Perşembe, Temmuz 16, 2020
Ana Sayfa Çeviri Kayseri Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Kayseri Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Kayseri, Türkiye’nin en kalabalık 14. Şehri ve 2016 yılı nüfus verilerine göre 1.358.950 nüfusa sahip ilidir. Ankara ve Konya’dan sonra İç Anadolu Bölgesi’nin en büyük ve sanayisi en gelişmiş üçüncü şehridir. Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Kayseri’nin en büyük özelliği İpek Yolu üzerinde yer almasıdır.

Kayseri’de 3 organize sanayi sitesi ve 8 Kayseri Sanayi Sitesi bulunmaktadır. Kayseri Serbest Bölgesi Türkiye’nin en büyük serbest bölgesi olup 43 tesis faaliyet göstermektedir.

Ayrıca Kayseri’de asbest, altın, bakır, kurşun, çinko, demir, diyatomit, fosfat, jips, kaolen, krom, kum çakıl, manganez, mermer, tuğla kiremit, turba gibi çok zengin yer altı kaynakları bulunmaktadır. Tarım, sanayi ve hayvancılık Kayseri’de tarihe imza vuracak kadar yoğun yaşanmakta olup Kayseri’nin adının Mazaka olarak adlandırıldığı dönemlerde il dünyanın en büyük ticaret merkeziydi. Ahi Evren’in kurduğu Anadolu Bacıları Bacıyan-ı Rum Türkiye ve dünyadaki ilk organize sanayi bölgesi olarak bilinmekte ve bu adla çekilen belgeselde de tarihi kanıtlar ortaya konmuştur.

Kayseri ihracatta da büyük bir hacme sahip olup yaklaşık 2 milyar ABD Doları ihracat gerçekleştirmiştir.

Kayseri Teknik Tercüme ve Kayseri Teknik Çeviri Hizmeti

Kayseri’de gerçekleştirilen yoğun ticaret hacmi ve ihracata bağlı olarak teknik ürünlerin ISO ve TSE belgeleri, makine ve cihazların bakım ve onarım kılavuzları, kullanım kılavuzları, ar ge raporu, teknik şartname, ÇED raporu, teknik belgeler, hakedişler, fizibilite raporları, TÜV sertifikası, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri gibi evrakların teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilirken cümlelerin kısa, net, anlaşılır olması ve terimlerin doğru kullanılması ve terminolojik bütünlüğün sağlanması büyük önem taşımaktadır. Teknik tercüme ve teknik çeviri alanında uzman, deneyimli tercüman ve editör kadrosu tarafından tercüme edilir.

Kayseri Hukuki Tercüme ve Kayseri Hukuki Çeviri Hizmeti

İki ülke arasında gerçekleşen tüm bağlantı ve ilişkilerin temeli hukuk sistemine dayanmaktadır. Sözleşme, vekaletname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, ihbarname, beyanname, ihtarname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararları, tapu, senet, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme ve şirket tüzükleri gibi evrakların hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Kayseri’de de sanayi ve ticaretin yoğun yaşanması ve global bağlantıların yüksek seviyede olması sebebiyle hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri hukuk sistemleri, terminolojik bütünlük ve cümle yapısına dikkat edilerek hukuk eğitimi almış ekip tarafından işleme alınır.

Kayseri Yeminli Tercüme ve Kayseri Yeminli Çeviri Hizmeti

Kayseri yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemleri pasaport, kimlik, nüfus kayıt örneği, ehliyet, vekaletname, şirket sözleşmesi, diploma, transkript, sertifika, doğum belgesi, ölüm belgesi ve daha birçok evrak üzerinde yeminli tercüman tarafından ıslak imza ve kaşe yapılarak gerçekleştirilir. Yeminli tercüme ve yeminli çeviri, noter tarafından yemin ettirilen ve yemin zabıtı düzenlenen dil becerisi yeterli bulunan tercümanların tercüme sonrası tasdik yaparak evraka resmiyet kazandırmasıdır.

Kayseri noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri ise yeminli tercüman tarafından tasdik edilen evrakın noterlik makamında noter tarafından da tasdik edilmesidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Kayseri’da da profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Yeminli tercüme taleplerinizde belgelerinizi yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile tarafınıza ulaştırıyoruz.

Kayseri tercüme, Kayseri çeviri, Kayseri yeminli tercüme ve Kayseri yeminli çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Tercümanlık ve Yabancı Kültürler

Tercümanlık ve yabancı kültürler, kaynak dilde sözlü veya yazılı olarak ifade edilenleri hedef dile aktarmakla görevli kişilere tercüman denilmektedir. Tercümanlık ve Yabancı Kültürler Tercüme işlemi genel...

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...