Cumartesi, Temmuz 4, 2020
Ana Sayfa Çeviri Üsküdar Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Üsküdar Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Üsküdar tercüme ve Üsküdar çeviri hizmetleri tüm Türkiye ve İstanbul’un tüm ilçelerinde tercüme ve çeviri faaliyetlerinde olduğu gibi Üsküdar’da da Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketi tarafından başarıyla yürütülmektedir.

Üsküdar, İstanbul’un adına şarkılar yazılmış, köklü ve derin bir tarihe hisli ve naif bir duruşa sahip ilçesi…

Üsküdar, Ataşehir, Ümraniye, Kadıköy, Beykoz ve İstanbul Boğazı ile çevrelenmiştir. 33 mahalle ve son verilere göre 534.970 kişilik bir nüfustan oluşan ilçe 1926 yılına kadar il statüsünde olup o yıl İstanbul’a bağlanmış ve ilçe olmuştur. Üsküdar, bugünkü sınırlarına 1987 yılı sonrasında ulaşmıştır.

Yerleşiminin Antik Çağlara dayandığı üsküdar’ın ilk adının “Altın Şehir” anlamına gelen Yunanca Khyrsopolis olduğu düşünülmektedir. Bugünkü Üsküdar adının da Roma Döneminde zırhlı süvari birliklerine ait olan Skutarion Kışlası’nın burada bulunmasından geldiği, Bizanslılarca Hrisopolis (Altınşehir), Haçlı Seferlerinden bahsedilen İstanbul’un Zaptının Tarihi kitabında Escutaire olarak geçmiş, Scutarion adı zamanla Üsküdar’a dönüşmüştür.

Büyük Çamlıca tepesi Üsküdar’ın en yüksek noktası, ikincisi ise Küçük Çamlıca’dır. Üsküdar’ın İstanbul Boğazı’na uzunluğu 12 kim’dir. Üsküdar’ın en önemli tarihi yapısı Kız Kulesi’dir. Adına efsaneler, hikaye ve masallar anlatılan Kız Kulesi, İstanbul Boğazı’na inşa edilmiştir. Bunun dışında özellikle Osmanlı Dönemine ait Aziz Mahmut Hüdayi külliyesi, Altunizade cami, Çinili Külliyesi, Eski Valide Cami, Mihrimah Sultan Külliyesi, Şemsi Paşa Külliyesi, Yeni Valide Külliyesi, Rum Mehmet Paşa Camii, Beylerbeyi Camii, Beylerbeyi Sarayı, Özbekler Tekkesi, Ayazma Hamamı, Adila Sultan Kasrı, Sultan Abdülaziz Av Köşkü, III. Ahmet Çeşmesi, Selimiye Kışlası, Mehmed Paşa Sarayı, Hacı Ahmed Paşa Sarayı, Nurbaba Tekkesi, Çamlıca Kasrı, Ahmediye Külliyesi, Şahkulu Dergahı, Kartal Ahmet Baba Tekkesi, Büyük Selimiye Camii’dir.

Üsküdar ilçesinin ekonomik yapısını büyük oranla ticari faaliyetler yürüten firmalar oluşturmaktadır. Küçük tarım alanlarına sahip olan ilçe bünyesinde organize sanayi sitesi barındırmamaktadır. Haydarpaşa Limanı Üsküdar ve Kadıköy ilçelerinin tam ortasında yer almaktadır. Üsküdar birçok iş merkezi, plaza ve holdingi bünyesinde bulundurmaktadır.

