Perşembe, Ağustos 13, 2020
Ana Sayfa Çeviri Şişli Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Şişli Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Şişli yeminli tercüme, Şişli tercüme çeviri hizmeti Şişli ve civarında bulunan bireysel ve kurumsal tüm müşterilere profesyonel hizmet sunmayı hedeflemektedir.

İstanbul’un Merkezi Şişli…

Şişli, İstanbul’un en büyük ve en eski ilçelerinden biridir. 25 mahalleden oluşan ilçe Beyoğlu, Kağıthane ve Beşiktaş ilçeleri arasında kalmaktadır. Şişli’de çok sayıda tarihi yapı, modern iş merkezleri, kültür ve sanat merkezi bulunmaktadır.

Şişli ilçesinin adının bir zamanlar burada Şişçiler Konağı’ndan geldiğine zamanla Şişli adını aldığına dair bir rivayet bulunmaktadır. Şişli’nin en eski yerlerşim yeri olan Kurtuluş’un 16 yüzyılda kurulduğu tahmin edilmektedir. Şişli ilçesi sınırları içinde Bulgar Eksarhlığı, Atatürk Müzesi, Saint Esprit Katedrali, Bomonti Bira Fabrikası, Aya Dimitri Rum Kilisesi bulunmaktadır.

Ayrıca, İstanbul Danimarka Konsolosluğu, Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu, İstanbul Radyoevi, Teşvikiye Cami, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu bulunur.  Bütün bu sıralanan yerlerin yanı sıra, Küçük Çiftlik Park, Vali Konağı Caddesi gibi tarihi yerler ve kültür mirasları da bulunmaktadır.

Şişli ilçesi hızla değişim göstermekte ve son haliyle İstanbul’un iş ve ticaret merkezi konumundadır. Türk finans sektörünün dev isimlerinin genel merkezlerini sınırları içerisinde bulunduran Şişli’dedir. Üretim merkezlerinin şehir dışına kaydırılmasının ardından hizmet sektöründe İstanbul’un katma değerine destek sağlayan çok sayıda firma faaliyet göstermektedir. Bu firmaların birçoğu Perpa Ticaret Merkezi ve modern plazalar içerisinde bulunmaktadır. Bir kısmı da Osmanbey ve civarında olduğu gibi müstakil işletmeler olarak devam etmektedir.

Şişli Tercüme ve Şişli Yeminli Tercüme

İstanbul’un ve ticaretin merkezi olarak Şişli ilçesi kabul edilmektedir. Hemen hemen bütün finans kuruluşları, büyük ve orta ölçekte işlemlerin merkezleri, bazı özel statüde kamu işletmeleri Şişli’dedir. Ayrıca Şişli’nin kolay ulaşılabilir olması ve imkanlarıyla da İstanbul genelinden işlerini tamamlamak isteyenlerin tercih yeridir. Dolayısı ile günlük işleyiş ve hayatta pek çok tercüme talebi olmakta ve gerçekleştirilmektedir.

Şişli Teknik Tercüme 

Şişli teknik tercüme ve çeviri kullanım kılavuzu, ÇED raporları, teknik şartnameler, ISO ve TSE belgesi, CE belgesi, TÜV sertifikası, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları, teknik şartnameler, arge raporları gibi evrakların tercümesidir. Şişli teknik tercüme ve Şişli teknik çeviri işlemi uygulanırken teknik terim uygunluğu, terminolojik bütünlük ve cümle yapısı büyük önem arz etmekte ve bu tercümeler teknik konularda gerekli donanıma sahip ekip tarafından yapılmaktadır.

Şişli Hukuki Tercüme 

Vekaletname, taahhütname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, ihbarname, beyanname, ihtarname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet gibi evraklarda Şişli hukuki tercüme ve Şişli hukuki çeviri işlemi gerçekleştirilir. Şişli hukuki tercüme ve Şişli hukuki çeviri tüm global işlemlerin temelinde yar alırken tercüme sürecinde hukuk sistemi farklılıklarına ve hukuki terminolojiye dikkat edilerek gerçekleştirilir.

Şişli Yeminli Tercüme 

Şişli yeminli tercüme, iki dil arasında yazılı ve sözlü çeviri işlemi gerçekleştirebilen ve bunu lisans diploması ile ispat edebilen tercümanların noter huzurunda yemin etmesi sonucu yeminli tercüman unvanı edinerek yaptığı tercüme ve çeviri işlemidir.

Pasaport, kimlik, vekalet, ehliyet, taahhütname, sözleşme, vize evrakları, mahkeme evrakları gibi evrakların resmi makamlara ya da kurumlara ibrazı sırasında tercüme evrakına tercüman tarafından ıslak imza ve kaşe yapılarak Şişli yeminli tercüme olarak düzenlenir.

Şişli Noter Onaylı Tercüme

Bazı resmi makamlar veya kurumlar yeminli tercüme işlemini yeterli görmeyerek tercüme evraklarını noter onaylı tercüme şeklinde talep etmektedir. Bireysel ya da kurumsal müşteri talebi doğrultusunda istenen bu evraklar Şişli noter onaylı tercüme olarak da hazırlanmaktadır.

Şişli Tercüme Bürosu Taleplerinizde Okeanos…

Okeanos Tercüme kurulduğu günden bu yana tüm ilçelerde olduğu gibi Şişli tercüme ve Şişli çeviri hizmetinde de profesyonel ve etik yaklaşımını sürdürmekte ve Perpa Ticaret Merkezi Şişli’deki şubesinde uygun fiyatlı, kaliteli ve hızlı tercüme anlayışında hizmet vermektedir.

Şişli tercüme, Şişli yeminli tercüme, Şişli tercüme bürosu, Perpa yeminli tercüme hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Şehir içi ve yurt içi bütün her yere ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz vardır…

GÜNCEL YAZILAR

Dijital Pazarlamada Yabancı Dil

Dijital pazarlama internet kullanıcıları hedeflenerek internet ortamında ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir çeşit pazarlama yöntemidir. Günümüzde dijital ortamda sınırlar ve mesafelerin kalkmasıyla dijital pazarlamada...

Tapu Randevu

Tapu randevu, taşınmaz malların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almak gerekmektedir. Tapu randevu işlemleri online olarak yapılabilmesi gibi Alo 181...

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir?

Yabancı dil nasıl geliştirilir? Yabancı dil bilmek, uluslararası ilişkilerin geliştiği ve küresel etkileşimin arttığı günümüzde önemli bir etmendir.  Aynı zamanda başka kültürlerden ve coğrafyalardan...

Sağlık Turizmi ve Tercüme

Sağlık turizmi ve tercüme hizmeti, küreselleşen dünyamızda ülkeler arası işbirliklerinin, seyahat özgürlüklerinin ve olanaklarının artması ile birlikte sağlık turizminde de birtakım gelişmeler olmuştur. Özellikle son...