Cuma, Eylül 8, 2023
Yeminli Tercüme Bürosuspot_img
Ana SayfaÇeviriTercüme ve Çeviri Fiyatları 2023

Tercüme ve Çeviri Fiyatları 2023

Tercüme ve çeviri fiyatları, kaliteli ve güvenilir tercüme hizmetinin yanı sıra tercüme fiyatlarının uygun olması da müşteriler için tercih kriterlerinden biridir. Çeviri Çözümleri müşterilerine tahmini ücretler değil; her zaman için net ve açık fiyatlar sunarak yapılacak olan işlemler için bilgilendirmektedir. İşte tercüme ve çeviri fiyatları…

çeviri çözümleri

Tercüme ve Çeviri Fiyatları 2023

Tercüme fiyatları yurt dışı genelinde kelime sayısı üzerinden belirlenirken Türkiye’de genel olarak boşluksuz 1000 karakter üzerinden belirlenmektedir. Genellikle, 1000 karakter çeviri ücreti ne kadar? şeklinde yapılan aramaların hesaplanması ve ücretlendirmesini bu makalemiz ile birlikte kendiniz de bütün dillerde yapabileceksiniz.

Karakter sayısı word dosyasının sol alt kısmında yer alan sözcük sekmesinden öğrenilebilmektedir. Genel olarak boşluksuz karakter sayısı fiyat belirlemede esastır. Web siteleri, kullanım kılavuzları, bilimsel ve akademik makaleler, tezler vb. içerikler için temel ölçüt karakter sayısıdır.

İndirimli Çeviri Fiyatları

İndirimli çeviri fiyatlarımız, 25 sayfa ve üzeri (25.000 boşluksuz karakter ve üzeri) projelerinizde bütün dillerde düz metin çevirilerinizde indirim sağlanmaktadır. Yeminli tercüme fiyatları ve noter yeminli tercüme fiyatları belgelerinizde  evrak sayısına göre indirim gerçekleştirilebilmektedir.

Öğrenci İndirimi

Çeviri Çözümleri, metnin hacmine ve evrak sayısına bakmaksızın bütün öğrenciler için öğrenci belgeleri çevirisinde indirim uygulamaktadır.

İndirimli fiyat listemiz ve teklif talepleriniz için 0553 910 31 32 MOBİL & WHATSAPP & TELEGRAM hattımızdan arayabilirsiniz…

Noter Yeminli ve Onaylı Tercüme Fiyatları

Resmi kurumların talepleri doğrultusunda çeşitli işlemler için birtakım belgeler yeminli tercüman kaşe ve imzalı veya noter onaylı talep edilmektedir. Yeminli tercüme fiyatları ve noter onaylı tercüme fiyatları belirlenirken fiyatlarda birtakım değişikler gözlemlenmektedir. Bu noktada yeminli tercümenin yasal bağlayıcılığı göz önüne alınarak fiyatlarda düzenlemeler yapılabilmektedir. Yeminli tercüme fiyatları ve noter onaylı tercüme fiyatları hesaplama işlemlerinde de temel esas karakterdir. Ancak karakter sayısının yanı sıra belge ve sayfa sayısı da hesaba katılmaktadır. Noter tasdik ücreti ödemeleri ayriyeten noter veznelerinde yapılmaktadır.

Yeminli tercüme fiyatlarımız için tıklayınız…

İngilizce Çeviri Fiyatları

İngilizce ortak iletişimin dilidir. Ticarette, bilimde, internette, teknolojide, fen bilimleri ve sosyal bilimlerinde birincil dil olarak İngilizce görülmektedir. İngilizcenin geçer dil (lingua franca) olması, İngilizceyi en yoğun talep gören çeviri dillerinden birisi haline getirmektedir. Dolayısıyla İngilizce için diğer dillere nazaran daha uygun fiyat teklifleri verilebilmektedir. İngilizce tercüme fiyatları belirlenirken de aynı şekilde boşluksuz 1000 karakter sayısı baz alınmaktadır. İngilizce-Türkçe; Türkçe-İngilizce dil yönünde birim fiyatımız 36 TL + KDV ‘dir. İndirimli birim fiyatımız 32,4 TL + KDV ‘dir. İngilizce için asgari tercüme tutarımız 125 TL + KDV ‘dir.  Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme süreçlerinde fiyatlarda birtakım değişiklikler gözlemlenebilmektedir. Yeminli tercüme talep ettiğiniz belgeleriniz için asgari tercüme tutarımız 150 TL + KDV ‘dir.  Belgelerinizi elden, whatsapp, telegram veya e-posta yoluyla bize ilettiğiniz takdirde net teklif almanız mümkündür.

