Arnavutça Türkçe Tercüme ve Çeviri

Hint Avrupa dil ailesinden gelen ve eklemeli dillerden biri olan Arnavutça; Bulgarca, Romence, Yunanca ve birçok Slav dillerinden kelimeler içerir. Arnavutluk haricinde farklı lehçeleri ile Bulgaristan, Makedonya, Romanya ve Slovenya’da da konuşulmaktadır. Yaklaşık 7,5 milyon kişi tarafından konuşulan dil, Latin alfabesi kullanılarak yazılır. Çeviri sektöründe de etkinliği artan Arnavutça, İngilizceden başlamak üzere birçok dile tercümesi yapılan bir dildir. Çeviri Çözümleri, nitelikli Arnavutça tercümanları ile bu dilde çeviri hizmetinin yanı sıra redaksiyon, son okuma, yerelleştirme gibi daha birçok imkan sunmaktadır. Çeviri Çözümleri’nin Arnavutça Türkçe tercüme ve çeviri alanında verdiği kapsamlı hizmetlerin detayları…

Arnavutça Tercüme ve Çeviri Hizmetimiz

Çeviri Çözümleri olarak Arnavutça çeviri ihtiyaçlarını zamanında ve uygun bütçeyle karşılayarak müşteri memnuniyetini ön koşul kabul ediyoruz. Profesyonel Arnavutça çevirmen kadromuz, metinlerinizi Türkçeden Arnavutçaya ya da Arnavutçadan Türkçeye çevirerek zaman planlamasına göre editörlere iletiyor. Editörlerin metin çevirilerini incelemesinin ardından proje yöneticilerimiz vasıtasıyla biz de sizlere gönderiyoruz. Müşterilerimizin onayı sonucunda çeviri süreci tamamlanıyor. Arnavutça hukuk, tıp, psikoloji gibi özel alan çevirisi gerektiren belgelerinizi, alanında uzman çevirmenlerimize yönlendiriyoruz. Bu sayede hem terminolojik yeterlilik hem de çeviri kalitesi üst düzeyde sağlanıyor.

Resmi evrak teslimi gibi durumlarda Yeminli Arnavutça tercümanlarımıza belgeleri kaşeleterek %100 güvenirlik elde ediyoruz. Arnavutça sözlü tercüman ihtiyaçlarınızda ise ana dili Arnavutça olan ya da ana dile yakın Arnavutça çeviri yapan tercümanlarımız yüz yüze ya da online olarak sözlü tercümeyi gerçekleştiriyor. Çeviri çözümleri, tercüme ve ötesinde verdiği hizmetler ve yıllardır süre gelen referans ağı ile çevirilerinizde sektörün gereklilerini sunmayı taahhüt ediyor. Arnavutça tercüman alımlarımızda, tecrübe ve dil yetkinliğini ön plana koyarak müşterilerin beklentilerini yerine getirmeye özen gösteriyoruz.

arnavutça türkçe çeviri ve tercüme

Arnavutça Yeminli Tercüme

Arnavutça tercümanlar, noterliklere bağlı çalışarak yeminli tercüman olarak görev alabilirler. Çeviri Çözümleri Arnavutça Yeminli tercümanları, belgelerin çevirisini yaptıktan sonra kaşeleyerek onaylar. Böylece müşteriler, rahatça resmi kurumlara evrak teslim işlemini gerçekleştirirler. Arnavutça Yeminli tercümanlara tapu çevirisi, mahkeme tercümanlığı, kira sözleşmesi, vize belgeleri çevirisi gibi alanlarda başvurulur. Bunun nedeni ise tercümenin üstündeki kaşenin çevirinin mutlak doğrulukla tercüme edildiğini beyan etmesidir. Yeminli Arnavutça tercüman olmak için bu dili çeviri yapabilecek düzeyde bildiğinizi gösterir belge ve diğer gerekli evraklar ile ikametgah adresinizdeki noterliğe başvuruda bulunmalısınız. Uygun bulunmanız durumunda yemin ederek mesleğinizi bu unvanda yapmaya başlayabilirsiniz. Noterliğe bağlı olsanız da birden fazla çeviri bürosu ile çalışabilir, adliyelerde bilirkişi tercüman olarak görev alabilirsiniz.

Arnavutça Tercüman

Yeminli tercüman unvanı altında Arnavutça tercüme işlemini gerçekleştiren kişilerdir.

Arnavutça yeminli tercüman unvanının alınması için belli koşullar mevcuttur. Buna göre tercüman adayı Arnavutça bildiğine ilişkin diplomasını, sertifikasını veya kurs belgesini ilgili noterliğe ibraz eder.

Bunun yanında iki adet vesikalık fotoğraf, adli sicil kaydı ve gerekmesi halinde transkript belgesi de talep edilir. Gerekli incelemelerin ardından tercüman adayının noter huzurunda yemin etmesi sonucu kendisine yeminli tercüme yapabilmesi adına yemin tutanağı verilir. Böylelikle yeminli tercüman unvanını elde etmiş olur.

