Cuma, Mart 17, 2023
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaÇeviriTercüme ve Çeviri Fiyatları 2023

Tercüme ve Çeviri Fiyatları 2023

Tercüme ve çeviri fiyatları, kaliteli ve güvenilir tercüme hizmetinin yanı sıra tercüme fiyatlarının uygun olması da müşteriler için tercih kriterlerinden biridir. Çeviri Çözümleri müşterilerine tahmini ücretler değil; her zaman için net ve açık fiyatlar sunarak yapılacak olan işlemler için bilgilendirmektedir. İşte tercüme ve çeviri fiyatları…

çeviri çözümleri

Tercüme ve Çeviri Fiyatları 2023

Tercüme fiyatları yurt dışı genelinde kelime sayısı üzerinden belirlenirken Türkiye’de genel olarak boşluksuz 1000 karakter üzerinden belirlenmektedir. Genellikle, 1000 karakter çeviri ücreti ne kadar? şeklinde yapılan aramaların hesaplanması ve ücretlendirmesini bu makalemiz ile birlikte kendiniz de bütün dillerde yapabileceksiniz.

Karakter sayısı word dosyasının sol alt kısmında yer alan sözcük sekmesinden öğrenilebilmektedir. Genel olarak boşluksuz karakter sayısı fiyat belirlemede esastır. Web siteleri, kullanım kılavuzları, bilimsel ve akademik makaleler, tezler vb. içerikler için temel ölçüt karakter sayısıdır.

İndirimli Çeviri Fiyatları

İndirimli çeviri fiyatlarımız, 25 sayfa ve üzeri (25.000 boşluksuz karakter ve üzeri) projelerinizde bütün dillerde düz metin çevirilerinizde indirim sağlanmaktadır. Yeminli tercüme fiyatları ve noter yeminli tercüme fiyatları belgelerinizde  evrak sayısına göre indirim gerçekleştirilebilmektedir.

Öğrenci İndirimi

Çeviri Çözümleri, metnin hacmine ve evrak sayısına bakmaksızın bütün öğrenciler için öğrenci belgeleri çevirisinde indirim uygulamaktadır.

İndirimli fiyat listemiz ve teklif talepleriniz için 0553 910 31 32 MOBİL & WHATSAPP & TELEGRAM hattımızdan arayabilirsiniz…

Noter Yeminli ve Onaylı Tercüme Fiyatları

Resmi kurumların talepleri doğrultusunda çeşitli işlemler için birtakım belgeler yeminli tercüman kaşe ve imzalı veya noter onaylı talep edilmektedir. Yeminli tercüme fiyatları ve noter onaylı tercüme fiyatları belirlenirken fiyatlarda birtakım değişikler gözlemlenmektedir. Bu noktada yeminli tercümenin yasal bağlayıcılığı göz önüne alınarak fiyatlarda düzenlemeler yapılabilmektedir. Yeminli tercüme fiyatları ve noter onaylı tercüme fiyatları hesaplama işlemlerinde de temel esas karakterdir. Ancak karakter sayısının yanı sıra belge ve sayfa sayısı da hesaba katılmaktadır. Noter tasdik ücreti ödemeleri ayriyeten noter veznelerinde yapılmaktadır.

Yeminli tercüme fiyatlarımız için tıklayınız…

İngilizce Çeviri Fiyatları

İngilizce ortak iletişimin dilidir. Ticarette, bilimde, internette, teknolojide, fen bilimleri ve sosyal bilimlerinde birincil dil olarak İngilizce görülmektedir. İngilizcenin geçer dil (lingua franca) olması, İngilizceyi en yoğun talep gören çeviri dillerinden birisi haline getirmektedir. Dolayısıyla İngilizce için diğer dillere nazaran daha uygun fiyat teklifleri verilebilmektedir. İngilizce tercüme fiyatları belirlenirken de aynı şekilde boşluksuz 1000 karakter sayısı baz alınmaktadır. İngilizce-Türkçe; Türkçe-İngilizce dil yönünde birim fiyatımız 30 TL + KDV ‘dir. İndirimli birim fiyatımız 27 TL + KDV ‘dir. İngilizce için asgari tercüme tutarımız 95 TL + KDV ‘dir.  Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme süreçlerinde fiyatlarda birtakım değişiklikler gözlemlenebilmektedir. Yeminli tercüme talep ettiğiniz belgeleriniz için asgari tercüme tutarımız 125 TL + KDV ‘dir.  Belgelerinizi elden, whatsapp, telegram veya e-posta yoluyla bize ilettiğiniz takdirde net teklif almanız mümkündür.