Almanca Çeviri Fiyatları

Almanya oldukça gelişmiş bir sosyal piyasa ekonomisine sahiptir. En büyük ihracat kalemlerini taşıtlar, makineler, kimyasal ürünler vb. oluşturmaktadır. Dolayısıyla Avrupa’da önemli bir ihracatçı konumundadır. Söz konusu durum Almancayı önemli dillerden birisi haline getirmektedir. Günümüzde birçok teknik metin için Almanca çeviri hizmeti talep edilmektedir. Almanya’da yaşayan Türk nüfusunun fazla olması Almanca hukuki çeviri taleplerinde yine artış yaratmaktadır. Dolayısıyla Almanca, İngilizce ile beraber en yoğun talep gören çeviri dilleri arasında yer almaktadır. Yine İngilizcede olduğu üzere diğer dillere nazaran daha uygun fiyat teklifleri sağlanabilmektedir. Almanca tercüme fiyatları için de birincil kriter boşluksuz 1000 karakterdir. Almanca – Türkçe dil yönlerinde birim fiyatımız 44 TL + KDV ‘dir. İndirimli birim fiyatımız 39,4 TL + KDV ‘dir. Almanca için asgari tercüme tutarımız 135 TL + KDV ‘dir. Almanca dilinde asgari yeminli tercüme tutarımız 175 TL + KDV olup, diğer resmi belgeleriniz için noter onaylı tercüme ve yeminli tercüme söz konusu olduğundan aynı şekilde fiyatlarda değişiklik olabilmektedir.

Arapça Çeviri Fiyatları

Ülkemizde artan Arap nüfusu ve Türkiye’nin Arap ülkeleriyle olan işbirlikleri doğrultusunda Arapça çeviri hizmetine olan talep fazladır. İngilizce ve Almancadan sonra en sık talep edilen çeviri dili olan Arapça için Arapça tercüme fiyatları boşluksuz 1000 karakter üzerinden belirlenmektedir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme taleplerinizde diğer dillerde olduğu üzere sayfa sayısı üzerinden ve belge bazlı değerlendirme yapılmaktadır.  Türkçe Arapça dil yönlerinde birim fiyatımız 52 TL + KDV ‘dir. İndirimli birim fiyatımız 46,8 TL + KDV ‘dir. Arapça tercüme ve çeviri asgari ücretimiz 160 TL  +  KDV ‘dir. Arapça yeminli tercüme asgari ücretimiz 225 TL  +  KDV ‘dir.

Rusça Çeviri Fiyatları

Türkiye’nin son dönemlerde çeşitli alanlarda Rusya ile gerçekleştirdiği işbirlikleri doğrultusunda Rusça tercüme taleplerinde artış yaşanmaktadır. Boşluksuz 1000 karakter üzerinden belirlenen Rusça tercüme fiyatları için yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme için yine farklı kriterler esas alınmaktadır. Rusçadan Türkçeye çeviri  talepleriniz için birim fiyatımız 48 TL + KDV ‘dir. İndirimli birim fiyatımız 43,2 TL + KDV ‘dir. Rusça için asgari tercüme tutarımız 150 TL + KDV şeklindedir. Rusça Yeminli tercüme talep ettiğiniz belgeleriniz için ise asgari tercüme tutarımız 200 TL + KDV ‘den başlamaktadır.

Pasaport Tercümesi ve Pasaport Çevirisi Fiyatları

Pasaport çevirisi ve pasaport tercümesi hizmetine günümüzde hemen hemen her resmi işlem için ihtiyaç duyulmaktadır. Pasaport çeviri fiyatı 150 TL + KDV şeklindedir. Pasaportunuzun çevirisi ve noter tasdiki aynı gün içinde tamamlanarak elden size teslim edilmektedir. Aynı zamanda ücretsiz kargo hizmetimiz aracılığıyla teslimatı sağlanmaktadır.

Sözlü Çeviri Fiyatları

Sözlü tercüme fiyatları ise talep edilen dil, işlem sayısı ve işlem süresi üzerinden belirlenmektedir. Ekipmanlar ve kullanılan cihazların da sözlü tercüme fiyatlarının belirlenmesi de rolü bulunmaktadır. Ticaret odalarında veya noterlerde talep edilen sözlü tercüme fiyatları ile tapularda ve nikahlarda talep edilen fiyatlarda da değişiklik görülebilmektedir.

