ataşehir’in Kadıköy’den ayırılarak ilçe olmasından kaynaklanmakta güncel nüfusu yaklaşık 530.000 civarındadır.

Kadıköy ilçesinin genel ekonomik gücü ticaretle sağlanmaktadır. Kadıköy çarşısı, Altıyol ve Bahariye caddesi ile Bağdat Caddesi’nin çevrelerinde ticari faaliyete bağlı yoğunluk bulunmaktadır.

Tüm bireysel ve kurumsal hayat dahilinde yurt dışı ile ilgili yapılan birçok işlemde ve birçok evrakta Kadıköy yeminli tercüme ve Kadıköy yeminli çeviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Kadıköy yeminli tercüme ve Kadıköy yeminli çeviri işlemi tüm terminololjilerde ve vize, vatandaşlık, ikamet, şirket kuruluşu, ihale dosyaları, gümrük ve lojistik işlemler ve birçok konuda talep edilmektedir. Kadıköy yeminli tercüme ve Kadıköy yeminli çeviri hizmeti yeminli tercüman tarafından tercüme edilen evrakın ıslak imzalı kaşeli olarak düzenlenmesidir. Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, kimlik, doğum belgesi, ölüm belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, vekaletname, sicil gazetesi, ruhsat, mahkeme kararı, maaş bordrosu, kaza raporu, dilekçe, doktor raporu, temyiz belgesi, diploma, transkript, tasdikname, askerlik belgesi, tapu, muvaffakatname, evlilik cüzdanı, sözleşme, ithalat ihracat belgesi, apostil, uygunluk belgesi, sertifika, taahhütname gibi evrakların Kadıköy yeminli tercüme ve Kadıköy yeminli çeviri işlemi gerçekleşitilmektedir.

Kadıköy Teknik Yeminli Tercüme ve Kadıköy Teknik Yeminli Çeviri Hizmeti

Teknik anlamda global faaliyet gösteren firmaların katalog, kullanım kılavuzu, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihaların katalogları, ISO ve TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzları, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite raporları, ar ge raporları, teknik şartname ve ÇED raporlarının Kadıköy teknik yeminli tercüme ve Kadıköy teknik yeminli çeviri işlemlerine ihtiyaçları bulunmaktadır. Kadıköy teknik yeminli tercüme ve Kadıköy teknik yeminli çeviri hizmeti sağlanırken teknik terimlerin doğruluğu, teknik terminoloji ve cümlelerin kısa, anlaşılır ve net olması büyük önem taşır. Kadıköy teknik yeminli tercüme ve Kadıköy teknik yeminli çeviri dosyaları konularına göre ayrılıp her konuda eğitim ve gerekli donanıma sahip tercüman, editör ve kontrolörden oluşan ekip tarafından gerçekleştirilmektedir.

Kadıköy Hukuki Yeminli Tercüme ve Kadıköy Hukuki Yeminli Çeviri Hizmeti

Hukuk global bağlamda gerçekleştirilen tüm ilişkilerin temelinde yer almaktadır. Kadıköy hukuki yeminli tercüme ve Kadıköy hukuki yeminli çeviri işlemi de tüm global ticaret ve bireysel işlemlerde talep edilmektedir. Kadıköy hukuki yeminli tercüme ve Kadıköy hukuki yeminli çeviri hizmeti vekaletname, ihtarname, ihbarname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, beyanname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet, sözleşme, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme, şirket tüzüğü ve teknik ve idari şartnameler gibi evrakların tercüme ve çeviri işlemleri talebi çeşitli işlemler dolayısıyla talep edilmektedir. Kadıköy hukuki yeminli tercüme ve Kadıköy hukuki yeminli çeviri işlemi gerçekleştiren tercümanın çeviri yaptığı dillerin hukuk sistemleri hakkında ve değişim ve yeniliklerle ilgili bilgi sahibi olmalı terminololjik düzenlemeyi bu yönde gerçekleştirmelidir.

Bazı durumlarda bireysel ya da kurumsal talep doğrultusunda Kadıköy noter onaylı tercüme ve Kadıköy noter onaylı çeviri işlemi yapılır. Yeminli tercüman tarafından Kadıköy yeminli tercüme ve Kadıköy yeminli çeviri olarak hazırlanan evrakın noterlik makamında noter tarafından tasdik edilmesinin ardından yerine getirilir. Kadıköy noter onaylı tercüme ve Kadıköy noter onaylı çeviri işlemi yapılan evrakın bir nüshası noterlik makamında muhafaza edilir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi İstanbul geneli ve tüm ilçelerinde olduğu gibi Kadıköy ilçesine de yılların tecrübesi ile teknolojiyi bir arada kullanarak kaliteli, başarılı hizmet anlayışını Kadıköy tercüme ve Kadıköy çeviri hizmetlerinde de sürdürmektedir.

Kurulduğu günden bu yana tüm etik değerlerine ve ilklerine bağlı yaklaşımını şeffaf ve müşteri odaklı olması ve uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme politikaları ile birlikte sunan Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme yerel ve gloıbal pazardaki başarı ve deneyimini Kadıköy yeminli tercüme ve Kadıköy yeminli çeviri hizmetinde de sürdürmektedir.

Kadıköy yeminli tercüme, Kadıköy tercüme ve Kadıköy çeviri hizmetimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ülkemiz genelinde ücretsiz kargo hizmetimiz vardır.

GÜNCEL YAZILAR

Tercümanlık ve Yabancı Kültürler

Tercümanlık ve yabancı kültürler, kaynak dilde sözlü veya yazılı olarak ifade edilenleri hedef dile aktarmakla görevli kişilere tercüman denilmektedir. Tercümanlık ve Yabancı Kültürler Tercüme işlemi genel...

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...