Almanca Çeviri Fiyatları

Almanya oldukça gelişmiş bir sosyal piyasa ekonomisine sahiptir. En büyük ihracat kalemlerini taşıtlar, makineler, kimyasal ürünler vb. oluşturmaktadır. Dolayısıyla Avrupa’da önemli bir ihracatçı konumundadır. Söz konusu durum Almancayı önemli dillerden birisi haline getirmektedir. Günümüzde birçok teknik metin için Almanca çeviri hizmeti talep edilmektedir. Almanya’da yaşayan Türk nüfusunun fazla olması Almanca hukuki çeviri taleplerinde yine artış yaratmaktadır. Dolayısıyla Almanca, İngilizce ile beraber en yoğun talep gören çeviri dilleri arasında yer almaktadır. Yine İngilizcede olduğu üzere diğer dillere nazaran daha uygun fiyat teklifleri sağlanabilmektedir. Almanca tercüme fiyatları için de birincil kriter boşluksuz 1000 karakterdir. Almanca – Türkçe dil yönlerinde birim fiyatımız 38 TL + KDV ‘dir. İndirimli birim fiyatımız 34,20 TL + KDV ‘dir. Almanca için asgari tercüme tutarımız 100 TL + KDV ‘dir. Almanca dilinde asgari yeminli tercüme tutarımız 130 TL + KDV olup, diğer resmi belgeleriniz için noter onaylı tercüme ve yeminli tercüme söz konusu olduğundan aynı şekilde fiyatlarda değişiklik olabilmektedir.

Arapça Çeviri Fiyatları

Ülkemizde artan Arap nüfusu ve Türkiye’nin Arap ülkeleriyle olan işbirlikleri doğrultusunda Arapça çeviri hizmetine olan talep fazladır. İngilizce ve Almancadan sonra en sık talep edilen çeviri dili olan Arapça için Arapça tercüme fiyatları boşluksuz 1000 karakter üzerinden belirlenmektedir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme taleplerinizde diğer dillerde olduğu üzere sayfa sayısı üzerinden ve belge bazlı değerlendirme yapılmaktadır.  Türkçe Arapça dil yönlerinde birim fiyatımız 44 TL + KDV ‘dir. İndirimli birim fiyatımız 39,60 TL + KDV ‘dir. Arapça tercüme ve çeviri asgari ücretimiz 120 TL  +  KDV ‘dir. Arapça yeminli tercüme asgari ücretimiz 175 TL  +  KDV ‘dir.

Rusça Çeviri Fiyatları

Türkiye’nin son dönemlerde çeşitli alanlarda Rusya ile gerçekleştirdiği işbirlikleri doğrultusunda Rusça tercüme taleplerinde artış yaşanmaktadır. Boşluksuz 1000 karakter üzerinden belirlenen Rusça tercüme fiyatları için yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme için yine farklı kriterler esas alınmaktadır. Rusçadan Türkçeye çeviri  talepleriniz için birim fiyatımız 42 TL + KDV ‘dir. İndirimli birim fiyatımız 37,80 TL + KDV ‘dir. Rusça için asgari tercüme tutarımız 110 TL + KDV şeklindedir. Rusça Yeminli tercüme talep ettiğiniz belgeleriniz için ise asgari tercüme tutarımız 175 TL + KDV ‘den başlamaktadır.

Pasaport Tercümesi ve Pasaport Çevirisi Fiyatları

Pasaport çevirisi ve pasaport tercümesi hizmetine günümüzde hemen hemen her resmi işlem için ihtiyaç duyulmaktadır. Pasaport çeviri fiyatı 125 TL + KDV şeklindedir. Pasaportunuzun çevirisi ve noter tasdiki aynı gün içinde tamamlanarak elden size teslim edilmektedir. Aynı zamanda ücretsiz kargo hizmetimiz aracılığıyla teslimatı sağlanmaktadır.

