Cumartesi, Aralık 3, 2022
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaÇeviriTercüme ve Çeviri Fiyatları

Tercüme ve Çeviri Fiyatları

Tercüme ve çeviri fiyatları, kaliteli ve güvenilir tercüme hizmetinin yanı sıra tercüme fiyatlarının uygun olması da müşteriler için tercih kriterlerinden biridir. Çeviri Çözümleri müşterilerine tahmini ücretler değil; her zaman için net ve açık fiyatlar sunarak yapılacak olan işlemler için bilgilendirmektedir. İşte tercüme ve çeviri fiyatları…

çeviri çözümleri

Tercüme ve Çeviri Fiyatları 2022

Tercüme fiyatları yurt dışı genelinde kelime sayısı üzerinden belirlenirken Türkiye’de genel olarak boşluksuz 1000 karakter üzerinden belirlenmektedir. Genellikle, 1000 karakter çeviri ücreti ne kadar? şeklinde yapılan aramaların hesaplanması ve ücretlendirmesini bu makalemiz ile birlikte kendiniz de bütün dillerde yapabileceksiniz.

Karakter sayısı word dosyasının sol alt kısmında yer alan sözcük sekmesinden öğrenilebilmektedir. Genel olarak boşluksuz karakter sayısı fiyat belirlemede esastır. Web siteleri, kullanım kılavuzları, bilimsel ve akademik makaleler, tezler vb. içerikler için temel ölçüt karakter sayısıdır.

İndirimli Çeviri Fiyatları

İndirimli çeviri fiyatlarımız, 25 sayfa ve üzeri (25.000 boşluksuz karakter ve üzeri) projelerinizde bütün dillerde düz metin çevirilerinizde indirim sağlanmaktadır. Yeminli tercüme fiyatları ve noter yeminli tercüme fiyatları belgelerinizde  evrak sayısına göre indirim gerçekleştirilebilmektedir.

Öğrenci İndirimi

Çeviri Çözümleri, metnin hacmine ve evrak sayısına bakmaksızın bütün öğrenciler için öğrenci belgeleri çevirisinde indirim uygulamaktadır.

İndirimli fiyat listemiz ve teklif talepleriniz için 0553 910 31 32 MOBİL & WHATSAPP & TELEGRAM hattımızdan arayabilirsiniz…

Noter Yeminli ve Onaylı Tercüme Fiyatları

Resmi kurumların talepleri doğrultusunda çeşitli işlemler için birtakım belgeler yeminli tercüman kaşe ve imzalı veya noter onaylı talep edilmektedir. Yeminli tercüme fiyatları ve noter onaylı tercüme fiyatları belirlenirken fiyatlarda birtakım değişikler gözlemlenmektedir. Bu noktada yeminli tercümenin yasal bağlayıcılığı göz önüne alınarak fiyatlarda düzenlemeler yapılabilmektedir. Yeminli tercüme fiyatları ve noter onaylı tercüme fiyatları hesaplama işlemlerinde de temel esas karakterdir. Ancak karakter sayısının yanı sıra belge ve sayfa sayısı da hesaba katılmaktadır. Noter tasdik ücreti ödemeleri ayriyeten noter veznelerinde yapılmaktadır.

Yeminli tercüme fiyatlarımız için tıklayınız…

İngilizce Çeviri Fiyatları

İngilizce ortak iletişimin dilidir. Ticarette, bilimde, internette, teknolojide, fen bilimleri ve sosyal bilimlerinde birincil dil olarak İngilizce görülmektedir. İngilizcenin geçer dil (lingua franca) olması, İngilizceyi en yoğun talep gören çeviri dillerinden birisi haline getirmektedir. Dolayısıyla İngilizce için diğer dillere nazaran daha uygun fiyat teklifleri verilebilmektedir. İngilizce tercüme fiyatları belirlenirken de aynı şekilde boşluksuz 1000 karakter sayısı baz alınmaktadır. İngilizce-Türkçe; Türkçe-İngilizce dil yönünde birim fiyatımız 25 TL + KDV ‘dir. İndirimli birim fiyatımız 22,5 TL + KDV ‘dir. İngilizce için asgari tercüme tutarımız 80 TL + KDV ‘dir.  Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme süreçlerinde fiyatlarda birtakım değişiklikler gözlemlenebilmektedir. Yeminli tercüme talep ettiğiniz belgeleriniz için asgari tercüme tutarımız 95 TL + KDV ‘dir.  Belgelerinizi elden, whatsapp, telegram veya e-posta yoluyla bize ilettiğiniz takdirde net teklif almanız mümkündür.