Arnavutça yeminli tercüman unvanını elde eden kişi yaptığı çevirilerde eksiksiz ve doğru bilgi verme mesuliyetine sahiptir. Çünkü elde ettiği unvanının yasal bağlayıcılığı bulunmaktadır. Bu doğrultuda yazılı veya sözlü çeviri işlemini gerçekleştirirken taşıdığı sorumluluk bilinci içerisinde ve büyük dikkatle çeviri işlemini gerçekleştirmelidir.

Arnavutça Tercüme Bürosu

Kaliteli ve güvenilir tercüme hizmeti almak her müşterinin en doğal hakkıdır. Bu hususta müşterilerin beklentilerini tam olarak karşılayan bir tercüme bürosuna başvurmak gerekmektedir.

Çeviri Çözümleri, tüm dillerde olduğu gibi Arnavutçada da profesyonel çeviri hizmeti sağlayarak güvenilir ve tecrübe sahibi bir Arnavutça tercüme bürosu görevi görmektedir. Alanında uzman, hem Arnavutçaya hem de Türkçeye anadili düzeyinde hakim tercümanlarıyla müşterileri için geçmişten bugüne kaliteli hizmet vermektedir.

Arnavutça Tercüme ve Çeviri Fiyatları

Çeviri Çözümleri’nde yazılı belgelerde karakter sayısı üzerinden Arnavutça tercüme fiyatları belirlenmektedir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme gerektiren matbu evraklar da belge balına fiyat verilmektedir.

Sözlü tercüme fiyatlarında ise tercüme dili, tercüme işlemini ne kadar süreceği ve kaç işlemin gerçekleşeceği gibi ölçütler göz önüne alınmaktadır.

Müşteri memnuniyetini birincil öncelikleri arasında tutan Çeviri Çözümleri, Arnavutça tercüme ve çeviri  fiyatlarında da müşterilerin bütçelerine uygun bir düzenleme gerçekleştirmektedir.

Arnavutça çeviri ve diğer dillerde çeviri ücretleri fiyat listemize ulaşabilmek için tıklayınız

Arnavutça Tercüme için Neden Çeviri Çözümleri Seçilmelidir?

Çeviri Çözümleri, veri tabanında Uzman Arnavutça çevirmenleri barındırır. Avrupa standartları kalite politikasına özen göstererek birtakım olarak çalışır ve planlamaya önem verir. Kadrosunda, ana dil konuşanlarına, dilde üniversite derecesine sahip olanlara ya da ana dile yakın çeviri yapan kişilere yer verir. Özel alan çevirilerini, o alanda eğitimli kişilerle paylaşmayı ve terim listelerine uyum sağlamayı zorunluluk kabul eder. Arnavutça çevirmenleri ile anlaşmadan önce çevirmenleri, dil testi ve deneme metinleri ile sınayarak titizlikle seçer. Her Arnavutça çeviri, üç süreçten geçerek dikkatle hazırlanır. Çeviriyle başlayan yolculuk redaksiyonla devam eder ve son okuma ile tamamlanır. Müşterilerin tercihine göre özellikle teknik tercümelerde makine çevirisinden de yararlanılır. Bu sayede uzun bir metinde kelimelerin tutarlılığı gözlenir ve birden fazla çevirmen bir arada projeye dahil olabilir. Ayrıca bu sayede çeviri, daha kısa sürede tamamlanır ve redaksiyona gerek kalmayabilir. Çünkü çevirmen aslında birinci redaktör konumuna geçer.

Arnavutça Çeviri Projesi Yöneticilerimiz

Çeviri Çözümleri, verilerin saklanmasını ve proje gizliliğini bir sorumluluk kabul eder. Çevirilerinizi kaybetmeniz durumunda saklanan veriler arasından size tekrardan ileterek sorununuzu çözer. Eğitimli ve yetenekli proje yöneticilerimiz, çeviri proje planlamasını yaparak fiyat teklifini hazırlar, zaman çizelgesini tamamlar ve risk faktörlerini not eder. Böylece çevirinin hiçbir sorun ile karşılaşmaması garanti edilir. Farklı dosya türlerindeki çevirileriniz, uygun fiyatlar ile Çeviri Çözümlerinde kolaylıkla yapılır. Ses dosyalarından deşifreye ya da sunum dosyalarının çevirisini talep edebilirsiniz. Ayrıca kurumsal, bireysel ya da topluluk fark etmeksizin Çeviri Çözümleri, herkes için aynı kalitede ve hızda çeviri anlayışını benimsemektedir. Çeviri Çözümleri, teknolojinin getirdiği bütün alt yapıları kullanarak en verimli ve yenilikçi bakış açısıyla tercümelerinizi tamamlamaya devam ediyor.

Arnavutça tercüme ve çeviri hizmeti hakkında detaylı için info@ceviricozumleri.com mail adresimiz ile bizlere ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0553 910 31 32 mobil / whatsapp / telegram veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler