Perşembe, Ağustos 13, 2020
Ana Sayfa Çeviri Tekirdağ Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Tekirdağ Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Tekirdağ

Marmara Bölgesi’nin Trakya yakasında bulunan Türkiye’nin turistik şehirlerinden biridir. Marmara Denizi ve Karadeniz’e kıyısı olan Tekirdağ her iki denize kıyısı olan 6 şehirden biridir. Tekirdağ’ın eski tarihi bölgedeki diğer illerle paralel dönemlere aittir. İlk olarak Traklar tarafından yerleşilen bölge, Makedon, Roma, Pers ve Bizans egemenliği sonrası 1357 yılında I. Murat tarafından alınarak Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır. Tekirdağ, Osmanlı döneminin sonlarında Edirne vilayetine bağlı bir sancak merkezi idi. Cumhuriyeti’in ilanı ile Tekirdağ il olmuştur.

Tekirdağ ilinin toprakları çok verimli olup 1. Sınıf tarım arazisi statüsündedir. Türkiye’nin yağlık ayçiçek ve buğday üretiminin büyük çoğunluğu Tekirdağ’ın düz yemyeşil ovalarında yetişir. Tekirdağ’ın batısında yer alan Malkara ve Hayrabolu ilçelerinde tarım ve hayvancılık çok gelişmiştir. İlin Çorlu, Ergene, Çerkezköy, Kapaklı ilçelerinde sanayi, endüstri ve taım ekonomisi çok yüksektir.

Özellikle Çorlu, Ergene, Kapaklı, Çerkezköy ilçelerinde kurulu olan yüzlerce fabrika ve kurulmakta olan onlarca fabrika mevcuttur.

Tekirdağ’da gelişmiş olan ayçiçeği ve buğdaya bağlı olarak un ve yağ sanayi gelişmiştir. 1931 yılında Tekirdağ’da kurulan Tekel içki fabrikası ise içki üretimini başlatarak, ilde yeni bir üretim alanı yaratmış, üretilen rakılar Tekirdağ Rakısı adı altında Türkiye’nin en iyisi olarak satışa çıkarılmaktadır.

2016 yılında Forbes dergisi “İş Yapmak ve Yaşamak İçin İdeal Şehir” araştırmasında Tekirdağ’ı 4. Sıraya yerleştirmiştir.

Tekirdağ, verimli toprakları ile bölge sanayisine sağladığı hammadde katkısı, sahip olduğu 4 adet Organize Sanayi Bölgesi ve ASB’si, ulaşım kolaylığı ve kaliteli işgücü imkanları, hızla gelişen sanayi yatırımlarıyla bütün sektörlerde ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Çorlu Deri Organize Sanayi Bölgesi, Avrupa Serbest Sanayi Bölgesi, ile Çorlu-Çerkezköy bölgesinde toplamda 1200 den fazla teknik altyapı, hammadde, yan sanayi vb. imkanlar sebebiyle bir sanayi bölgesinin tüm özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır.

Tekirdağ Teknik Tercüme ve Tekirdağ Teknik Çeviri Hizmeti

Gelişmiş sanayi ve üretim bandına bağlı olarak ithalat ve ihracat kapsamında çok sayıda dökümanın teknik tercüme ve teknik çeviri işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. Çed raporu, teknik şartname, ar ge raporu, teknik faaliyet raporu, teknik belgeler, hakediş, fizibilite raporları, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzu, teknik servis ve bakım kitapçıkları, TSE belgeleri, ISO belgeleri, CE belgesi, kullanım kılavuzu, katalog gibi evrakların teknik tercüme ve teknik çeviri işlemleri yapılırken doğru terimlerin kullanımı, terminolojik bütünlük, cümlelerin kısa, net ve anlaşılır olması büyük önem taşımaktadır ve alanında uzman tercüman ve editör ekibi tarafından büyük bir dikkatle yapılır.

Tekirdağ Hukuki Tercüme ve Tekirdağ Hukuki Çeviri Hizmeti

Hukuk her ilişkinin temel taşıdır. Özellikle iki ülke arasında yaşanan tüm süreçlerin başında hukuki zemin hazırlanır. Buna bağlı olarak hukuki tercüme ve hukuki çeviri ihtiyaçları ortaya çıkmaktadır. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi uzman, deneyimli hukuk eğitimi almış ve her iki ülkenin hukuk sistemini bilen tercüme ekibi tarafından yürütülür.

Tekirdağ Yeminli Tercüme ve Tekirdağ Yeminli Çeviri Hizmeti

İki dil arasında tercüme ve çeviri işlemi gerçekleştirilecek tüm alanlarda ve tüm belgelerde müşteri ya da kurum talebine bağlı olarak yeminli tercüme ve yeminli çeviri işlemi gerçekleştirilir. Pasaport, diploma, transkript, öğrenci belgesi, evlilik cüzdanı, boşanma evrakları, doğum belgesi, ölüm belges, sözleşme, anlaşma, kullanım kılavuzu ve daha birçok evrak yeminli tercüme veya noter onaylı tercüme şeklinde hazırlanabilmektedir.

Yeminli tercüme ve yeminli çeviri, iki dil arasında yazılı ve sözlü çeviri yapabileceğini lisans diploması ile ispat edebilen ve noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek yeminli tercüman unvanı alan kişiler tarafından ıslak imza ve kaşe yapılarak gerçekleştirilir.

Bazı evraklar yeminli tercüme işlemi sonrasında müşteri talebi doğrultusunda noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri şeklinde hazırlanır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Tekirdağ’da da profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Yeminli tercüme taleplerinizde belgelerinizi yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile tarafınıza ulaştırıyoruz.

Tekirdağ tercüme, Tekirdağ çeviri, Tekirdağ yeminli tercüme ve Tekirdağ yeminli çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Dijital Pazarlamada Yabancı Dil

Dijital pazarlama internet kullanıcıları hedeflenerek internet ortamında ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir çeşit pazarlama yöntemidir. Günümüzde dijital ortamda sınırlar ve mesafelerin kalkmasıyla dijital pazarlamada...

Tapu Randevu

Tapu randevu, taşınmaz malların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almak gerekmektedir. Tapu randevu işlemleri online olarak yapılabilmesi gibi Alo 181...

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir?

Yabancı dil nasıl geliştirilir? Yabancı dil bilmek, uluslararası ilişkilerin geliştiği ve küresel etkileşimin arttığı günümüzde önemli bir etmendir.  Aynı zamanda başka kültürlerden ve coğrafyalardan...

Sağlık Turizmi ve Tercüme

Sağlık turizmi ve tercüme hizmeti, küreselleşen dünyamızda ülkeler arası işbirliklerinin, seyahat özgürlüklerinin ve olanaklarının artması ile birlikte sağlık turizminde de birtakım gelişmeler olmuştur. Özellikle son...