Almanca Çeviri Fiyatları

Almanya oldukça gelişmiş bir sosyal piyasa ekonomisine sahiptir. En büyük ihracat kalemlerini taşıtlar, makineler, kimyasal ürünler vb. oluşturmaktadır. Dolayısıyla Avrupa’da önemli bir ihracatçı konumundadır. Söz konusu durum Almancayı önemli dillerden birisi haline getirmektedir. Günümüzde birçok teknik metin için Almanca çeviri hizmeti talep edilmektedir. Almanya’da yaşayan Türk nüfusunun fazla olması Almanca hukuki çeviri taleplerinde yine artış yaratmaktadır. Dolayısıyla Almanca, İngilizce ile beraber en yoğun talep gören çeviri dilleri arasında yer almaktadır. Yine İngilizcede olduğu üzere diğer dillere nazaran daha uygun fiyat teklifleri sağlanabilmektedir. Almanca tercüme fiyatları için de birincil kriter boşluksuz 1000 karakterdir. Almanca-Türkçe veya Türkçe-Almanca dil yönlerinde birim fiyatımız 28 TL + KDV ‘dir. İndirimli birim fiyatımız 25,20 TL + KDV ‘dir. Almanca için asgari tercüme tutarımız 85 TL + KDV ‘dir. Almanca dilinde asgari yeminli tercüme tutarımız 95 TL + KDV olup, diğer resmi belgeleriniz için noter onaylı tercüme ve yeminli tercüme söz konusu olduğundan aynı şekilde fiyatlarda değişiklik olabilmektedir.

Arapça Çeviri Fiyatları

Ülkemizde artan Arap nüfusu ve Türkiye’nin Arap ülkeleriyle olan işbirlikleri doğrultusunda Arapça çeviri hizmetine olan talep fazladır. İngilizce ve Almancadan sonra en sık talep edilen çeviri dili olan Arapça için Arapça tercüme fiyatları boşluksuz 1000 karakter üzerinden belirlenmektedir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme taleplerinizde diğer dillerde olduğu üzere sayfa sayısı üzerinden ve belge bazlı değerlendirme yapılmaktadır. Arapça-Türkçe ve Türkçe Arapça dil yönlerinde birim fiyatımız 38 TL + KDV ‘dir. İndirimli birim fiyatımız 34,20 TL + KDV ‘dir. Arapça tercüme ve çeviri asgari ücretimiz 95 TL  +  KDV ‘dir. Arapça yeminli tercüme asgari ücretimiz 100 TL  +  KDV ‘dir.

Rusça Çeviri Fiyatları

Türkiye’nin son dönemlerde çeşitli alanlarda Rusya ile gerçekleştirdiği işbirlikleri doğrultusunda Rusça tercüme taleplerinde artış yaşanmaktadır. Boşluksuz 1000 karakter üzerinden belirlenen Rusça tercüme fiyatları için yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme için yine farklı kriterler esas alınmaktadır. Rusçadan Türkçeye çeviri ve Türkçeden Rusçaya çeviri talepleriniz için birim fiyatımız 32 TL + KDV ‘dir. İndirimli birim fiyatımız 28,80 TL + KDV ‘dir. Rusça için asgari tercüme tutarımız 90 TL + KDV şeklindedir. Rusça Yeminli tercüme talep ettiğiniz belgeleriniz için ise asgari tercüme tutarımız 95 TL + KDV ‘den başlamaktadır.

Pasaport Tercümesi ve Pasaport Çevirisi Fiyatları

Pasaport çevirisi ve pasaport tercümesi hizmetine günümüzde hemen hemen her resmi işlem için ihtiyaç duyulmaktadır. Pasaport çeviri fiyatı 95 TL + KDV şeklindedir. Pasaportunuzun çevirisi ve noter tasdiki aynı gün içinde tamamlanarak elden size teslim edilmektedir. Aynı zamanda ücretsiz kargo hizmetimiz aracılığıyla teslimatı sağlanmaktadır.

