Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Muvafakatname Nedir? Muvafakatname Çevirisi veya Tercümesi Neden Gereklidir?

Muvafakatname Nedir? Muvafakatname Çevirisi veya Tercümesi Neden Gereklidir?

Muvafakatname, kişinin kendisinin dışındaki tüzel ya da özel kişiye sahip olduğu haklarını ve çıkarlarını kullanabilmesi adına vermiş olduğu izin, kabul ve yetki belgesi olarak tanımlanmaktadır.

Bir nevi izin belgesi olarak görülen muvafakatnameler noterlikler tarafından belirli bir ücret karşılığında düzenlenmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğünde de pasaport işlemlerinde kullanabilmek için muvafakatname çıkartabilmeniz mümkündür.

Noterliklerden muvafakatname çıkarabilmek için kişinin kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı yeterli olarak görülmektedir. Ancak bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi oldukça önemlidir.

Muvafakatname Nerelerde İstenilmektedir?

    Veraset veya intikal yoluyla gerçekleştirilen araç devir işlemlerde varislerden birisi 18 yaşının altında ise muvafatname talep edilmektedir.

    Eşlerin evlerinin satmak istemesi durumunda eşlerinden muvafakatname istenmektedir.

    Boşanmış eşlerin çocukları için pasaport çıkarmak istemesi durumunda çocuğun veleyetinin kimde olduğuna bakılmadan muvafakatname talep edilir.

    Reşit olmayan bireylerin herhangi bir kulüpte spor etkinliklerine katılımında muvafatname istenir.

    18 yaşının altındaki bireylerin tek başlarına yurtdışına çıkmak istemesi durumunda muvafakatnameye ve muvafakatname çevirisine ihtiyaç duyulmaktadır.

Muvafakatname çevirisi, yeminli tercüme ardından noter onayı gerektiren bir süreçtir. Bundan dolayı muvafakatname düzenlenirken dikkat edilmesi gerektiği gibi çeviri işlemi gerçekleştirilirken de aynı hassasiyet gösterilmelidir.

Her noter onaylı resmi belge tercümesinde olduğu gibi muvafakatname çevirisinde de yapılacak en ufak bir tarih ya da isim hatası pahalıya mal olabilmektedir. Bundan dolayı işinizi profesyonellerle gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Kurulduğu günden bu yana gerek tecrübeli gerekse profesyonel ekibi ile büyük hassasiyet ve dikkat içerisinde çalışmalarını gerçekleştiren Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kaliteli ve güvenilir ve uygun fiyatlı muvafakatname çevirisi hizmeti vermektedir.

Müşteri memnuniyetini odak noktası yaparak, EN15038 Hizmet Kalite Standartları doğrultusunda hizmet vererek çevirisi yapılan belgelerinizin editör ve kontrolör ekibimiz aracılığıyla bir kez daha kontrolü sağlanmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin muvafakatname çevirisi ve diğer resmi belge tercümesi hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...