Perşembe, Ağustos 13, 2020
Ana Sayfa Çeviri Kağıthane Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Kağıthane Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Kağıthane yeminli tercüme hizmeti ile Kağıthane ve civarında bulunan bireysel ve kurumsal müşterilerimize kaliteli ve güvenilir hizmet sağlamayı ilke ediniyoruz.

Eski Kağıt İmalathanelerinin Beşiği…

Haliç’e dökülen deresini vadisinde eski kağıt imalathanelerinin bulunması Kağıthane’ye bu ismi vermiştir. Bu imalathanelerin dışında ise eski zamanlarda un değirmenleri, baruthanelere de ev sahipliği yaptığı bilinmektedir.

  1. yüzyıl civarında Evliya Çelebinin kaydettiği bilgiler ışığında da Kağıthane mesiresinin Arap, Acem, Hint, Yemen seyyahları tarafından oldukça ilgi gören bir yer olduğu kaydedilmektedir.

Bugünün Kağıthane’si…

Kağıthane merkezi konumu aracılığıyla bugün İstanbul’un ticaret hayatının aktığı Şişli, Sarıyer ve Beşiktaş ile komşuluğu bulunmaktadır. Söz konusu durum ilçeyi gelişmekte olan ticari ilçelerinden birisi haline getirmekte, ulaşım açısında erişilebilir konuma getirmektedir.

İlçenin Başbakanlık Osmanlı Arşivi’nin yeni binasına ev sahipliği yapıyor olması da Osmanlı tarihine ilgi duyan pek çok insanı buraya çekmektedir.

Dolayısıyla Kağıthane Avrupa yakasının gelişmekte olan ilçelerinden birisi konumundadır. Söz konusu durumda ilçeyi önemli bir konuma getirmektedir.

Ulaşımın Ortasında Kağıthane…

İstanbul Boğaz’ını 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleriyle aşan otoyollar Kağıthane’den geçmektedir. Yeni havalimanını merkeze bağlayan iki otoyoldan biri Hasdal mevkisi üzerinde Kağıthane’ye entegredir.

Şişli, Beşiktaş, Eyüpsultan, Sarıyer gibi ilçelerinin birleşim yeri olması da Kağıthane’yi merkezileştirmektedir. Dolayısıyla önemli bir ulaşım ağına sahiptir.

Kağıthane’nin bugün gelişmekte olan bir ilçedir. Çeşitli sektörlerde pek çok kuruluşa da ev sahipliği yapmaktadır. Ulaşımı kolay olan ve pek çok merkezi ilçeye yakın olan Kağıthane’de günlük işleyiş ve hayatta pek çok tercüme hizmeti talep görmektedir.

Kağıthane Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Kağıthane Teknik Çeviri

Kullanım kılavuzu, CE belgesi, AT uygunluk belgesi, katalog vb. içerikler için Kağıthane teknik çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. Teknik tercümenin deneyim ve bilgi sahibi kişilerce yapılması önemlidir.

Dolayısıyla ilgili içeriklerin konusunu oluşturan uzmanlık alanlarına sahip tercüman kadrosunu barındıran bir tercüme bürosu ile çalışılmalıdır.

Kağıthane Hukuki Tercüme

Sözleşme, vekaletname, mahkeme evrakları, toplantı tutanakları gibi pek çok evrakın Kağıthane hukuki tercümesi yapılmaktadır.

Hukuk alanı birtakım yasal süreçleri barındırdığından dolayı hukuki tercüme işlemi mutlaka hukuk alanında tecrübe ve bilgi sahibi kişilerce icra edilmelidir.

Kağıthane Ticari Çeviri

Ticaret için önemli olan gümrük evrakları, faturalar, bilançolar vb. evrakların Kağıthane ticari çeviri hizmeti sağlanmaktadır.

Ticari tercümede rakamlar, oranlar ve ticari terimler büyük önem arz etmektedir. Dolayısıyla büyük hassasiyet, titizlik ve dikkatle gerçekleştirilmelidir.

Kağıthane Tıbbi Çeviri

Doktor  raporları, laboratuar sonuçları, radyoloji raporları gibi pek çok evrak için Kağıthane tıbbi çeviri hizmeti verilmektedir.

Sağlık sektörü hasta hayatı ile ilgidir. Dolayısıyla ekstra önem ve hassasiyet gerektirmektedir. Sağlık sektöründe deneyim sahibi tercümanlar aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Kağıthane Yeminli Tercüme

İki dil arasında yazılı-sözlü tercüme işlemi gerçekleştirmek üzere dil bildiğine dair belgelerini noterliğe sunup, yemin eden yeminli tercümanlarca gerçekleştirilir.

Pasaport kimlik, ehliyet, vekaletname, mahkeme evrakları, doktor raporları, maaş bordroları gibi çeşitli evrakların Kağıthane yeminli tercüme işlemi gerçekleştirilir. Söz konusu süreç tamamlandıktan sonra mutlaka ikinci bir kontrol gerekmektedir. İlgili belgeler noter onayı gerektiriyorsa noterliğe uygun olarak düzenlenmektedir.

Yeminli tercüme işlemi resmi kurumlar tarafından talep edildiği için profesyonellik gerektiren bir iştir. Dolayısıyla profesyonel bir tercüme bürosu aracılığıyla gerçekleştirilmelidir.

Kağıthane Tercüme Bürosu

Kağıthane tercüme ve yeminli tercüme talepleri için kaliteli ve güvenilir hizmet veren bir Kağıthane Yeminli Tercüme Bürosu ile çalışılmalıdır.

Okeanos Tercüme olarak, alanında uzman ve deneyim sahibi tercümanlarımızla profesyonel Kağıthane tercüme ve Kağıthane yeminli tercüme hizmeti sağlıyoruz.

Çeviride kalite ve güvenilirlik ölçütlerimizi EN15038 Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde sağlıyoruz. Böylelikle müşterilerimizin memnuniyet düzeyini her daim üst düzeyde tutuyoruz.

Kağıthane tercüme ve Kağıthane yeminli tercüme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. İlaveten 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı telefonlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Şehir içi ve yurt içi bütün her yere ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır…

GÜNCEL YAZILAR

Dijital Pazarlamada Yabancı Dil

Dijital pazarlama internet kullanıcıları hedeflenerek internet ortamında ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir çeşit pazarlama yöntemidir. Günümüzde dijital ortamda sınırlar ve mesafelerin kalkmasıyla dijital pazarlamada...

Tapu Randevu

Tapu randevu, taşınmaz malların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almak gerekmektedir. Tapu randevu işlemleri online olarak yapılabilmesi gibi Alo 181...

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir?

Yabancı dil nasıl geliştirilir? Yabancı dil bilmek, uluslararası ilişkilerin geliştiği ve küresel etkileşimin arttığı günümüzde önemli bir etmendir.  Aynı zamanda başka kültürlerden ve coğrafyalardan...

Sağlık Turizmi ve Tercüme

Sağlık turizmi ve tercüme hizmeti, küreselleşen dünyamızda ülkeler arası işbirliklerinin, seyahat özgürlüklerinin ve olanaklarının artması ile birlikte sağlık turizminde de birtakım gelişmeler olmuştur. Özellikle son...