Perşembe, Ağustos 13, 2020
Ana Sayfa Çeviri Sakarya (Adapazarı) Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Sakarya (Adapazarı) Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Sakarya (Adapazarı) tercüme ve Sakarya (Adapazarı) çeviri global anlamda gerçekleşen tüm işlemlerde vize, eğitim, iş, ticaret, üretim, satış, pazarlama, yatırım, mahkeme, alım satım, ve daha birçok konuda bireysel ya da kurumsal müşterilerin talepleri sonucu ortaya çıkmaktadır.

Sakarya (Adapazarı) Türkiye’nin en kalabalık 22. Şehri durumunda olup 2016 TÜİK sonuçlarına göre 976.948 nüfusa sahiptir. Marmara Bölgesi’nin Çatalca-Kocaeli Bölümü’nde yer alan Sakarya (Adapazarı) sınırları içerisinde bulunan Sakarya nehri, Karasu ilçesinden Karadeniz’e dökülür. Sanayisi son yıllarda gelişmeye başlayan Sakarya (Adapazarı) sanayi faaliyet kolu il ekonomisine % 25 katkı sağlamaktadır. Son yıllarsa şehirde özellikle tekstil, otomotiv ve gıda sektörlerinde büyük gelişmeler yaşanmıştır.

Sakarya (Adapazarı) teknik tercüme ve teknik çeviri özellikle hızla gelişme gösteren ve Türkiye devi firmaları bünyesinde barındıran başta otomotiv ve sonrasında diğer teknik alanlarda, üretim, satış, lojistik, pazarlama, kurulum gibi alanlarda kullanım kılavuzu, ÇED raporu, ar ge raporları, teknik şartnameler, bakım onarım kılavuzları ve daha birçok dökümanın çevirisi gerçekleştirilir. Teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri sırasında cümle yapısı, terimlerin doğruluğu ve terminolojik bütünlük alanında uzman, deneyimli teknik tercüman ve teknik editörler tarafından gerçekleştirilir.

Sakarya (Adapazarı) hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemleri bireysel yurtdışı davalarda, eğitim ve vize işlemlerinde, ticari anlamda şirket kuruluşu, ortaklık ve daha birçok alanda sözleşme, tüzük, vekaletname, taahhütname, şirket ana sözleşmesi, sigorta evrakları gibi dökümanların çevirisi gerçekleştirilir. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi yapılırken hukk terminolojisinin kompleks yapısı göz önünde bulundurularak deneyimli uzman hukuk fakültesi mezunu ve bu alanda deneyim sahibi tercüman ve editörler tarafından ele alınır. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi sırasında kararların netliği, hakların ve kısıtlamaların açık bir şekilde ifade edilmesi, kapsam ve yaptırımların net ifade edilmesi büyük önem taşımaktadır. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri yapan bir tercüman çeviri metninde insityatif alarak yoruma dayalı tercüme işlemi gerçekleştiremez.

Sakarya (Adapazarı) yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi yeminli tercüman tarafından tercüme işlemi tamamlanan evrakın tercüman tarafından ıslak imza ve kaşe yapılması halidir. Yeminli tercüman; noterlik makamında bildiği dilleri lisans diploması ile ispat edebilen ve her iki dilde yazılı ve sözlü tercüme yapabilme becerisi üzerinde yemin eden ve sonrasında bu unvanı alan kişilerdir.

Müşteri ya da kurum talebi doğrultusunda bazı evraklar Sakarya (Adapazarı) noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri şeklinde hazırlanmaktadır. Yeminli tercüman tarafından çevirisi ve ardından kaşe imza yapılan evrak noterlik makamında noter tarafından tasdik edilir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Sakarya (Adapazarı)’da da profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Yeminli tercüme taleplerinizde belgelerinizi yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile tarafınıza ulaştırıyoruz.

Sakarya (Adapazarı) tercüme, Sakarya (Adapazarı) çeviri, Sakarya (Adapazarı) yeminli tercüme ve Sakarya (Adapazarı) yeminli çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Dijital Pazarlamada Yabancı Dil

Dijital pazarlama internet kullanıcıları hedeflenerek internet ortamında ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir çeşit pazarlama yöntemidir. Günümüzde dijital ortamda sınırlar ve mesafelerin kalkmasıyla dijital pazarlamada...

Tapu Randevu

Tapu randevu, taşınmaz malların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almak gerekmektedir. Tapu randevu işlemleri online olarak yapılabilmesi gibi Alo 181...

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir?

Yabancı dil nasıl geliştirilir? Yabancı dil bilmek, uluslararası ilişkilerin geliştiği ve küresel etkileşimin arttığı günümüzde önemli bir etmendir.  Aynı zamanda başka kültürlerden ve coğrafyalardan...

Sağlık Turizmi ve Tercüme

Sağlık turizmi ve tercüme hizmeti, küreselleşen dünyamızda ülkeler arası işbirliklerinin, seyahat özgürlüklerinin ve olanaklarının artması ile birlikte sağlık turizminde de birtakım gelişmeler olmuştur. Özellikle son...