Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Kocaeli İzmit Yeminli Tercüme Hizmetimiz...

Kocaeli İzmit Yeminli Tercüme Hizmetimiz…

Kocaeli (İzmit)

1 milyon 850 bin kişilik nüfusa sahip Kocaeli, Marmara Bölgesi içerisinde yer alan ve Bursa, İstanbul ve Sakarya ile komşu olan ilimizdir. Sanayinin yoğun bir şekilde gelişmesi nedeniyle derin bir tarihe sahip olması ve sayısız coğrafi güzellik bulundurmasıyla büyük bir turizm hacmine sahip olabilecek şehir bu konuda biraz eksik kalmıştır. Kandıra, Bağırganlı, Kefken, Kefken Adası, Kumcağız Plajı, Kartepe ve Kartepe Kayak Merkezi, Eskihisar Kalesi, İzmit Körfezi, Kandıra Cebeci Sahili, Gayret Gemi Müzesi, Evliya Çelebi Yolu, Ayazma Ilıcası, Kefken Pembe Kayalar şehrin başlıca doğal güzellerikleri arasında yer almaktadır.

Kocaeli’nin toprağı ve iklimi tarım için çok müsait olmasına rağmen sanayinin ciddi gelişimi nedeniyle tarım alanları oldukça azdır. Başlıca tarım ürünleri; buğday, yulaf, mısır, ayçiçeği, şekerpancarı, tütün ve ketendir. Özellikle İzmit Körfezi çevresi sebze ekimine çok müsaittir.

Türkiye’nin İstanbul’dan sonra en geniş sanayi ağına sahip olmasının en büyük nedeni bulunduğu stratejik konumdur. Ayrıca İzmit kıyılarında yer alan limanları ile İstanbul ve Anadolu’yu bağlayan bir konumda olması kentin en büyük konumsal avantajıdır.

Kocaeli sanayi kimya ve kağıt sanayinde Türkiye’nin bir numarasıdır. Türkiye’nin en büyük kağıt, lastik ve en büyük tersanesi yine bu şehirde yer almaktadır. Kocaeli sanayi bölgesi şehrin ekonomisinin %51’ini ve Türkiye ekonomisinin %13’ünü oluşturmaktadır. Türkiye araç üretim oranına bakıldığında ülke hacminin %35,84’ü bu şehirden sağlanmaktadır. Kimya sanayi içerisinde tek başına edindiği pay %27 ve metal sanayinin %19’unu oluşturmaktadır.

Yabancı sermayeli ve büyük ölçekli işletmelerin tercihidir ve Kocaeli Ticaret Odası’na kayıtlı 2500’ün üzerindeki firmanın 274’ü yabancı sermayeli şirketlerdir. Bu şirketler Almanya, Hollanda, Amerika, Fransa, Güney Kore ve İtalya şeklinde çoktan aza sıralanmaktadır.

Türkiye’nin en büyük 500 firmasının 82’si, ilk 1000 büyük işletme içerisinde 131 ve Türkiye dış ticaretinin %18,1’i Kocaeli’den gerçekleşmektedir.

Organize sanayi bölgeleri, serbest bölgeler ve teknoparkları ile sanayi disiplinli olarak gelişmektedir.

Kocaeli hem sanayi hem de bir liman kentidir. Doğal bir liman olan İzmit Körfezi’nde 35 liman ve iskele bulunmakta ve Avrupa’nın ilk 10 limanı arasında yer almaktadır.

Kocaeli’nde ticaretin, ithalat ve ihracatın bu denli yoğun yaşanması ile birlikte ortaya tercüme ve çeviri hizmetleri ihtiyacı çıkmaktadır.

Kocaeli (İzmit) Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Sanayinin ve üretimin en hacimli bölgesi olan ve ithalat-ihracatın yoğun hacme sahip olduğu Kocaeli ilinde buna bağlı olarak teknik döküman ve evrakların teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Kocaeli (izmit) Ticari Tercüme ve Ticari Çeviri

Tüm ortaklıklar, şirket kuruluşları, anlaşma ve sözleşmeler ve ticari veya global anlamda kurulan ilişkilerin temelinde bulunan hukuk sistemine bağlı olarak hukuki tercüme ve hukuki çeviri hacmi bölgede yoğun yaşanmaktadır.

Ticari tercüme ve ticari çeviri, hukuki tercüme ve hukuki çeviri, teknik tercüme ve teknik çeviri hizmetleri tüm işlemler sırasında ortaya çıkmaktadır. Terminolojik olarak bütünlük dikkat ve deneyimli ekip gerektiriyor.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Kocaeli – İzmit ’de de profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Yeminli tercüme taleplerinizde belgelerinizin yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile tarafınıza ulaştırıyoruz.

Kocaeli İzmit tercüme, Kocaeli İzmit çeviri, Kocaeli İzmit yeminli tercüme ve Kocaeli İzmit yeminli çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...