Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Ümraniye Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Ümraniye Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Okeanos uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi yıllardır İstanbul’un tüm ilçelerinde olduğu gibi Ümraniye’de de Ümraniye tercüme ve Ümraniye çeviri hizmetini profesyonelce yürütmektedir.

İstanbul Anadolu yakasının en kalabalık 1. ve İstanbul genelinin 4. İlçesidir. 22 hektarlık bir yerleşim alanına sahip Ümraniye 35 malahheden oluşmaktadır. Ümraniye, İstanbul’un en hızlı şehirleşen ve nüfusu çok hızlı bir şekilde artan ve Anadolu’daki yaşam şeklini, kültürünü, yöre geleneklerini de aynen muhafaza eden bir kentleşme örneğidir.

Ekonomik yapısı çeşitlilik gösteren Ümraniye sınırları içinde tekstil, küçük imalat sanayi, yedek parça ve ağaç ürünleri üretimi mevcuttur.

Bir zamanlar tamamen ormanlarla kaplı olan Ümraniye tarihi kayıtlara göre ilk olarak Frigyalılara ev sahipliği yapmıştır. Çam ağacının kutsal olduğuna inan Frigyalılar Küçük Çamlıca ve Büyük Çamlıca’dan başlayarak Alemdağ ve Kayışdağ’ına kadar her yeri çam ormanlarıyla kaplamışlardı. Ümraniye ilk adı olan “Yalnız Selvi” adını çam ormanları içerisinde birkaç selvi ağacı, birkaç ev ve birkaç mezardan ibaret bir görüntünün olmasıdır. Ümraniye’ye ilk yerleşenler Balkan Savaşları ardından önce Batum, sonra Yugoslavya ve Bulgaristan’dan gelen göçmenler olmuştur. Bu nedenle bir süreliğine bölgeye “Muhacir Köy” adı da verilmiştir. İlk belediyenin 1963 yılında kurulduğu Ümraniye 1960 yılına kadar köy olup Ümraniye Organize Sanayi Bölgesi sonrasi yoğun göç almıştır.

Ümraniye, İstanbul’un mobilya, oto yedek parça üretimi, tekstil, telekominikasyon ve haberleşme alanında önemli ve çok sayıda işyerinin faaliyet gösterdiği 265 hektarlık Organize Sanayi Bölgesi ile ekonomiye büyük destek sağlayan bir ilçedir. İMES, DES, KADOSAN, MODOKO, KEYAP, Fatih Sultan Mehmet sanayi siteleri de bu bölgede bulunmaktadır.

Ümraniye Teknik Tercüme ve Ümraniye Teknik Çeviri

Katalog, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihazların katalogları, makine ve cihazların bakım, onarım ve kullanma kılavuzları, ISO ve TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzları, bilgisayar ve teknik eğitim materyalleri, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite raporları, teknik faaliyet raporu, ar ge raporu, teknik şartname, ÇED raporu gibi evrakların Ümraniye teknik tercüme ve Ümraniye teknik çeviri işlemleri gerçekleştirilir. Ümraniye teknik tercüme ve Ümraniye teknik çeviri, geniş sanayi sitelerine sahip Ümraniye ilçesi sınırlarında faaliyet gösteren otomotiv, tekstil, inşaat, makine, mobilya, telekominikasyon gibi sektörlerde global anlamda faaliyet gösteren firmalar tarafından ihtiyaç duyulmaktadır. Ümraniye teknik tercüme ve Ümraniye teknik çeviri projeleri gerçekleştirilirken doğru teknik terim kullanımı, terminolojik bütünlük ve cümlelerin kısa, net ve anlaşılır olması ve teknik konuya hakim tercüme ekibi tarafından projenin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Ümraniye Hukuki Tercüme ve Ümraniye Hukuki Çeviri

Ümraniye hukuki tercüme ve Ümraniye hukuki çeviri hizmeti temeli hukuk sistemi üzerine inşa edilen tüm global çerçevede eylemde bulunan bireysel ya da kurumsal bağlamda herkes tarafından talep edilmektedir. Ümraniye hukuki tercüme ve Ümraniye hukuki çeviri vekaletname, taahhütname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, kararname, ihbarname, ihtarname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet, sözleşme, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme, şirket tüzüğü, teknik ve idari şartnameler başta olmak üzere hukuki tercüme işlemi gerçekleştirilir. Ümraniye hukuki tercüme ve Ümraniye hukuki çeviri işlemi yapılırken hukuki terim ve terminolojinin önemi ve tercüme yapılan dillere ait hukuki sistemler hakkında bilgi sahibi olan tercüme ekibi tarafından çalışılmalıdır.

Ümraniye Yeminli Tercüme ve Ümraniye Yeminli Çeviri

Ümraniye yeminli tercüme ve Ümraniye yeminli çeviri işlemi vize, eğitim, şirket kuruluşu, ortaklık, sicil tasdiki, evlilik, ikamet, vatandaşlık, gayrimenkul işlemleri ve daha birçok konuda pasaport, kimlik, ehliyet, ruhsat, mahkeme kararı, boşanma kararı, nüfus cüzdanı, doğum belgesi, ikametgah, nfus kayıt örneği, sabıka kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, vekaletname, sicil gazetesi, maaş bordrosu, kaza raporu, dilekçe, doktor raporu, rapor, temyiz belgesi, diploma, transkript, sertifika, tasdikname, askerlik, tapu, evlilik cüzdanı, sözleşme, ithalat ihracat belgeleri, apostil, uygunluk belgesi gibi evraklar yeminli tercüman tarafından gerçekleştirilir. En az iki dil arasında yazılı ve sözlü tercüme yapabileceğini lisans diploması ya da dengi bir belge ile ispat edebilen ve noterlik makamında noter huzurunda yemin ederek bu unvanı edinen tercümanlar çeviri yaptıkları evraka ıslak imza ve kaşe yaparak Ümraniye yeminli tercüme ve Ümraniye yeminli çeviri hizmeti vermektedirler.

Ümraniye Noter Onaylı Tercüme ve Ümraniye Noter Onaylı Çeviri

Ümraniye noter onaylı tercüme ve Ümraniye noter onaylı çeviri işlemi tüm bireysel ya da kurumsal müşteri talebi sonrası gerçekleştirilir. Yeminli tercüman tarafından tercümesi ve onayı gerçekleştirilen evrakın noter tarafından da tasdik edilmesi ile
Ümraniye noter onaylı tercüme ve Ümraniye noter onaylı çeviri yapılmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi ilk günden bu yana tüm ekibi ile etik ve ilkeli çalışmalarını uygun fiyat, kalite ve hızlı tercüme hizmeti ile birlikte sunmaktadır.

Ümraniye yeminli tercüme, Ümraniye tercüme ve Ümraniye çeviri hizmeti hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ülkemiz genelinde ücretsiz kargo hizmetimiz bulunmaktadır.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...