Üsküdar Teknik Tercüme ve Üsküdar Teknik Çeviri Hizmeti

Üsküdar, İstanbul’un en yoğun nüfusuna sahip ve merkezi konumu gereği gün içinde çok sayıda insan trafiği yaşanan ilçelerinden biridir. Üsküdar sınırları içinde faaliyet gösteren ve global pazarda teknik ürün ticareti ile uğraşan çok sayıda firma tarafından Üsküdar teknik tercüme ve Üsküdar teknik çeviri hizmeti talep edilmektedir. Üsküdar teknik tercüme ve Üsküdar teknik çeviri yapılırken teknik terim uygunluğu, terminolojik bütünlük, cümlelerin yapısı, açık, net, anlaşılır olması büyük önem taşımaktadır. Üsküdar teknik tercüme ve Üsküdar teknik çeviri kapsamında katalog, kullanım kılavuzu, CE belgesi, makine ve cihazların broşürleri, TÜV sertifikası, makine ve cihaların katalogları, ISO ve TSE belgeleri, teknik eğitim materyalleri, teknik servis ve bakım kitapçıkları, üretim ve imalat cihazları kullanım kılavuzları, bilgisayar ve teknik eğitim setleri, teknik belgeler, hakediş ve fizibilite raporları, ar ge raporları, teknik şartname ve ÇED raporlarının tercüme ve çevirileri talep edilmektedir.

Üsküdar Hukuki Tercüme ve Üsküdar Hukuki Çeviri Hizmeti

Hukuk tüm global ilişkilerin temel taşıdır. Üsküdar hukuki tercüme ve Üsküdar hukuki çeviri işlemi vekaletname, ihtarname, ihbarname, muvaffakatname, alım satım akdi, boşanma kararı, velayet davaları, dernek iç tüzüğü, genelgeler, taahhütname, kararname, beyanname, yönetmelikler, vergi evrakları, vasiyetler, mahkeme kararı, tapu, senet, sözleşme, yasa maddeleri, AB mevzuatı, ticari sözleşme, şirket tüzüğü ve teknik ve idari şartnamelerde bireysel ve ticari tüm şirket kuruluşu, vize, eğitim, seyahat ve daha birçok işlemde talep edilir. Üsküdar hukuki tercüme ve Üsküdar çeviri işlemi yürütülürken hukuk sistemi yapısına hakim, deneyimli, hukuk eğitimi almış tercüman ve editör kadrosu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Üsküdar Yeminli Tercüme ve Üsküdar Yeminli Çeviri Hizmeti

Üsküdar yeminlitercüme ve Üsküdar yeminli çeviri hizmeti nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, kimlik, doğum belgesi, ölüm belgesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, sabıka kaydı, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, vekaletname, sicil gazetesi, ruhsat, mahkeme kararı, maaş bordrosu, kaza raporu, dilekçe, doktor raporu, temyiz belgesi, diploma, transkript, tasdikname, askerlik belgesi, tapu, muvaffakatname, evlilik cüzdanı, sözleşme, ithalat ihracat belgesi, apostil, uygunluk belgesi, sertifika, taahhütname gibi evraklarda vize, eğitim, evlilik, vatandaşlık, ikamet, şirket kuruluşu, ortaklık, gayrimenkul işlemleri, seyahat ve daha birçok işlem sırasında talep edilmektedir. Üsküdar yeminli tercüme ve Üsküdar yeminli çeviri işlemi yeminli tercüman tarafından tercüme işlemi gerçekleştirilen belgenin çıktısı alınarak ıslak imza ve kaşe yapılmasıdır. Yeminli tercüman; en az iki dilde yazılı ve szlü tercüme yapabildiğini diploması ile belgeleyen ve noter huzurunda yemin eden tercümana verilen unvandır.

Üsküdar Noter Onaylı Tercüme ve Üsküdar Noter Onaylı Çeviri Hizmeti

Üsküdar noter onaylı tercüme ve Üsküdar noter onaylı çeviri hizmeti yeminli tercüme onaylı hazırlanan evrakın noterlik makamında noter tarafından tasdik edilmesi işlemidir. Noter tarafından tasdik edilen Üsküdar noter onaylı tercüme ve Üsküdar noter onaylı çeviri evrakının bir nüshası noterlik makamında arşivlenir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana tüm illerde ve İstanbul’un tüm ilçelerindeki faaliyetlerini Üsküdar tercüme ve Üsküdar çeviri hizmeti kapsamında etik ilkelerine ve değerlerine bağlı olarak uygun fiyat, kalite ve hız politikaları dahilinde sürdürmektedir.

Üsküdar yeminli tercüme, Üsküdar tercüme ve Üsküdar çeviri hizmeti hakkında daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Ülkemiz genelinde ücretsiz kargo hizmetimiz bulunmaktadır.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...