Tüm tercüme işlemlerinizde uygun fiyatlı, kaliteli ve güvenilir hizmet sağlayan bir tercüme bürosuyla çalışmanız zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Çeviri Çözümleri, kurulduğu günden bu yana profesyonel tercüman kadrosu ve deneyimli ekibiyle müşterileri için uygun fiyatlı hizmet vermektedir.

1000 Karakter Çeviri Ücreti 2023

1000 karakter üzerinden hesaplama, çeviri hesaplama türlerinden biridir. Metnin tamamının karakter sayısı üzerinden hesaplanarak yapılır. Her 1000 karakter için her dilde farklı olarak birim fiyat uygulanır ve elde edilen toplam karakter sayısı ile bu dile ait birim fiyat çarpılarak ücret çıkartılır…

1000 karakter çeviri ücreti detaylı listesini aşağıda vermiş olduğumuz tabloda görebilirsiniz…

EN 17100 Çeviri Hizmet Kalite Standartlarında sağladığı hizmetiyle belirlediği uygun fiyatları kaliteli çeviri hizmetiyle sizlere sunmaktadır. Böylelikle müşteri memnuniyetini hem fiyat hem zaman hem de kalite bakımından garanti altına almaktadır. Etik ilkelerinden ödün vermeyişi ve şeffaflık politikası çerçevesinde işlemlerini yürüterek müşterileri için tercih edilen firmalar arasında konumunu sağlamlaştırmaktadır.

Sayfa Başı Çeviri Ücreti

Yeminli tercüme ücretlendirmelerinde ve asgari çeviri ücretlendirmelerinde kullanılan hesaplama yoludur.

Sayfa başı çeviri ücreti hesaplaması, bir dizi faktörü içerir ve bu faktörler çeviri sektöründe her hizmet sağlayıcısı için değişebilir. İşte genelde hesaplamada dikkate alınan bazı önemli faktörler:

Dil Çifti: İki dil arasındaki çeviri ücretleri farklılık gösterebilir. Daha az yaygın veya daha az talep gören diller genellikle daha yüksek ücretlere sahip olabilir.

Metin Türü: Çevrilecek metnin türü önemlidir. Teknik, hukuki veya tıbbi metinler, genel yazınlardan daha fazla uzmanlık gerektirebilir ve bu da ücreti etkileyebilir.

Zorluk Seviyesi: Metnin zorluk seviyesi de ücreti etkiler. Özellikle uzmanlık gerektiren veya terminoloji yoğun metinler daha fazla ücrete tabi olabilir.

Metin Uzunluğu: Genellikle çeviri ücreti, çevrilecek metin miktarına göre hesaplanır. Sayfa başı çeviri ücreti veya kelime başına ücret gibi ödeme modelleri kullanılabilir.

Aciliyet: İşin ne kadar sürede tamamlanması gerektiği, ücreti etkileyebilir. Acil teslimatlar genellikle daha yüksek bir ücretle gelir.

Çevirmenin Uzmanlığı: Deneyimli ve uzman çevirmenler genellikle daha yüksek ücret talep edebilirler.

Bazı çevirmenler veya çeviri şirketleri, belirli bir sayfa sayısı veya kelime sayısı için sabit bir fiyat sunarken, bazıları ise projeye özgü bir teklif yapabilir. En iyi sonucu almak için  iletişime geçerek ihtiyaçlarınıza uygun bir teklif isteyebilirsiniz.

Kitap Çeviri Ücretleri

Kitap çeviri ücretleri hesaplanırken çeşitli faktörler göz önünde bulundurulur. Her dil için birim fiyattan yola çıkarak aşağıda verilen etkenleri dikkate alarak hesaplama yapılır.

Kitabın Uzunluğu: Kitabın kaç sayfa veya kelime olduğu önemli bir faktördür. Genellikle daha uzun kitaplar daha yüksek ücrete sahip olabilir.

Dil Çifti: Kitabın çevrileceği dil çifti de ücreti etkiler. Çevirisi yapılacak olan dilin birim fiyatı dikkate alınır.

Metin Türü: Kitabın türü (roman, teknik kitap, akademik eser vb.) çevirinin zorluğunu etkiler. Teknik veya uzmanlık gerektiren metinler genellikle daha fazla ücret gerektirebilir.

Zorluk Seviyesi: Kitabın zorluk seviyesi, çevirinin ne kadar uzmanlık ve dikkat gerektireceğini belirleyebilir.

Aciliyet: Kitabın ne kadar sürede çevrilmesi gerektiği ücreti etkileyebilir. Acil işler genellikle daha yüksek ücret gerektirebilir.

Çevirmenin Uzmanlığı: Deneyimli ve uzman bir çevirmenin ücreti, daha az deneyime sahip bir çevirmene göre daha yüksek olabilir.

