Perşembe, Nisan 22, 2021
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaÇeviriMedikal Çeviri ve Medikal Tercüme

Medikal Çeviri ve Medikal Tercüme

Tıp, sağlık Dünyasında hataya mahal yoktur. Hata olamaz denilir ve bu kesin ve nettir. Çünkü her bir sağlık çalışanı bilir ki en ufak hata bir kişinin hayatını mal olabilir. Bu durum neticesinde birçok hayatta, yakınları, arkadaşları v.b kimselerinde hayatlarında çok ciddi derin izler bırakabilir. Medikal çeviri ve tercüme de aynı şekilde özenle yapılması gereken çeviri türüdür.

Medikal Çeviri Nedir?

Tüm bu bilgilere, bilinenlere rağmen ister, istemez Tıp Dünyası nda ciddi hatalar olabilmektedir. Bunların en büyük ve gözde olanları arasında ise, Medikal çeviriler gelmektedir. Ne yazık ki birçok hastane ve sağlık kurumunda, çeşitli nedenlerden ötürü yapılmakta, gerçekleştirilmekte olan tercümeler, sağlık çalışanı olmayan bireylere yaptırılmaktadır. Bu durum neticesinde, birçok farklı alan ve bölgede etkili bir şekilde çalışmakta olan çevirmenler, sağlık alanında, her bir maddenin ve dahi kelimenin ne denli önemli olduğunu bilmedikleri için, ister istemez sağlıkça düşünüldüğünde üstün körü çeviriler, tercümeler yapmakta gerçekleştirmektedirler. BU durum neticesinde Tercümelerden kaynaklı onlarca hata meydana gelebilmektedir. Bu hataların büyük çoğunluğunu hastane bünyesinde bulunmakta olan sağlık çalışanları önlemekte fakat hatalar, ciddi boyutlarda olduğu için çoğu zamanlarda da yapılmakta olan müdahaleler ister istemez yetersiz kalmaktadır. Sırf bu yüzden günümüzde hali hazırda etkili ve profesyonel konumda olan tüm hastaneler Medikal Çeviri durumlarında, Profesyonel tercümanlardan yardım almakta… Fakat bu çevirmen ve tercümanlar daimi olarak, medikal alanında yüksek lisans yapmış alanında uzman bireyler, tercih edilerek gerçekleştirilmektedir. Ülkemizin en gözde ve bilinen sorunu, söz konusu işi alanında uzman bireylere değilde, sözde kendi yetiştirdikleri uzman (!) elemanlara vermesidir. Bu sorun dahilinde, genel çevirmen statüsünde bulunmakta olan bireylere, Medikal Çeviri yaptırıldığı zaman, söz konusu olan hatalar elbette ki kaçınılmaz olacaktır.

Unutmayınız ki, medikal çeviri uzmanlık gerektiren bir çeviri türüdür ve deneyim gerektirir…

Çeviri hizmetlerimiz konusunda daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için info@ceviricozumleri.com adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı mobil / whatsapp telegram hattımızdan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

spot_img

GÜNCEL YAZILAR