Pazar, Aralık 4, 2022
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaÇeviriTurkce Sirpca Ceviri

Turkce Sirpca Ceviri

Turkce Sirpca ceviri, bireysel ve kurumsal Türkiye-Sırbistan ilişkileri kapsamında Turkce Sirpca ceviri hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Çeviri Çözümleri, tüm uzmanlık alanlarında sektörde deneyim sahibi Sırpça tercümanlarıyla profesyonel çeviri hizmeti sunmaktadır.

Sırpça

Hint-Avrupa dil ailesi, Baltık-Slav dilleri, Slav dilleri, Güney Slav dilleri alt kategorisinde yer alan Sırpça, Sırbistan ve Kosova’nın resmi dilidir. Aynı zamanda Bosna-Hersek’de kabul edilen 3 resmi dilden birisidir. Karadağ, Makedonya, Romanya, Slovakya ve Çekya’da ise azınlık dili olarak tanımlanmaktadır. 10 milyon konuşucusu bulunan dil hem Latin alfabesi hem de Kiril alfabesi ile yazılmaktadır.

Türkiye-Sırbistan İlişkileri

Sırbistan ile Türkiye ilişkileri eskiye nazaran son yıllarda ilerleme kaydetmektedir. Karşılıklı üst düzey ziyaretlerin, işbirliklerinin, ortaklıkların ve anlaşmaların bunda etkisi büyüktür. Sırbistan’da 50’den fazla Türk şirketi faaliyet göstermektedir. Toplam Türk yatırımı ise 200 milyon Dolar olarak gerçekleşmiştir. Türkiye’deki Sırp yatırımları ise 36 milyon Dolar olarak gerçekleşmiştir. 1 Haziran 2019 tarihinde güncellenmiş Serbest Ticaret Anlaşması yürürlüğe girmiştir. Petrol yağları, bakır, demir-çelik gibi ürünler Sırbistan’dan ithal ettiğimiz ürünlerdir. Örme mensucat, inşaat malzemeleri vb. ise Sırbistan’a ihracatı gerçekleştirilen ürünlerdir.

çeviri çözümleri
çeviri çözümleri

Turkce Sirpca Ceviri İhtiyaçları Nelerdir?

Teknik, finansal, hukuki, tıbbi, ticari vb. birçok alanda çeviri ihtiyaçları karşılanmaktadır. Teknik alanda Turkce Sirpca ceviri işlemi gerçekleştirirken teknik terminoloji ve jargona son derece dikkat edilmektedir. Genel olarak kısa ve açık cümleler kullanılmaktadır. Hukuki alanda hukuk terminolojisine ve jargonuna hakim tercümanlarla çalışılmaktadır. Sırpça tercümanlarımız hem Sırbistan hem de Türkiye hukuk sistemine hakim kişilerden oluşmaktadır.

Finansal alanda rakamlar, sayılar, tablolar ve grafikler gibi noktalar oldukça önemlidir. Çeviri Çözümleri, finansal çeviri alanında bu durumun ne kadar hassas olduğunun bilincinde Türkce Sırpca çeviri işlemi gerçekleştirilen her belgeyi kontrole tabi tutar. Aynı zamanda kadrosunda finansal terminolojiye hakim, finansal kısaltmaları bilen ve araştıran tercümanları bulundurmaktadır.

Tıp alanı son derece hassas bir alandır. Haliyle gerçekleştirilen tıbbi çeviri metinleri de oldukça hassastır. Dolayısıyla tıbbi terminolojiye hakim ve sağlık alanında tecrübeli Sırpça tercüman tercih edilmektedir. İki ülke ticari ilişkileri açısından ve iş ilişkileri açısından ticari çeviri alanı oldukça önem taşır. Dolayısıyla mutlaka ticari jargona hakim olunmalı, ekonomi ve gündem oldukça yakından takip edilmelidir.

Turkce Sirpca Ceviri İşlemi Gerçekleştirilen Metinler Hangileridir?

Bahsi geçen uzmanlık alanlarında birçok metnin, belgenin, içeriğin ve dokümanın Turkce Sirpca ceviri işlemi gerçekleştirilmektedir. Kullanım kılavuzu, katalog, broşür, ürün etiketleri, ürün içerikleri vb. için çeviri hizmeti verilmektedir. Aynı zamanda sözleşme metinleri, vekaletname, doğum belgesi, web sitesi, tıbbi rapor, bilanço, finansal raporlar, şirket evrakları, mahkeme kararları vb. çevrilmektedir. Çeviri Çözümleri, Turkce Sirpca tercume işlemi gerçekleştirilen resmi belgeler için Sırpça yeminli tercüme ve Sırpça noter onaylı tercüme hizmetimiz bulunmaktadır.

Turkce Sirpca ceviri hizmetimiz hakkında detaylı bilgi ve teklif talepleriniz için info@ceviricozumleri.com mail adresimiz ile bizlere ulaşabilirsiniz. Dilerseniz de 0553 910 31 32 GSM & WHATSAPP & TELEGRAM hattımız ve 0212 221 45 21 numaralı kurumsal hattımız ile bizlere ulaşabilirsiniz.

spot_img

GÜNCEL YAZILAR

İngilizce Sözlük Çeviri

Hızlı Çeviri

Belge Çeviri

İsveççe Türkçe Çeviri

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Aynı Lisansla Paylaş 4.0 Uluslararası Lisansı noter onaylı tercüme