Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Yalova Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Yalova Yeminli Tercüme Hizmetimiz

Yalova tercüme ve Yalova çeviri hizmetleri her alanda bireysel ve kurumsal müşteri talepleri sonucunda tüm dillerde ve tüm terminolojilerde düzenlenmektedir.

Yalova, termal kaplıcaları ve şifalı suları ile meşhur ilimiz, 6 ilçe 15 belediyeden oluşmakta olup 2010 yılına göre nüfusu 98.347 olup plakası 77’dir ve Marmara Bölgesi’nin Güneydoğu kesiminde yer almaktadır. Yalova, yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en küçük ilidir. Bölgenin ilk yerleşim yeri halini alması M.Ö. 3000 yıllarına dayanmaktadır.

Yalova ekonomisinde son yıllarda öne çıkan sektörler arasında kimyasal ürün imalatı, gemi inşa sanayi, sağlık turizmi, süs bitkileri ve kivi üretimi olup özellikle süs bitki üretimi ve seracılık bölgede ciddi bir hacme sahiptir. Karbon elyaf ve akrilik elyaf üretimi konusunda yalova startejik bir merkezdir ve dünyanın tek çatı altındaki en büyük entegre akrilik elyaf üretim tesisi burada bulunmaktadır. 2017 yılı verilerine göre Türkiye’nin yat ve gemi üretiminin % 25,6’lık paya sahip olan Yalova’nın dış ticarette en çok ihrac ettiği ürünler kesme çiçek ve elyaf olup en çok ithal ettiği ürünler ise; kimyasal hammaddeler, iplik, elyaf, makine ve çiçek soğanı bulunmaktadır. Devlet Planlama Teşkilatı tarafından 2003 yılında yapılan “İllerin ve Bölgelerin Sosyo Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması” sonuçarında 9. Sırada yer almaktadır.

Yalova tercüme ve Yalova çeviri hizmet talebi yaşanan sanayi ve ticaret faaliyetleri başta olmak üzere üretim, pazarlama, satış, reklam, yatırım, ortaklık gibi birçok konuda ortaya çıkmaktadır.

Teknik ürünlerin ve makinelerin dış ticareti, üretimi, transportu sırasında formüller, kullanım kılavuzları, CE belgeleri, teknik şartnameler, TSE ve ISO belgeleri, bakım onarım kılavuzları, katalog ve daha birçok evrakın teknik tercüme ve teknik çeviri işlemi yapılmaktadır. Teknik tercüme ve teknik çeviri projeleri ele alınırken alanında uzman, deneyimli, terminolojiye hakim tercüman ve editörler tarafından gerçekleştirilmektedir. Teknik tercüme ve teknik çeviri yapılırken cümleler kısa, net ve anlaşılır olmalı ve terimlerin doğru ve yerinde kullanılması ve bütünlük sağlaması önemlidir.

Yalova hukuki tercüme ve Yalova hukuki çeviri işlemi özellikle global pazarda yoğun ilişkiler yaşayan sanayi alanında ve bireysel anlamda tüm dillerde sözleşme, anlaşma, vekaletname, taahhütname, veraset işlemleri, şirket ana sözleşmesi ve daha birçok evrakın hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemi gerçekleştirlir. Hukuki tercüme ve hukuki çeviri işlemlerinde hukuk terminolojisine hakim olmak, her iki dilin bulunduğu ülkenin hukuk sistemi konusunda bilgili olmak ve sözleşmelerin yetki ve sınırlamalar ile ilgili ifadelerin olduğu gibi açık net ve doğru ifade edilmesi büyük önem taşımaktadır.

Yalova yeminli tercüme ve Yalova yeminli çeviri işlemi bireysel ya da kurumsal talep doğrultusunda tüm dillerde byük bir özenle hazırlanmaktadır.

Yalova noter onaylı tercüme ve Yalova noter onaylı çeviri, yeminli tercüman tarafından tercüme işlemi gerçekleştirilen ve sonrasında yeminli tercüman kaşe ve imza yapılmasının ardından noterlik makamında noter tarafından tasdik edilerek hazırlanmasıdır. Noter onaylı tercüme ve noter onaylı çeviri evraklarının bir nüshası noterlik makamında muhafaza edilmektedir.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Yalova’da da profesyonel ve kaliteli hizmet anlayışını sürdürmektedir. Yeminli tercüme taleplerinizde belgelerinizi yeminli tercümelerini gerçekleştirerek anlaşmalı olduğunuz noterler nezninde tasdiklerinizi gerçekleştiriyor ve aynı gün içerisinde tarafınıza teslim edilmek üzere ücretsiz kargo hizmetimiz ile tarafınıza ulaştırıyoruz.

Yalova tercüme, Yalova çeviri, Yalova yeminli tercüme ve Yalova yeminli çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresimizden ya da info@okeanostercume.com.tr adresimizden ya da 0212 221 45 21 numaralı telefonumuzdan ve 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattımızdan kurumsal müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...