Perşembe, Temmuz 2, 2020
Ana Sayfa Çeviri Yeminli Tercüme Bürosu

Yeminli Tercüme Bürosu

Yeminli tercüme bürosu, bünyesinde yer alan yeminli tercümanları aracılığıyla yeminli tercüme hizmeti sağlayan tercüme bürolarına denilmektedir.

Bugün pek çok resmi işlemden dolayı pek çok dilde yeminli tercüme hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Yeminli tercüme hizmeti almak isteyen müşterilerin uğrak noktası ise yeminli tercüme bürosudur.

Yeminli Tercüme Nedir?

Üniversitelerin yabancı dil bölümlerinden (mütercim tercümanlık, dil-edebiyat, çeviri bilim vb.) mezun veya yabancı dil bildiğine dair belgesi ya da sertifikası (belgede ve sertifikada geçerli puan yer almalıdır) bulunan kişilerin noter huzurunda yemin ederek aldığı yeminli tercüman unvanıyla kaşe ve imzası altında gerçekleştirdiği tercüme işlemine yeminli tercüme denilmektedir.

Yeminli Tercüman Kimdir?

Yabancı dil bildiğine dair diplomasını, belgesini veya sertifikasını, adli sicil kaydını, vesikalık fotoğrafını noterliğe ibraz ederek noter huzurunda yemin eden ve noterin tercümanın yeminin kabul etmesi üzerine tercümanın aldığı unvandır.

Yeminli tercümanlar çalıştıkları tercüme bürosunun bağlı bulunduğu noterliklerde yeminli tercüman unvanı elde edebilmektedir. Buna göre, yeminli tercümanlar ilgili noterlik ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen çevirilerde kaşe ve imzasını kullanabilmekte ve sözlü tercüme işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Aynı zamanda herhangi bir noterlikte yemin zabtı bulunan tercümanlar ticaret odalarında gerçekleştirilen yabancı ortaklı şirket kuruluş işlemleri sırasında da sözlü tercüme hizmeti verebilmektedir.

Yeminli Tercüme Bürosu ve İhtiyaç Duyulan İşlemler…

Vize ve vatandaşlık işlemlerinde,

Çalışma ve oturma izni için,

Bankacılık işlemlerinde,

Yurt dışında eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için,

Mahkemelerde,

Evlilik işlemlerinde,

Tapuda,

Ticaret odalarında

vb. resmi işlemler için yeminli tercüme hizmeti talep edilmektedir.

Yeminli Tercüme Bürosu Okeanos…

İstanbul’un ticari merkezi konumunda bulunan Perpa Ticaret Merkezi (Perpa)’nde hizmet veren Okeanos Tercüme, Perpa yeminli tercüme, Şişli yeminli tercüme hizmeti başta olmak üzere hızlı, kaliteli ve güvenilir yeminli tercüme hizmeti vermektedir. Aynı zamanda, İTO PERPA’da ve Beyoğlu 25. Noterliğinde talep edilen sözlü yeminli tercüme işlemleri için de profesyonel yeminli tercüman kadrosu ile hizmet vermektedir.

Yeminli tercüme bürosu Okeanos Tercüme’nin, yeminli tercüme, noter onaylı tercüme, perpa yeminli tercüme, şişli yeminli tercüme ve yeminli tercüman hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr veya info@okeanostercume.com.tr adreslerinden bizlere ulaşabilir ya da 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlardan müşteri temsilcimizle iletişim kurabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...