Perşembe, Nisan 22, 2021
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaÇeviriFelemenkçe Çeviri ve Tercüme

Felemenkçe Çeviri ve Tercüme

Felemenkçe çeviri ve tercüme hizmetine günümüzde birçok alanda ve birçok işlem için çeşitli nedenlere dayalı olarak ihtiyaç duyulmaktadır.

Felemenkçenin nasıl bir dil olduğundan; Türkiye’nin Felemenkçe konuşan ülkelerle olan ilişkilerden söz edildiğinde çeviri ihtiyacının oluşma nedenleri daha net anlaşılacaktır.

Felemenkçe

Hint-Avrupa dil ailesinin Germen dilleri grubunda bulunan Felemenkçe ve lehçeleri Hollanda, Belçika, Surinam ve Güney Afrika Cumhuriyeti’nde resmi dil statüsündedir. Felemenkçenin Hollanda’da konuşulan lehçesi Hollandaca; Belçika’da konuşulan lehçesi ise Flamanca olarak adlandırılmaktadır.

Felemenkçe Hollanda sömürgeleri Aziz Martin, Aruba, Guyana, Hollanda Antilleri, Virgin Adaları’nda da konuşulmaktadır. Geçmişte Hollanda sömürgesi olan Endonezya’da da yaygınlığını sürdürmekte, yerel dilleri fazlasıyla etkilemektedir.

Türkiye-Hollanda İlişkileri

Türkiye ve Hollanda arasında birçok konuda temas ve ilişkiler bulunmaktadır. İlişkilerin ve işbirliklerinin geliştirilmesi adına karşılıklı çabalar sürdürülmektedir. Hollanda’ya ihracatı gerçekleştirilen ürünler eşya taşımaya mahsus motorlu taşıtlar, yarış arabaları ve tekstil ürünleridir. İthal edilen ürünler ise; demir çelik, döküntü ve hurdaları vb.dir.

Hollanda, Türkiye’nin yedinci büyük ticaret ortağıdır. 2019 yılı itibariyle Hollanda ile olan ihracat artış göstermiş ve 5 milyar 763 milyon doları bulmuştur. İthalatımız ise 3 milyar 203 milyon dolar olarak kayda geçmiştir.

2002-2019 dönemi baz alındığında Hollanda’nın Türkiye’ye 25 milyar 402 milyon Dolar civarında yatırımı bulunmaktadır. Aralık 2019 itibariyle, Türkiye’de Unilever, ING Bank, Credit Europa Bank, AGT Netherlands, Achma’nın aralarında bulunduğu 3214 Hollanda firması faaliyet göstermektedir. Ayrıca 40 irtibat bürosu yer almaktadır. Hollanda’da Türk iş insanları tarafından kurulan şirket sayısı ise 23 bin civarındadır.

Yaklaşık 4 milyon göçmen vatandaşın yaşadığı Hollanda’da Türk kökenli göçmen nüfusu 500.000 bin civarındadır. Belki de ikili ülke ilişkilerinin en büyük boyutunu oluşturmaktadır.

Türkiye-Belçika İlişkileri

Türkiye-Belçika ilişkileri genellikle olumlu bir şekilde ilerlemektedir. İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler giderek gelişmektedir. Türkiye’nin 2016 yılında Belçika’ya yönelik ihracatı 3,9 milyar Euro, Belçika’dan ithalatı ise 4,5 milyar Euro olarak gerçekleşmiştir. Ticaret hacmi ise 8,4 milyar Euro’nun biraz üzerine çıkmıştır. Belçika’ya ihracatı gerçekleştirilen ürünler motorlu taşıtlar ve ekipmanlar, tekstil ürünleri, makine ve teçhizat ve plastiktir. İthal edilen ürünler ise kimya ve sanayi ürünleri, plastik, ana metaller vb.dir.  Belçika’da çoğunluğu çifte vatandaş olan 260.000 Türk vatandaşı yaşamaktadır.

Felemenkçe Çeviri ve Tercüme Hizmetleri

Felemenkçe çeviri hizmeti Felemenkçe konuşulan ülkelerle ilişkiler doğrultusunda birçok nedenle ve birçok alanda talep edilmektedir. Hollanda ve Belçika’da yaşayan sayıca fazla vatandaşımızın bulunması Felemenkçe tercüme taleplerini artıran bir diğer etkendir. Teknik, hukuki, tıbbi, akademik, ticari, finansal vb. birçok alanda Felemenkçe çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.

Kullanım kılavuzları, kataloglar, broşürler, el kitapçıkları, ürün içerikleri vb. için Felemenkçe teknik çeviri işlemi gerçekleştirilen içeriklerdir. Tez, ödev, makale, araştırma, rapor vb. için Felemenkçe akademik çeviri hizmeti verilmektedir. Doktor raporları, tahlil sonuçları, hastane ve doktor web siteleri sıklıkla Felemenkçe tıbbi çeviri işlemi gerçekleştirilen metinlerdir. Bilanço, gelir tablosu, finansal rapor, finansal analiz vb. için Felemenkçe finansal çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir.  Tüm alanlarda profesyonel Felemenkçe tercüman kadrosu eşliğinde kaliteli ve güvenilir Felemenkçe tercüme hizmeti müşterilerle buluşturulmaktadır.

Felemenkçe Yeminli Tercüme

Hollanda’da emeklilik işlemleri için gerekli evraklar sıklıkla Felemenkçe yeminli tercüme işlemi gerçekleştirilen metinlerdir. Bunun dışında doğum belgesi, ikamet belgesi, mahkeme kararları, öğrenci belgeleri, evlilik ve boşanma için gerekli evraklar sıklıkla tercüme edilmektedir.

Sözleşme metinleri, vekaletnameler, toplantı tutanakları, muvafakatname, dava dilekçeleri, şirket evrakları, ihale evrakları ve gümrük evrakları diğer Felemenkçe yeminli tercüme evraklardır.

Felemenkçe yeminli tercüme işlemi Felemenkçe bildiğini belgelerle kanıtlayarak noter huzurunda yemin edip unvan elde eden Felemenkçe yeminli tercüman aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Buna göre Felemenkçe tercüme işlemi gerçekleştirilen belgeleriniz gerekli kontrol ve düzenlemelerin gerçekleştirilmesinin akabinde Felemenkçe yeminli tercüman tarafından kaşelenmekte ve imzalanmaktadır.

Felemenkçe yeminli tercüme işleminin yeterli olmaması halinde Felemenkçe noter onaylı tercüme hizmeti talep edilmektedir. Bu hususta belgeler noter onayına uygun bir şekilde düzenlenip müşteriye teslim edilmektedir.

Felemenkçe Çeviri ve Tercüme Fiyatları

Karakter sayısı üzerinden belirlenen Felemenkçe tercüme fiyatları her daim uygun ve indirimli tekliflerle müşterilerimize sunulmaktadır. Belgenizin resmi bir belge olması ve yeminli tercüme veya noter onaylı tercüme gerektirmesi halinde Felemenkçe tercüme fiyatlarında birtakım değişiklikler gözlenebilmektedir.  Bu noktada belgeye dayalı değerlendirme yapılabilmekte ve sayfa sayısı hesaba katılabilmektedir.

Felemenkçe Tercüme Bürosu

Felemenkçe tercüme bürosu, müşterilerinin her türlü Felemenkçe tercüme taleplerini karşılamaktadır. Birçok nedene dayalı oluşan Felemenkçe tercüme taleplerinizde Çeviri Çözümleri, yılların deneyimine sahip bir Felemenkçe tercüme bürosu olarak hizmet vermektedir.

Felemenkçe çeviri  ve tercüme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiye www.ceviricozumler.com aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz de 0553 910 31 32 numaralı Whatsapp & Telegram veya 0212 221 45 21 numaralı kurumsal hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

spot_img

GÜNCEL YAZILAR