Sözlü Çeviri Fiyatları

Sözlü tercüme fiyatları ise talep edilen dil, işlem sayısı ve işlem süresi üzerinden belirlenmektedir. Ekipmanlar ve kullanılan cihazların da sözlü tercüme fiyatlarının belirlenmesi de rolü bulunmaktadır. Ticaret odalarında veya noterlerde talep edilen sözlü tercüme fiyatları ile tapularda ve nikahlarda talep edilen fiyatlarda da değişiklik görülebilmektedir.

Tüm tercüme işlemlerinizde uygun fiyatlı, kaliteli ve güvenilir hizmet sağlayan bir tercüme bürosuyla çalışmanız zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Çeviri Çözümleri, kurulduğu günden bu yana profesyonel tercüman kadrosu ve deneyimli ekibiyle müşterileri için uygun fiyatlı hizmet vermektedir.

EN 15038 Çeviri Hizmet Kalite Standartlarında sağladığı hizmetiyle belirlediği uygun fiyatları kaliteli çeviri hizmetiyle sizlere sunmaktadır. Böylelikle müşteri memnuniyetini hem fiyat hem zaman hem de kalite bakımından garanti altına almaktadır. Etik ilkelerinden ödün vermeyişi ve şeffaflık politikası çerçevesinde işlemlerini yürüterek müşterileri için tercih edilen firmalar arasında konumunu sağlamlaştırmaktadır.

 2023 YILI ÇEVİRİ ÜCRETLERİ LİSTESİ

DİLLER FİYAT
Afganca 75,00 TL
Almanca 38,00 TL
Arapça 44,00 TL
Arnavutça 60,00 TL
Azerice 45,00 TL
Boşnakça 65,00 TL
Bulgarca 45,00 TL
Çekce 85,00 TL
Çince 78,00 TL
Danca 75,00 TL
Ermenice 125,00 TL
Farsça 44,00 TL
Felemenkçe 50,00 TL
Fransızca 40,00 TL
Gürcüce 65,00 TL
Hırvatça 65,00 TL
İbranice 125,00 TL
İngilizce 30,00 TL
İspanyolca 58,00 TL
İsveçce 60,00 TL
İtalyanca 52,00 TL
Japonca 90,00 TL
Kazakça 65,00 TL
Kırgızca 52,00 TL
Korece 90,00 TL
Kürtçe 70,00 TL
Lehçe 75,00 TL
Litvanyaca 80,00 TL
Makedonca 65,00 TL
Macarca 75,00 TL
Moldovca 56,00 TL
Norveççe 85,00 TL
Osmanlıca 80,00 TL
Özbekçe 58,00 TL
Portekizce 65,00 TL
Romence 56,00 TL
Rusça 42,00 TL
Sırpça 65,00 TL
Slovakça 92,00 TL
Slovence 85,00 TL
Türkmence 58,00 TL
Ukraynaca 50,00 TL
Yunanca 70,00 TL

 

  • Listede yer almayan diğer diller için lütfen bilgi alınız…
  • Belirtilen çeviri fiyatları boşluksuz 1000 karakter için birim fiyatlarıdır.
  • İndirimli birim fiyatlarımız için arayınız…
  • Fiyatlarımıza %18 KDV dahil değildir.
  • Tabloda belirtilen fiyatlar serbest metinler (kullanım kılavuzu, mahkeme kararı, web sitesi, katalog gibi…) için belirtilen fiyatlardır. Yeminli tercüme fiyatları için bilgi almanız gerekmektedir.
  • 25 sayfa ve üzeri projelerinizde veya 25.000 boşluksuz karakter sayısı ve üzerinde projeleriniz için indirim uygulanmaktadır.
  • Öğrenciler için indirimli fiyatlar üzerinden teklif verilmektedir.
  • Ödeme şekli ve indirimli fiyatlar için kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz…
  • Fiyat listemiz 1 Ocak 2023 tarihine kadar geçerli olacaktır.
  • Ülkemiz geneline 250 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz ile teslim edilmektedir.

Tercüme fiyatları ve çeviri fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için info@ceviricozumleri.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Dilerseniz 0553 910 31 32 GSM & WHATSAPP & TELEGRAM numaramız veya 0212 221 45 21 numaralı numaramızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

spot_img

GÜNCEL YAZILAR

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Aynı Lisansla Paylaş 4.0 Uluslararası Lisansı noter onaylı tercüme