Perşembe, Eylül 24, 2020
Ana Sayfa Çeviri Yeminli Tercüme Bürosu

Yeminli Tercüme Bürosu

Yeminli tercüme bürosu, bünyesinde yer alan yeminli tercümanları aracılığıyla yeminli tercüme hizmeti sağlayan tercüme bürolarına denilmektedir.

Bugün pek çok resmi işlemden dolayı pek çok dilde yeminli tercüme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Yeminli tercüme hizmeti almak isteyen müşterilerin uğrak noktası ise yeminli tercüme bürosudur.

Yeminli Tercüme Nedir?

Üniversitelerin yabancı dil bölümlerinden (mütercim tercümanlık, dil-edebiyat, çeviri bilim vb.) mezun veya yabancı dil bildiğine dair belgesi ya da sertifikası (belgede ve sertifikada geçerli puan yer almalıdır) bulunan kişilerin noter huzurunda yemin ederek aldığı yeminli tercüman unvanıyla kaşe ve imzası altında gerçekleştirdiği tercüme işlemine yeminli tercüme denilmektedir.

Yeminli Tercüman Kimdir?

Yabancı dil bildiğine dair diplomasını, belgesini veya sertifikasını, adli sicil kaydını, vesikalık fotoğrafını noterliğe ibraz ederek noter huzurunda yemin eden ve noterin tercümanın yeminin kabul etmesi üzerine tercümanın aldığı unvandır.

Yeminli tercümanlar çalıştıkları tercüme bürosunun bağlı bulunduğu noterliklerde yeminli tercüman unvanı elde edebilmektedir. Buna göre, yeminli tercümanlar ilgili noterlik ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen çevirilerde kaşe ve imzasını kullanabilmekte ve sözlü tercüme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda herhangi bir noterlikte yemin zabtı bulunan tercümanlar ticaret odalarında gerçekleştirilen yabancı ortaklı şirket kuruluş işlemleri sırasında da sözlü tercüme hizmeti verebilmektedir.

Yeminli Tercüme Bürosu ve İhtiyaç Duyulan İşlemler…

Vize ve vatandaşlık işlemlerinde,

Çalışma ve oturma izni için,

Bankacılık işlemlerinde,

Yurt dışında eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için,

Mahkemelerde,

Evlilik işlemlerinde,

Tapuda,

Ticaret odalarında

vb. resmi işlemler için yeminli tercüme hizmeti talep edilmektedir.

Yeminli Tercüme Bürosu Okeanos…

İstanbul’un ticari merkezi konumunda bulunan Perpa Ticaret Merkezi (Perpa)’nde hizmet veren Okeanos Tercüme, Perpa yeminli tercüme, Şişli yeminli tercüme hizmeti başta olmak üzere hızlı, kaliteli ve güvenilir yeminli tercüme hizmeti vermektedir. Aynı zamanda, İTO PERPA’da ve Beyoğlu 25. Noterliğinde talep edilen sözlü yeminli tercüme işlemleri için de profesyonel yeminli tercüman kadrosu ile hizmet vermektedir.

Yeminli tercüme bürosu Okeanos Tercüme’nin, yeminli tercüme, noter onaylı tercüme, perpa yeminli tercüme, şişli yeminli tercüme ve yeminli tercüman hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bizlere ulaşabilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlardan müşteri temsilcimizle iletişim kurabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Türkçe’nin Dünya Dilleri Arasındaki Yeri

Türkçenin dünya dilleri arasındaki yeri, Türkçe günümüzde edebiyat ve bilim dili olarak görülen birçok dilden eski bir tarih barındırmaktadır. Birçok dünya dilinden daha eski...

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi

Yabancı dil olarak Türkçe öğretimi, Türkiye son zamanlarda çeşitli ülkelerden göç alan bir ülke konumundadır. Söz konusu durum Türkçe'nin zorunlu veya yalnızca talep doğrultusunda...

Hangi Yabancı Dilleri Öğrenmelisiniz?

Kariyeriniz için hangi yabancı dilleri öğrenmelisiniz? Günümüzde bilimsel ve teknolojik gelişmeler arttıkça ülkeler arası sınırlarda ortadan kalkmıştır. Böylelikle ülkeler arası etkileşim ve iletişim de...

İki Dillilik Nedir?

İki dillilik (Bilingualism) uzun yıllardır var olan olgulardan birisidir. Savaş, göç, iş, eğitim ve evlilik gibi süreçlerin etkisiyle oluşan iki dillilik birçok alanda kendisine...