Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Tapu Tercümesi ve Tapu Çevirisi

Tapu Tercümesi ve Tapu Çevirisi

Tapu tercümesi ve tapu çevirisi gayrimenkul alım satımı yapan yabancı uyruklu vatandaşlar tarafından ihtiyaç duyulan tercüme hizmetlerden birisidir.

Yabancı uyruklu vatandaşların Türkiye’de gerçekleştirecekleri tapu devri işlemleri için pasaportlarının noter onaylı tercümesi ile birlikte tapu dairelerine başvurmaları gerekmektedir. Tapu daireleri tarafından yabancı uyruklu vatandaşların tapu işlemleri için tapu evraklarının sözlü tercüme edilmesi için yeminli tercümanlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Yeminli tercümanlar tapu devri işlemi gerçekleştirildiği esnada alıcı ve satıcı ile beraber tapu dairesinde bulunarak, satış işlemlerinin gerçekleştiği sırada taraflar aracında ve tapu dairesi ve taraflar arasında sözlü tercüme işlemi gerçekleştirmektedir.

Sözlü tercüme süresi boyunca yeminli tercümanın tapu evraklarında yazan bilgileri, kişilerin konuşmalarını eksiksiz, dikkatli ve net bir şekilde taraflara ve tapu memuruna aktarması gerekmektedir. Aynı zamanda yeminli tercümanın tarafsız olması, sorumluluk bilinci içerisinde olması, dile ve terminolojiye çok iyi derecede hakim olması sözlü tercüme süreci açısından büyük önem taşımaktadır.

Tapuda ve adliyelerde sözlü tercüme işlemini gerçekleştiren tercümanların Adalet Bakanlığına bağlı olmaları ve adli yeminli tercüman sıfatını taşımaları tapu tercümesi ve tapu çevirisi süreci için zorunludur. Dolayısıyla tapu tercümesi ve tapu çevirisi hizmeti alacağınız tercüme bürosunun adli yeminli tercümanlara sahip olması gereklidir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi adli yeminli tercümanları aracılığıyla yabancı uyruklu vatandaşlar tarafından tapu müdürlüklerinde gerçekleştirilen tapu devri süreçleri için ihtiyaç duyulan tapu tercümesi ve tapu çevirisi talepleri için sözlü tercüme hizmeti sağlamaktadır.

Uzun yıllardan bu yana sözlü tercüme deneyimi bulunan ve terminoloji bilgisi üst düzey olan yeminli tercümanlarıyla müşteri memnuniyet düzeyini yukarılarda tutmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin tapu tercümesi, tapu çevirisi, sözlü tercüme, yeminli tercüme, yeminli tercüman, yeminli tercüme bürosu ve Perpa yeminli tercüme hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattından veya 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...