Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Türkçe İngilizce Sözlük

Türkçe İngilizce Sözlük

Türkçeden İngilizceye çeviri projelerinde Türkçe İngilizce sözlük hazırlanması gerekmektedir.

Türkçe İngilizce sözlük hazırlanırken projenin terminolojisine göre terim çalışması yapılmakta ve dosya ya da dosyalarda terim bütünlüğü sağlanmaktadır.

Bazı kelimelerin farklı dillerde birkaç karşılığı bulunmaktadır. Hangi kelimenin seçileceği ise dosyanın genel terminolojisine bağlı olarak ya da kullanım alanına göre belirlenmektedir. Teknik projeler, kullanım kılavuzları, çoklu dosyalar, patent dosyaları ve daha birçok evrakta cümle çevirisi ve dil bilgisinden önce terimlerin doğru kullanılması ve seçilmesi gerekmektedir.

Kurumsal şirketler ya da üretici firmalar kendi ürünlerinde kendi terminolojilerini kullanmakta ve çeviri projelerinde kendi Türkçe İngilizce sözlüklerinin kullanılmasını talep etmektedirler. Bu konuda Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi müşterileri ile sağlıklı iletişim kurmakta ve gerekli durumlarda mühendis, teknik ekip, Ar-Ge gibi departmanlar ile iş birliği içerisinde Türkçeden İngilizceye çeviri işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Aynı zamanda Türkçe İngilizce sözlükler online olarak ya da doküman olarak da bulunmakta olup birey ya da kurumlar tarafından oluşturulan sözlükler yer almaktadır.

Tercüman, editör ve kontrolörler bazı terimlerin hedef dilde karşılıkları ile ilgili araştırma yapmakta ve en doğru terimi seçmektedirler. Ancak büyük çapta projelerde Türkçe İngilizce sözlük oluşturulmaması durumunda bir terimin karşılığında iki farklı terim seçimi yapılabilir. Örneğin aynı sözleşme ya da aynı dosya içerisinde bir yerde “ak” olarak kullanılan terim başka bir yerde “beyaz” olarak kullanılmaz.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi Türkçeden İngilizceye çeviri işlemi esnasında aynı terimlerin farklı karşılıkları olmaması için kurumsal müşterilerinin Türkçe İngilizce sözlük datasını bulundurmaktadır.

Kurulduğu günden bu yana etik değerlerine ve ilkelerine bağlı çalışmalarını sürdüren Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi müşteri odaklı yaklaşımı ile sektörün lider markası haline gelmiştir. Yurt içi ve yurt dışında profesyonel bir kadro ile hizmet sağlayan Okeanos Uluslar arası Çeviri ve Yeminli Tercüme uygun fiyat, hız ve kalite kriterlerini bir arada sunmaktadır.

Türkçe İngilizce sözlük hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Önceki İçerikFuar Tercümanı
Sonraki İçerikHafta Sonları Kültür Turları

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...