Kitap Katalog Dergi Tercümesi

Uluslararası bağlamda pek çok kitap, katalog ve derginin tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Kitap ve Dergi Tercümesi

Kitap ve dergi tercümesi başta edebiyat olmak üzere pek çok alanda gerçekleştirilmektedir.  Çeviri edebiyatı ile birlikte kültürümüze giren kitap ve dergi çevirisine günümüzde de yurtdışı kaynaklı pek çok ders kitabının, derginin çevrilmesi ve pek çok yayınevinin kitap ve dergi yayınlarını yurtdışında tanıtmak istemesi gibi çeşitli sebeplerden dolayı başvurulmaktadır.

Kitap ve dergi çeviri diğer tercüme türlerine nazaran redaksiyon (metin düzeltme), lokalizasyon (yerelleştirme) gibi işlemleri gerektiren bir türdür. Dolayısıyla kitap veya dergi çevirisi işlemini gerçekleştiren kişilerin hem kaynak dilin hem de hedef dilin dilbilgisi, yazım ve imla kurallarına son derece hakim olması, atasözleri, deyim ve özdeyişlerin iki dilde de karşılığını bilmesi, dili yaratıcı ve etkin kullanabilmesi gerekmektedir.

Katalog ve Broşür Tercümesi

Firmalar ürünlerini ve hizmetlerini yurtdışına tanıtma amacı güttüklerinde katalog ve broşür tercümesine başvurmaktadır. Bugün uluslararası pazarda oldukça büyük öneme sahip olan katalog ve broşürler teknik alan başta olmak üzere tıp, medya, sanat, edebiyat, tarih gibi pek çok alanda kullanılmakta ve çevirisi talep edilmektedir. Dolayısıyla katalog ve broşür tercüme işlemini gerçekleştiren tercüman, katalog ve broşürün hitap ettiği alana uygun olarak çeviri projesine atanmalıdır.

Kaliteli ve güvenilir çeviri hizmetini uygun fiyatlar eşliğinde gerçekleştiren bir tercüme bürosuyla çalıştığınızda kitap, katalog ve derginiz aracılığıyla yayınlarınızı, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi yurtdışına etkin bir şekilde aktarma fırsatınız artmakta, tanınırlık oranınız yükselmektedir.

Kitap, katalog, dergi ve broşür çevirisi hizmetlerimiz ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak için 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.