Pazartesi, Ekim 19, 2020
Ana Sayfa Çeviri Muvafakatname Nedir? Muvafakatname Tercümesi Nerelerde Gereklidir?

Muvafakatname Nedir? Muvafakatname Tercümesi Nerelerde Gereklidir?

Muvafakatname nedir? Muvafakatname tercümesi nerelerde gereklidir?, Bir nevi izin belgesi olarak görülen muvafakatnameler noterlikler tarafından belirli bir ücret karşılığında düzenlenmektedir.

Muvafakatname Nedir?

Kişinin kendisinin dışındaki tüzel ya da özel kişiye sahip olduğu haklarını ve çıkarlarını kullanabilmesi adına vermiş olduğu izin, kabul ve yetki belgesi olarak tanımlanmaktadır.

Noterliklerden muvafakatname çıkarabilmek için kişinin kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı yeterli olarak görülmektedir. Ancak bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi oldukça önemlidir.

Muvafakatname Nerelerde İstenilmektedir?

Veraset veya intikal yoluyla gerçekleştirilen araç devir işlemlerde varislerden birisi 18 yaşının altında ise muvafakatname talep edilmektedir.

Eşlerin evlerinin satmak istemesi durumunda eşlerinden muvafakatname istenmektedir.

Boşanmış eşlerin çocukları için pasaport çıkarmak istemesi durumunda çocuğun veleyetinin kimde olduğuna bakılmadan muvafakatname talep edilir.

Reşit olmayan bireylerin herhangi bir kulüpte spor etkinliklerine katılımında muvafatname istenir.

18 yaşının altındaki bireylerin tek başlarına yurt dışına çıkmak istemesi durumunda muvafakatname ve muvafakatname çevirisine ihtiyaç duyulmaktadır.

Muvafakatname çevirisi, yeminli tercüme ardından noter onayı gerektiren bir süreçtir. Bundan dolayı muvafakatname düzenlenirken dikkat edilmesi gerektiği gibi çeviri işlemi gerçekleştirilirken de aynı hassasiyet gösterilmelidir.

Her noter onaylı resmi belge tercümesinde olduğu gibi muvafakatname çevirisinde de yapılacak en ufak bir tarih ya da isim hatası pahalıya mal olabilmektedir. Bundan dolayı işinizi profesyonellerle gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Resmi Belge Tercümesi ve Çeviri Taleplerinizde Okeanos…

Kurulduğu günden bu yana gerek tecrübeli gerekse profesyonel ekibi ile büyük hassasiyet ve dikkat içerisinde çalışmalarını gerçekleştiren Okeanos Tercüme şirketi kaliteli, güvenilir ve uygun fiyatlı muvafakatname çevirisi hizmeti vermektedir.

Müşteri memnuniyetini odak noktası yaparak, EN15038 Hizmet Kalite Standartları doğrultusunda hizmet vererek çevirisi yapılan belgelerinizin editör ve kontrolör ekibimiz aracılığıyla bir kez daha kontrolü sağlanmaktadır.

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme şirketinin muvafakatname çevirisi ve diğer resmi belge tercümesi hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0212 221 45 21 veya 0553 910 31 32 numaralı hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Motivasyon Nedir?

Motivasyon Nedir? Daha önce kilo verme programlarına başladığınız oldu mu hiç, veya vücut geliştirmeye merak saldınız mı daha öce, yahut bir yabancı dil öğrenmeye...

Ko-Ko Tekniği Nedir?

Yabancı dil öğrenmede alternatif teknik arayanlar için: Ko-Ko Tekniği Nedir?  Muhtemelen birçoğumuz yabancı bir dili öğrenmek için en etkili ve kısa sürede sonuç veren...

Dillerin Ortak Özellikleri ve Farklılıkları

Dillerin ortak özellikleri ve farklılıkları açısında incelediğimizde birden fazla kavramla karşılaşırız. Bu kavramlar aracılığıyla dillerin yapısal ve anlamsal özellikleri belirlenmektedir. Bu yazımızda diller arasındaki...

Şartname Çevirisi ve Tercümesi

Şartname çevirisi ve tercümesi, kamuya dair alım, satım, kiralama, devretme gibi konularda teknik ve idari konuları belirleyen yazıya şartname denir. Şartname çevirisi genel itibari...