Salı, Temmuz 5, 2022
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaÇeviriTürkçe İngilizce Sözlük

Türkçe İngilizce Sözlük

Türkçeden İngilizceye çeviri projelerinde Türkçe İngilizce sözlük hazırlanması gerekmektedir.

Türkçe İngilizce sözlük hazırlanırken projenin terminolojisine göre terim çalışması yapılmakta ve dosya ya da dosyalarda terim bütünlüğü sağlanmaktadır.

Türkçe İngilizce Sözlük

Bazı kelimelerin farklı dillerde birkaç karşılığı bulunmaktadır. Hangi kelimenin seçileceği ise dosyanın genel terminolojisine bağlı olarak ya da kullanım alanına göre belirlenmektedir. Teknik projeler, kullanım kılavuzları, çoklu dosyalar, patent dosyaları ve daha birçok evrakta cümle çevirisi ve dil bilgisinden önce terimlerin doğru kullanılması ve seçilmesi gerekmektedir.

Kurumsal şirketler ya da üretici firmalar kendi ürünlerinde kendi terminolojilerini kullanmakta ve çeviri projelerinde kendi Türkçe İngilizce sözlüklerinin kullanılmasını talep etmektedirler. Bu konuda Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi müşterileri ile sağlıklı iletişim kurmakta ve gerekli durumlarda mühendis, teknik ekip, Ar-Ge gibi departmanlar ile iş birliği içerisinde Türkçeden İngilizceye çeviri işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Aynı zamanda Türkçe İngilizce sözlükler online olarak ya da doküman olarak da bulunmakta olup birey ya da kurumlar tarafından oluşturulan sözlükler yer almaktadır.

Tercüman, editör ve kontrolörler bazı terimlerin hedef dilde karşılıkları ile ilgili araştırma yapmakta ve en doğru terimi seçmektedirler. Ancak büyük çapta projelerde Türkçe İngilizce sözlük oluşturulmaması durumunda bir terimin karşılığında iki farklı terim seçimi yapılabilir. Örneğin aynı sözleşme ya da aynı dosya içerisinde bir yerde “ak” olarak kullanılan terim başka bir yerde “beyaz” olarak kullanılmaz.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Türkçeden İngilizceye çeviri işlemi esnasında aynı terimlerin farklı karşılıkları olmaması için kurumsal müşterilerinin Türkçe İngilizce sözlük datasını bulundurmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışmalarını sürdüren Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi müşteri odaklı yaklaşımı ile sektörün lider markası haline gelmiştir. Yurt içi ve yurt dışında profesyonel bir kadro ile hizmet sağlayan Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme uygun fiyat, hız ve kalite kriterlerini bir arada sunmaktadır.

Türkçe İngilizce sözlük hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için  info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikFuar Tercümanı
Sonraki İçerikHafta Sonları Kültür Turları
spot_img

GÜNCEL YAZILAR

Hızlı Çeviri

Belge Çeviri

İsveççe Türkçe Çeviri

Netflix Altyazı Çevirisi

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Aynı Lisansla Paylaş 4.0 Uluslararası Lisansı noter onaylı tercüme