Cuma, Ağustos 14, 2020
Ana Sayfa Çeviri Tercüme Bürosu

Tercüme Bürosu

Tercüme bürosu, birçok dilde ve birçok alanda tercüme projelerinin yürütüldüğü ofislerdir. Belirli bir proje ekibini, tercümanları, editörleri ve kontrolörleri bünyelerinde barındırırlar.

Bugün birçok müşteri oluşan tercüme talepleri doğrultusunda bir tercüme bürosuna başvurmaktadır. Müşteri talepleri herhangi bir dilde yazılı veya sözlü olarak oluşabilmektedir. Bir tercüme bürosu müşteri taleplerine uygun tercüman kadrosuna sahip olduğu takdirde çeviri projelerinde başarıyı yakalaması hiç de zor olmamaktadır.

Tercüme Bürosu ve Verdiği Hizmetler

Bir tercüme bürosu yazılı ve sözlü olmak üzere çeşitli alanlarda ve dillerde hizmet vermektedir. Yeminli tercüme, noter onaylı tercüme, sözlü tercüme ve yeminli sözlü tercüme gibi hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca web site tercümesi, yazılım tercümesi, makale tercümesi ve kitap ve dergi çevirisi verdikleri hizmetler arasında yer almaktadır.

Tüm tercüme hizmetlerini hukuki, tıbbi, akademik, teknik başta olmak üzere çeşitli alanlarda verebilirler. Aynı zamanda mahkeme tercümanlığı, nikah tercümanlığı, tapu tercümanlığı gibi hizmetleri de bulunmaktadır.

Tercüme işlemlerinin yanı sıra redaksiyon, yerelleştirme, proofreading (son okuma) gibi editöryel hizmetleri mevcuttur.

Sektörün Lider Tercüme Bürosu

Okeanos Tercüme, tercüme sektörünün lider tercüme bürolarından birisidir. Müşteri memnuniyetini birinci öncelikleri arasında tutarak kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. Tercüme bürosu olarak İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca başta olmak üzere birçok dilde tercüme işlemi gerçekleştirmektedir.

Resmi belge tercümesi, noter onaylı tercüme, web site çevirisi vb. Okeanos’un verdiği hizmetler arasındadır . Ticaret odalarında gerçekleştirilen şirket kuruluş işlemleri esnasında sözlü tercüme hizmeti verilmektedir. Noterlerde gerçekleştirilen vekalet, hisse devri ve araç satışı işlemleri için de profesyonel yeminli tercüman hizmeti verilmektedir.

EN15038 Kalite Standartlarında Tercüme…

Okeanos Tercüme, Avrupa Birliği’nin kabul ettiği tek tercüme standartı olan ve tüm tercüme proseslerini tekliften teslimata kadar EN15038 Hizmet Kalite Standartları çerçevesinde uygulayarak gerçekleştirmektedir. Bu doğrultuda tercüme süreci belirli bir organizasyon içerisinde yürütülmekte ve planlamalar yapılmaktadır.

Tercüme işlemi gerçekleştirilen metin editör ve kontrolör kadrosu aracılığıyla kontrol ve edit edilmektedir. Kurulduğu günden bu yana kalite standartlarından ödün vermeden çalışmalarını sürdüren bir tercüme bürosu olarak müşteri memnuniyetini hep üst düzeyde tutmaktadır.

Tercüme ve çeviri hizmetleri hakkında detaylı bilgi için www.okeanostercume.com.tr  veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımız aracılığıyla müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Dijital Pazarlamada Yabancı Dil

Dijital pazarlama internet kullanıcıları hedeflenerek internet ortamında ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir çeşit pazarlama yöntemidir. Günümüzde dijital ortamda sınırlar ve mesafelerin kalkmasıyla dijital pazarlamada...

Tapu Randevu

Tapu randevu, taşınmaz malların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'nden randevu almak gerekmektedir. Tapu randevu işlemleri online olarak yapılabilmesi gibi Alo 181...

Yabancı Dil Nasıl Geliştirilir?

Yabancı dil nasıl geliştirilir? Yabancı dil bilmek, uluslararası ilişkilerin geliştiği ve küresel etkileşimin arttığı günümüzde önemli bir etmendir.  Aynı zamanda başka kültürlerden ve coğrafyalardan...

Sağlık Turizmi ve Tercüme

Sağlık turizmi ve tercüme hizmeti, küreselleşen dünyamızda ülkeler arası işbirliklerinin, seyahat özgürlüklerinin ve olanaklarının artması ile birlikte sağlık turizminde de birtakım gelişmeler olmuştur. Özellikle son...