Sözlü Çeviri Fiyatları

Sözlü tercüme fiyatları ise talep edilen dil, işlem sayısı ve işlem süresi üzerinden belirlenmektedir. Ekipmanlar ve kullanılan cihazların da sözlü tercüme fiyatlarının belirlenmesi de rolü bulunmaktadır. Ticaret odalarında veya noterlerde talep edilen sözlü tercüme fiyatları ile tapularda ve nikahlarda talep edilen fiyatlarda da değişiklik görülebilmektedir.

Tüm tercüme işlemlerinizde uygun fiyatlı, kaliteli ve güvenilir hizmet sağlayan bir tercüme bürosuyla çalışmanız zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Çeviri Çözümleri, kurulduğu günden bu yana profesyonel tercüman kadrosu ve deneyimli ekibiyle müşterileri için uygun fiyatlı hizmet vermektedir.

EN 15038 Çeviri Hizmet Kalite Standartlarında sağladığı hizmetiyle belirlediği uygun fiyatları kaliteli çeviri hizmetiyle sizlere sunmaktadır. Böylelikle müşteri memnuniyetini hem fiyat hem zaman hem de kalite bakımından garanti altına almaktadır. Etik ilkelerinden ödün vermeyişi ve şeffaflık politikası çerçevesinde işlemlerini yürüterek müşterileri için tercih edilen firmalar arasında konumunu sağlamlaştırmaktadır.

 2022 YILI ÇEVİRİ ÜCRETLERİ LİSTESİ

DİLLER FİYAT
Afganca 60,00 TL
Almanca 28,00 TL
Arapça 38,00 TL
Arnavutça 52,00 TL
Azerice 35,00 TL
Boşnakça 45,00 TL
Bulgarca 35,00 TL
Çekce 65,00 TL
Çince 65,00 TL
Danca 65,00 TL
Ermenice 65,00 TL
Farsça 38,00 TL
Felemenkçe 43,00 TL
Fransızca 30,00 TL
Gürcüce 50,00 TL
Hırvatça 45,00 TL
İbranice 85,00 TL
İngilizce 25,00 TL
İspanyolca 40,00 TL
İsveçce 55,00 TL
İtalyanca 36,00 TL
Japonca 75,00 TL
Kazakça 56,00 TL
Kırgızca 42,00 TL
Korece 80,00 TL
Kürtçe 65,00 TL
Lehçe 53,00 TL
Litvanyaca 80,00 TL
Makedonca 45,00 TL
Macarca 68,00 TL
Moldovca 44,00 TL
Norveççe 65,00 TL
Osmanlıca 70,00 TL
Özbekçe 48,00 TL
Portekizce 55,00 TL
Romence 44,00 TL
Rusça 32,00 TL
Sırpça 45,00 TL
Slovakça 65,00 TL
Slovence 70,00 TL
Türkmence 45,00 TL
Ukraynaca 42,00 TL
Yunanca 50,00 TL

 

  • Listede yer almayan diğer diller için lütfen bilgi alınız…
  • Belirtilen çeviri fiyatları boşluksuz 1000 karakter için birim fiyatlarıdır.
  • İndirimli birim fiyatlarımız için arayınız…
  • Fiyatlarımıza %18 KDV dahil değildir.
  • Tabloda belirtilen fiyatlar serbest metinler (kullanım kılavuzu, mahkeme kararı, web sitesi, katalog gibi…) için belirtilen fiyatlardır. Yeminli tercüme fiyatları için bilgi almanız gerekmektedir.
  • 25 sayfa ve üzeri projelerinizde veya 25.000 boşluksuz karakter sayısı ve üzerinde projeleriniz için indirim uygulanmaktadır.
  • Öğrenciler için indirimli fiyatlar üzerinden teklif verilmektedir.
  • Ödeme şekli ve indirimli fiyatlar için kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz…
  • Fiyat listemiz 1 Ocak 2023 tarihine kadar geçerli olacaktır.
  • Ülkemiz geneline evraklarınızın teslimatı ÜCRETSİZ KARGO hizmetimiz ile teslim edilmektedir.

Tercüme fiyatları ve çeviri fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için info@ceviricozumleri.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Dilerseniz 0553 910 31 32 GSM & WHATSAPP & TELEGRAM numaramız veya 0212 221 45 21 numaralı numaramızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

spot_img

GÜNCEL YAZILAR

İngilizce Sözlük Çeviri

Hızlı Çeviri

Belge Çeviri

İsveççe Türkçe Çeviri

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Aynı Lisansla Paylaş 4.0 Uluslararası Lisansı noter onaylı tercüme