Çarşamba, Şubat 24, 2021
Yeminli Tercüme Bürosu
Ana Sayfa Çeviri Kitap Katalog Dergi Tercümesi ve Çevirisi

Kitap Katalog Dergi Tercümesi ve Çevirisi

Kitap, katalog, dergi vb edebi metinlerin yurtdışında yayınlanması adına yapılan tercüme ve çeviri işlemlerine kitap, katalog, dergi tercümesi ve çevirisi hizmeti denilmektedir.

Kitap Katalog Dergi Tercümesi ve Çevirisi

Kitap Tercümesi ve Çevirisi

Edebi tercüme ve edebi çeviri dosyaları dergi, kitap, katalog, tanıtım metni gibi metinler birebir kelime kelime tercüme edilmez. Özellikle kitap tercümesi ve kitap çevirisi dosyaları her iki dilde edebi konulara, kelime oyunlarına, gramer, yazım ve imla kurallarına bağlı kalınarak yapılan işlemlerdir.

Anadilde yazılan bir kitabın başarı oranı sadece kitabın yazarının başarısını yansıtırken, tercümesi yapılan bir kitabın kitap tercümesi yazarın ve tercümanın başarısını yansıtmaktadır. Başarılı bir kitap, özensiz, başarısız bir kitap çevirisi nedeniyle başarısız bir hal alabilir ve istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu durum ile hiç bir yazar veya kitapevi karşılaşmak istemez…

Kitap tercümelerinde tercümesi yapılacak dil yönünde dili hünerli kullanmak gereklidir.  Kaynak metinde geçen cümlelerin ve konunun anlamını değiştirmeden aktarabilmek önemlidir. Bu durumda hedeflenen dilde kültürel farklılıkları da gözeterek transcreation dediğimiz tasarım tercüme yapmak gereklidir. Bu işlem tercümeyi yapacak olan tercümanın veya çevirmenin deneyimli olması ile ilgili olarak direk alakalıdır.

Katalog Broşür Tercümesi ve Çevirisi

Global düzeyde network sağlamak isteyen firmalar katalog ve broşürlerini, tanıtım metinlerini hedef ülkelere göre tercüme ve çeviri yaptırma ihtiyacı duyarlar. Katalog tercüme ve katalog çeviri işlemleri genellikle spesifik terminolojiye sahip olup çoğunlukla faaliyet alanına göre teknik ya da diğer terminolojilerde olabilmektedir. Ayrıca firmalar, dernekler, vakıflar, holdingler belirli aralıklarla sektörel dergiler yayınlamaktadır. Bu dergiler en az iki dilde düzenlenmektedir. Hitap ettiği kitlelere göre farklı dillerde düzenlenmektedir.

Katalog, dergi ve broşür tercümesi terminoloji, dil, anlatım olarak farklılık göstermekte ve birçok konuyu barındırmakta ve yüksek uzmanlık göstermektedir.

Kitap, Katalog, Dergi Çevirisi Taleplerinizde Çeviri Çözümleri…

Kitap, dergi, katalog tercüme ve çeviri projeleriniz ve diğer hizmetlerimiz  hakkında daha detaylı bilgi için bizlere info@ceviricozumleri.com adresimizden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz de 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı Mobil / Whatsapp / Telegram hattımızdan kurumsal müşterilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR