Pazartesi, Temmuz 6, 2020
Ana Sayfa Çeviri Taksim Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Taksim Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Taksim yeminli tercüme, Taksim tercüme ve Taksim çeviri, bireysel ve kurumsal müşterilerine profesyonel hizmet sunmaktadır.

Taksim, İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı ve kentin merkez noktası konumundadır.

Osmanlı Devleti döneminde civar semtlere su dağıtımını sağlamak amacıyla şu an Taksim Meydanı olarak bulunan yere bir su deposu yapıldı. Depolanan suyu da taksim edebilmek adına bir maksem yapıldı. Taksim Meydanı da adını Galata ve Beyoğlu’nun suyunu dağıtan Taksim Maksemi’nden almıştır. Taksim bir meydanın etrafını saran yapılar topluluğudur. Taksim Meydanı’nın simgesi olan İtalyan heykeltraş Pietro Canonica tarafından yapmıştır. 1928 yılında yerleştirilmiş ve anıtın yapılışı 2,5 yıl sürmüş ve anıt taş ve bronzdan yapılmıştır.

Taksim Teknik Tercüme ve Taksim Teknik Çeviri

Taksim teknik tercüme ve Taksim teknik çeviri işlemi yapılırken dökümanın türü, yapılacak işlem, terminolojisi açısından farklılık göstermektedir. Teknik ürünlerin üretim, satış, pazarlama, lojistik işlemleri sırasında Taksim teknik tercüme ve Taksim teknik çeviri işlemine ihtiyaç duyulur. Taksim teknik tercüme ve Taksim teknik çeviri, kullanım kılavuzu, ÇED raporları, teknik şartnameler, ISO ve TSE belgesi, CE belgesi, TÜV sertifikası, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları, teknik şartnameler, ar ge raporları gibi evrakların tercümesine ihtiyaç duyulur. Taksim teknik tercüme ve Taksim teknik çeviri yapılırken terimlerin doğruluğu, teriminolojik bütünlük ve cümlelerin kısa, anlaşılır ve net olması büyük önem taşımaktadır ve alanında uzman ve deneyimli tercüman ve editörler tarafından yapılmaktadır.

Taksim Hukuki Tercüme ve Taksim Hukuki Çeviri

Taksim hukuki tercüme ve Taksim hukuki çeviri tüm global ticaret yapan ve global ilişkiler kuran kişi ve kurumlar tarafından yerine getirilmektedir. Taksim hukuki tercüme ve Taksim hukuki çeviri, vekaletname, taahhütname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, boşanma davaları, evlilik işlemleri, sözleşme, dernek iç tüzüğü, genelge, taahhütname, kararname, ihbarname, beyanname, ihtarname, yönetmelikler, vergi evrakları, tapu, senet, AB mevzuatı, ticari sözleşme, ticari sözleşme, şirket tüzüğü gibi evrakların işlemi yapılır. Taksim hukuki tercüme ve Taksim hukuki çeviri yapılırken terminolojik bütünlüğün sağlanması, terimlerin doğru kullanılması, hak, yasak ve koşulların doğru ifade edilmesi büyük önem taşımaktadır.

Taksim yeminli tercüme ve Taksim Yeminli Çeviri

Vize, evlilik, boşanma, şirket kuruluşu, gayrimenkul işlemleri, ortaklık gibi işlemerde Taksim yeminli tercüme ve Taksim yeminli çeviri, işlemleri uyugulanmaktadır. Pasaport, kimlik, diploma, sertifika, transkript, öğrenci belgesi, nüfus kayıt örneği, tapu, sözleşme, doğum belgesi, ölüm belgesi gibi evrakların yeminli tercümanlar tarafından Taksim yeminli tercüme ve Taksim yeminli çeviri yapılmasıdır.

Taksim noter onaylı tercüme ve Taksim noter onaylı çeviri bazı resmi kurumların, konsoloslukların ve kamu kurumlarının talepleri sonrasında yeminli tercüman tarafından yapılan işlem sonrasında noterlik makamında noter tarafından tasdik edilmesidir.

Okeanos Tercüme kurulduğu günden bu yana etik, ilkeli çalışma prensibini aynı zamanda uygun fiyat, kalite, hız ile birleştirerek Taksim tercüme ve Taksim çeviri hizmeti sunmaktadır.

Taksim yeminli tercüme, Taksim tercüme ve Taksim çeviri hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...