Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Manisa Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Manisa Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Manisa yeminli tercüme, Manisa tercüme ve Manisa çeviri hizmetlerinde tüm Türkiye’de olduğu gibi aynı başarıyı sürdüren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi profesyonel tercüman ve editör ekibi ile hizmet vermektedir.

Manisa, 1.396.945 kişilik nüfusa sahip Türkiye’nin en kalabalık 14üncü ilidir. Uşak, Kütahya, Aydın, Denizli, Balıkesir, İzmir ile çevrili, 17 ilçesi bulunan bir şehirdir. Toplam nüfus olarak İzmir’den sonra Ege Bölgesi’nin en büyük 2. İli ve ticaret merkezidir. Şehzadeler şehri olarak bilinen Manisa, mesir macunu, sultaniye üzümü ve tarzanı ile meşhurdur. Gediz Nehri’nin büyük bir kısmını sınırları içerisine alan Manisa, Spil Dağı’nın eteklerinde kurulmuştur.

Manisa’da Celal Bayar Üniversitesi, bölgenin sosyal ve kültürel beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verebilecek araştırma merkezlerini de açmış ve aktif hale getirmiştir. 5 fakülte, 4 yüksek okul, 15 meslek yüksek okulu, 3 enstitü ve 9 araştırma merkeziyle 17 kampüste eğitim vermektedir.

Manisa, Türkiye’nin en gelişmiş organize sanayi bölgelerinden birini sınırları içinde bulundurmaktadır. Liman ve trenyolu gibi ulaşım yollarına olan yakınlığı nedeniyle birçok firmanın üretim tesisleri bu şehirde kurulmuş olup, 2005 yılında Financial Times tarafından dünyanın en iyi tarım kenti seçilmiştir. İzmir’den sonra Ege Bölgesi’nin en büyük ikinci sanayi ve ticaret merkezidir.

Gediz Nehri kıyısına kurulu olan Manisa Türkiye’nin en büyük tarım kentlerinden biridir. En başta üzüm üreten Manisa, zeytin üretimi bakımından da zengin bir yapıya sahiptir. Manisa’nın başlıca tarım ürünleri: buğday, arpa, mısır, pirinç, nohut, bakla, tütün, pamuk, susam, karnabahar, kereviz, domates, patlıcan, pırasa, kabak, biber, fasülye, ıspanak ve lahana, şeftali, kiraz, kayısı, badem, armut, ceviz, nar, kestanedir.

Ayrıca Manisa’da yağ, sabun, dokuma, çırçır, un, kiremit, tuğla fabrikaları ve bıçkı-hızar atölyelerinden başka termik santrali, kömür işletmeleri, dkma, un, yem, yağ, beton direk, giyim, elektrik motorları, alüminyum radayatör, seramik, sıhhi tesisat gereçleri, ayakkabı, mobilya, elektronik eşya, tarım makinaları, konserve, süt tozu, yonga ve levha ve kola fabrikaları bulunmaktadır.

Sanayi, tarım ve ticarette bölge öncülerinden biri olan Manisa, yurt içinde ve yurt dışında faaliyet gösteren birçok firmanın merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

Tüm bu faaliyetler kapsamında global pazarda iş yapan fimaların en büyük ihtiyaçlarından biri hedef ülke ile iletişim sağlayabilmek, dil bütünlüğünü oluşturabilmektir. Bu kapsamda çok sayıda teknik dökümanın Manisa teknik tercüme ve Manisa teknik çeviri işlemi gerçekleştirilir. Manisa teknik tercüme ve Manisa teknik çeviri hizmeti katalog, kullanım kılavuzu, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihaların katalogları, ISO ve TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzları, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite raporları, ar ge raporları, teknik şartname ve ÇED raporlarının teknik faaliyet firmalarının talepleri doğrultusunda gerçekleştirilir.

Hukuk her uluslararası diyaloğun temel taşı olmuştur. Bu bağlamda tüm bireysel ya da kurumsal anlamda uluslararası bağlantıları olan herkesin Manisa hukuki tercüme ve Manisa hukuki çeviri ihtiyacı doğmaktadır. Manisa hukuki tercüme ve Manisa hukuki çeviri işlemi vekaletname, ihtarname, ihbarname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, beyanname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet, sözleşme, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme, şirket tüzüğü ve teknik ve idari şartnameler gibi evraklarda gerçekleştirilmektedir. Hukuki tercüman alanında uzman, hukuk mezunu ve hukuk sistemleri konusunda bilgi sahibi olmalıdır.

Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, kimlik, doğum belgesi, ölüm belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, vekaletname, sicil gazetesi, ruhsat, mahkeme kararı, maaş bordrosu, kaza raporu, dilekçe, doktor raporu, temyiz belgesi, diploma, transkript, tasdikname, askerlik belgesi, tapu, muvaffakatname, evlilik cüzdanı, sözleşme, ithalat ihracat belgesi, apostil, uygunluk belgesi, sertifika, taahhütname gibi evrakların Manisa yeminli tercüme ve Manisa yeminli çeviri işlemleri yapılmaktadır. Manisa yeminli tercüme ve Manisa yeminli çeviri işlemleri vize, ikamet, vatandaşlık, şirket kuruluşu, evlilik ve nikah işlemleri ve daha birçok süreçte gerçekleştirilir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik ilkelerine ve değerlerine olan bağlılığını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme anlayışı ile birleştirerek hizmet sunmaktadır.

Yeminli tercüme ve diğer taleplerinizde, belgelerinizin yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile sizlere ulaştırıyoruz.

Manisa yeminli tercüme, Manisa tercüme, Manisa çeviri ve Manisa acil tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...