Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Tapu İşlemlerinde Tercüme Hizmetimiz

Tapu İşlemlerinde Tercüme Hizmetimiz

Okeanos Tercüme, yabancı müşterilerine tüm resmi dairelerde olduğu gibi tapu dairelerinde de tapu işlemlerinde yeminli tercüme, tapu işlemlerinde yeminli çeviri, tapu işlemlerinde tercüman, tapu tercüme ve tapu çeviri işlemi hizmeti sunulmaktadır.

Yabancı ülke vatandaşları bir başka ülkede yaptığı tüm resmi işlemlerde yeminli tercüman tarafından yapılan yeminli tercüme ve yeminli çeviri hizmeti almaları gerekmektedir. Yabancı ülke vatandaşlarının ilk etapta güncel ve geçerli olan pasaportlarının noter onaylı pasaport tercüme ve noter onaylı pasaport çeviri işlemi yapılmalıdır. Sonrasında sözlü yeminli tercüme ve sözlü yeminli çeviri işlemi yapılmalıdır.

Yabancı uyruklu vatandaşların gayrimenkul işlemleri sırasında da tapu dairelerinde tapu yeminli tercüme ve tapu yeminli çeviri hizmeti almaları gerekmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi yabancı müşterilerine tapu tercüme ve tapu çeviri hizmetini profesyonel ekibi ile dakikalar içerisinde sağlayabilmektedir. Tapu tercüme ve tapu çeviri hizmeti sağlayan tercümanın Adalet Bakanlığı’na bağlı Adalet Sarayları tarafından Adli yeminli tercüman sıfatı verilen sözlü tercüman tarafından yerine getirilmelidir. Yabancı uyruklu kişinin tapu dairesindeki randevu tarihi ve saatinde yeminli tapu tercümanının aynı saatte tapu dairesinde bulunmalıdır. Tapu tercüme ve tapu çeviri işlemi yeminli tercüman tarafından yapılan işlemin taraflar arasında ve tapu dairesi memuru karşısında işleme dair tüm konuşmaları açık, net, anlaşılır şekilde tercüme yapmalıdır.

Tapu tercümanı tarafsız, terminolojiye hakim, beyanları, şartları ve koşulları yorumsuz şekilde tapu tercüme ve tapu çeviri işlemi yapmalıdır.

Tapu dairelerinde tercüman olabilmek için; Bilirkişilik Daire Başkanlığı’na kayıtlı yeminli tercüman olmalıdır. Tapu dairesindeki işlem sırasında bilgisayar sistemi üzerinden sorgulama yapılarak bilgilerin doğruluğu incelenir. Tapu tercüme ve tapu çeviri işlemi yapılırken tapu ve gayrimenkul işlemlerine dair terminolojiye hakim olan bir tercüman olmalıdır.

Tapu ve gayrimenkul işlemlerinin yüksek rakamlar kapsamında gerçekleştiği için tercümanın çok dikkat etmesi ve emin olmadığı ya da muallakta kalan durumlarda dikkatli davranması gerekir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi kurulduğu günden bu yana etik ilkelerine ve değerlerine bağlı olarak çalışmalarını uygun fiyat, kalite, hızlı tercüme kriterlerini birleştirerek tapu tercüme ve tapu çeviri hizmeti sunmaktadır.

Tapu tercüme ve tapu çeviri hizmeti hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...