Salı, Temmuz 7, 2020
Ana Sayfa Çeviri Kadıköy Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Kadıköy Yeminli Tercüme Hizmetimiz

İstanbul’un tüm semtlerinde olduğu gibi Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme faaliyetlerine Kadıköy tercüme ve Kadıköy çeviri olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Kadıköy, yaklaşık 21 km’lik bir sahil şeridine ve bunun paralelinde uzanan yerleşim yerleri ve ana ulaşım güzergahlarına sahiptir. 2014 verilerine göre 482.571 nüfusa sahip Kadıköy Ataşehir’in kendisinden ayrılıp ilçe yapılmasından önce bu sayı 744.670 civarında idi.

Kadıköy ayrıca ticaretin çok aktif yaşandığı ve ekonomiye ticaretin hakim olduğu bir semttir. Ticaret Kadıköy çarşı, Bahariye caddesi, Bağdat caddesi çevrelerinde yoğunlaşmış, ayrıca bazı aramalarda çıkan hayvancılık ve balıkçılık ile ilgili aletler bölgede halkın bir zamanlar balıkçılık ve hayvancılıkla uğraştığını göstermekte tarım ile ilgili bir iz bulunamaması ise tarımın bölgede zayıf olduğunu göstermektedir. Trafiğin yoğun ulaşım alternatiflerin çok olduğu bölgede halk tarafından en çok kolay ve hızlı olması sebebiyle vapurlar ve deniz yolu ulaşımı kullanılmaktadır. Ayrıca Kadıköy’de metro, tramvay, D-100 karayolu ve köprülere rahat ulaşım ana hatları mevcuttur.

Kadıköy Teknik Tercüme ve Kadıköy Teknik Çeviri

Kadıköy teknik tercüme ve Kadıköy teknik çeviri ilçede faaliyet gösteren kurumlar ve bireylerin kullanım kılavuzu, ÇED raporları, teknik şartnameler, ISO ve TSE belgesi, CE belgesi, TÜV sertifikası, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları, teknik şartnameler, ar ge raporları gibi evraklarının tercümesine ihtiyaç duyması ve talep etmesi ile gerçekleştirilir. Kadıköy teknik tercüme ve Kadıköy teknik çeviri yapılırken dökümanın konusuna göre uzman ve deneyimli tercüman ve editör ataması yapılır ve terim doğruluğu, terminolojik bütünlük ve cümle yapısı doğru bir şekilde gerçekleştirilir.

Kadıköy Hukuki Tercüme ve Kadıköy Hukuki Çeviri

Bireysel, kurumsal, diplomatik anlamda uluslararası çapta kurulan tüm ilişkilerde Kadıköy hukuki tercüme ve Kadıköy hukuki çeviri ihtiyacı doğmaktadır. Tüm uluslararası yapılan işlemlerin hepsi hukuk sistemi üzerine kurulmakta ve tüm düzenlemelerde hukuki evrakların Kadıköy hukuki tercüme ve Kadıköy hukuki çevirisi yapılır. Kadıköy hukuki tercüme ve Kadıköy hukuki çeviri işleminde hukuk sistemlerinin farklılığı, terminolojisi, ve metnin ifade şekli ve tercümanın donanımı önemlidir. Vekaletname, taahhütname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, ihbarname, beyanname, ihtarname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet gibi evraklarda Kadıköy hukuki tercüme ve Kadıköy hukuki çeviri işlemi gerçekleştirilir.

Kadıköy yeminli tercüme ve Kadıköy Yeminli Çeviri

Kadıköy yeminli tercüme ve Kadıköy yeminli çeviri, her iki dil arasında yazılı ve sözlü tercüme işlemi yapabileceğini lisans diploması ile ispat edebilen ve noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek yeminli tercüman unvanı alan kişiler tarafından tercüme işlemi ardından evraka ıslak imza ve kaşe yapılmasıdır. Kadıköy yeminli tercüme ve Kadıköy yeminli çeviri, vize, şirket kuruluşu, evlilik, boşanma, eğitim, ikamet, vatandaşlık gibi işlemler kapsamında diploma, transkript, sertifika, öğrenci belgesi, şirket evrakları, sözleşme, evlilik cüzdanı, pasaport, kimlik, nüfus kayıt örneği gibi evraklarda yapılmaktadır.

Kadıköy noter onaylı tercüme ve Kadıköy noter onaylı çeviri ise bazı kurumlar tarafından yeminli tercüman onayı sonrası bir de noter tarafından tasdik işlemi talep edilmesi durumunda gerçekleştirilir.

Okeanos Tercüme tüm hizmetlerinde olduğu gibi Kadıköy tercüme ve Kadıköy çeviri hizmetleri kapsamında ilkelerine ve etik değerlerine bağlılığını sürdürmekte ve uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme unsurlarını da dahil ederek hizmet sunmaya devam etmektedir.

Kadıköy yeminli tercüme, Kadıköy tercüme ve Kadıköy çeviri hizmeti hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...