Telif Hakkı Durumu: Eğer kitabın çevirisi için telif hakkı ödenmesi gerekiyorsa, bu da maliyeti etkileyebilir.

Dizgi ve Editaj: Müşterinin talebi üzerine, çeviri işlemi tamamlandıktan sonra dizgi ve edit gibi hizmetler de ücretlendirme sürecinde yer alabilir.

Genellikle tüm bu etkenler bir araya getirilerek bir teklif sunulur. Teklif almadan önce, kitabınızın türüne, uzunluğuna, çeviri dillerine ve diğer detaylara dair ayrıntılı bilgi sağlamak önemlidir. Farklı teklifler alarak karşılaştırma yapabilir ve ihtiyaçlarınıza en uygun seçeneği seçebilirsiniz.

Diploma Çeviri Fiyatları / Ücretleri

Her dilde diploma çevirisi yapılmaktadır. Ücretlendirmede en önemli etkenler, diplomanın önyüz ve arka yüz çevirisi olup olmaması, yeminli tercüme veya ilave olarak noter onayı olup olmamasıdır. Buna göre sayfa başı ücretlendirilmektedir. Detaylı bilgi için yeminli tercüme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz…

 2023 YILI ÇEVİRİ FİYATLARI / ÜCRETLERİ LİSTESİ

(10 TEMMUZ)

DİLLER FİYAT
Afganca 81,00 TL
Almanca 39,60 TL
Arapça 46,80 TL
Arnavutça 67,50 TL
Azerice 49,50 TL
Boşnakça 67,50 TL
Bulgarca 44,10 TL
Çekce 99,00 TL
Çince 83,70 TL
Danca 90,00 TL
Endonezce 90,00 TL
Farsça 46,80 TL
Felemenkçe 54,00 TL
Fransızca 41,40 TL
Gürcüce 67,50 TL
Hırvatça 67,50 TL
İbranice 135,00 TL
İngilizce 32,40 TL
İspanyolca 55,80 TL
İsveçce 79,20 TL
İtalyanca 54,00 TL
Japonca 94,50 TL
Kazakça 70,20 TL
Kırgızca 58,50 TL
Korece 94,50 TL
Kürtçe 72,00 TL
Lehçe 76,50 TL
Litvanyaca 90,00 TL
Makedonca 67,50 TL
Macarca 81,00 TL
Moldovca 60,30 TL
Norveççe 90,00 TL
Osmanlıca 81,00 TL
Özbekçe 67,50 TL
Portekizce 67,50 TL
Romence 60,30 TL
Rusça 43,20 TL
Sırpça 67,50 TL
Slovakça 99,00 TL
Slovence 90,00 TL
Türkmence 61,20 TL
Ukraynaca 52,20 TL
Yunanca 77,60 TL

 

  • Listede yer almayan diğer diller için lütfen bilgi alınız…
  • Belirtilen çeviri fiyatları boşluksuz 1000 karakter için birim fiyatlarıdır.
  • Yukarıda belirtilen birim fiyatlar İndirimli fiyatlar olup, 25.000 boşluksuz karakter sayısı / 25 sayfa ve üzeri siparişlerinizde uygulanmaktadır.
  • 25.000 boşluksuz karakter sayısı / 25 sayfa aşağısındaki siparişlerinizin ücretlendirilmesi için lütfen bilgi alınız…
  • Fiyatlarımıza %18 KDV dahil değildir.
  • Tabloda belirtilen fiyatlar serbest metinler (kullanım kılavuzu, mahkeme kararı, web sitesi, katalog gibi…) için belirtilen fiyatlardır. Yeminli tercüme fiyatları için bilgi almanız gerekmektedir.
  • Öğrenciler için indirimli fiyatlar üzerinden teklif verilmektedir.
  • Ödeme şekli ve indirimli fiyatlar için kurumsal müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz…
  • Fiyat listemiz 10 Temmuz 2023 tarihine kadar geçerli olacaktır.

Tercüme fiyatları ve çeviri fiyatları hakkında daha detaylı bilgi için info@ceviricozumleri.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Dilerseniz 0553 910 31 32 GSM & WHATSAPP & TELEGRAM numaramız veya 0212 221 45 21 numaralı numaramızdan kurumsal müşteri temsilcimizle iletişime geçebilirsiniz.

spot_img

GÜNCEL YAZILAR

En Hatasız Çeviri

Makale Çeviri

En Yakın Noter

Noter Nasıl Olunur?

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Aynı Lisansla Paylaş 4.0 Uluslararası Lisansı noter onaylı tercüme