Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Teknik Tercüme ve Teknik Çeviri

Tercüme dosyaları uzmanlık alanlarına göre kategorize edilmektedir. Aynı meslek erbabı iki kişinin konuşma jargonu ve kullandıkları terimler günlük konuşma dilinde farklı olup uzmanlık gerektirmektedir. Tercüme projeleri de bu çerçevede ayrıştırılır ve her dosya o alanda uzman tercüme ekibi tarafından ele alınır.

Teknik tercüme ve teknik çeviri teknik terminolojiye sahip dosyalarda yürütülen çalışmalardır. Bir ürünün yurtdışına satışı gerçekleştirilirken ürünün kullanım kılavuzu gibi evraklar bir ya da birkaç dile çevrilmektedir.

Teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi gerçekleştirilirken cümlelerin uzun ağdalı anlatımdan uzak olması ve terimlerin doğruluğu ve tutarlı olması çok önemlidir.

Teknik tercümanlar geniş bir bilgi birikimine sahip olmalı ve bilgilerini güncel tutmalıdır. Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile yeni terimler, uygulamalar, yeni sistemler ve her geçen gün yeni ürünler eklenmektedir. Tüm bu konulara, gelişmeler açık araştırmacı olmalıdır.

Global pazarda faaliyet göstermeyi amaçlayan mekanik, otomotiv, inşaat, uzay bilimler, lojistik, enerji, elektrik, elektronik, madencilik, mimarlık, mühendislik, savunma sanayi gibi sektörlerde faaliyet gösteren firmalar sıklıkla teknik tercüme ve teknik çeviri işlemine ihtiyaç duyarlar.

    Katalog Tercümesi

· CE Belgesi Tercümesi

· Makine ve Cihazların Broşürleri Tercümesi

· TÜV Sertifikası Tercümesi

· Makine ve Cihazların Katalog Tercümesi

· Makine ve Cihazların Bakım Onarım ve Kullanma Kılavuzları

· ISO Belgeleri Tercümesi

· TSE Belgeleri Tercümesi

· Teknik Eğitim Materyalleri Tercümesi

· Teknik Servis ve Bakım Kitapçıkları Tercümesi

· Üretim ve imalat Cihazları Kullanım Kılavuzları Tercümesi

· Bilgisayar ve Teknik Eğitim Setleri Tercümesi

· Teknik Belgeler, Hakediş ve Fizibilite Raporları Tercümesi

· Teknik Faaliyet Raporu Tercümesi

· Ar-Ge Raporu Tercümesi

· Teknik Şartname Tercümesi

    ÇED Rapor Tercümesi

Ve daha birçok dosyanın teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi yürütülmektedir.

Teknik tercüme ve teknik çeviri dosyalarında gizlilik ciddi önem taşımakta olup Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi olarak tüm tercüme projeleri “Gizlilik İlkelerine” bağlı kalınarak yürütülmekte ve üçüncü kişilerle paylaşılmaz.

Teknik tercüme ve teknik çeviri dosyalarının bazılarında müşteri talebi doğrultusunda yeminli teknik tercüme ve noter onaylı teknik tercüme işlemi yürütülmektedir.

Teknik tercüme ve teknik çeviri projeleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr web sitemizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan veya 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...