Kazakça Türkçe Çeviri ve Tercüme

Çeviri Çözümleri’nin uygun fiyatlı, kaliteli, hızlı ve güvenilir çözümlerinden Kazakça Türkçe çeviri ve tercüme talepleriniz için faydalanabilirsiniz…

Kazakça 

Kazak Türkçesi adıyla da bilinen dil, dünyada 23 milyon, Kazakistan’da ise 13 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Türk dillerinin Kıpçak grubuna mensup dil, bir zamanlar Arap alfabesiyle yazılırken, günümüzde Latin ve Kiril alfabeleriyle yazılmaktadır.

Türkçe ile benzer özelliklere sahip dil; Türkçe’den belirli farklılıklar ile ayrılmaktadır. Başta bulunan “y” harfi Kazakçada “y”’ye “ç” harfi “ş”ye dönüşmesi gibi farklılıklar yer almaktadır. Kazakça’da üç farklı şimdiki zaman olması yine Kazakça’yı Türkçe’den ayıran bir diğer özelliktir.

Kazakistan ve Türkiye İlişkileri

Kazakistan ve Türkiye arasındaki ilişkiler kardeşlik, ortak tarih ve kültür, karşılıklı güven ve saygı üzerine kurulmuştur. Türkiye Kazakistan’ı ilk tanıyan ve Büyükelçilik açan ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti tarafından atılan bu adım Türk iş insanları tarafından yapılan yatırımlar aracılıyla sürdürülmüştür.

İki ülke arasındaki ticaret 1992 yılında 30 milyon dolar civarındayken bu rakam giderek artmış 2017 yılında 2 milyar doların üzerine çıkmıştır. Kazakistan’dan ithal ettiğimiz ürünler petrol ve doğal gaz ve demir çelik dışında alan ana metal ham maddesi yani bakır ve alaşımlardır. İhracatımızı ise tekstil ve hazır giyim, tarım ve gıda ürünleri vb. oluşturmaktadır.

Kazakistan’da telekomünikasyon, otel işletmeciliği, gıda ve sanayi vb. alanlarda faaliyet gösteren çok sayıda Türk firması faaliyet göstermektedir. Kazakistan özel sermayesi ise Türkiye’de bankacılık ve finans vb. alanlarda yatırım faaliyetlerinde avantaj göstermektedir. İkili ticari-ekonomik işbirliğinin diğer önemli alanı ise Türk müteahhitlik şirketlerinin Kazakistan’daki çalışmaları oluşturmaktadır.

kazakça çeviri

Kazakça Çeviri ve Tercüme 

Türkiye ve Kazakistan’ın ortak tarih ve geçmişleri, mevcut ikili ilişkileri ve gelişmekte olan işbirlikleri doğrultusunda birçok alanda Kazakça tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Hukuk alanında birçok sözleşme, mahkeme kararı, toplantı tutanağı, evlilik ve boşanma evraklarının hukuki çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. Hukuk alanı her iki ülke hukuk sistemlerine ve hukuki terminolojiye hakimiyet gerektiren bir alandır. Bundan dolayı mutlaka hukuk alanında bilgi ve deneyim sahibi kişilerce sağlanmalıdır.

Ticaret alanında dış ticaret evrakları, ticari sözleşmeler, ticari yazışmalar ve faturaların ticari çeviri işlemi yapılmaktadır. Ticaret alanında bilgisi bulunan, terminolojiye hakim, gelişmeleri yakından takip eden tercümanlar tarafından çeviri işlemi gerçekleştirilmelidir.

Teknik alanda birçok kullanım kılavuzu, katalog, broşür, ürün içeriği, CE belgesi vb. tercüme edilmektedir. Teknik tercüme işleminde terminoloji son derece önemlidir. Bu yüzden ilgili alanın terminolojisine uygun tercüme hizmeti sağlandığından emin olunmalıdır.

Sağlık alanında doktor raporları, tahlil sonuçları, tıbbi cihaz kitapçıkları, doktor ve hastane web siteleri için tıbbi tercüme hizmeti sunulmaktadır. Tıp alanı hata kabul etmeyen bir alandır. Bundan dolayı büyük hassasiyet ve dikkat içerisinde çeviri işlemi gerçekleştirilmelidir.

Diğer Kazakça Çeviri Hizmetlerimiz

İlgili tüm alanlarda resmi belgeler için Kazakça yeminli tercüme ve Kazakça noter onaylı tercüme hizmeti gerçekleştirilmektedir. Çeviri Çözümleri, alanında uzman ve tercüme sektöründe deneyim sahibi kadrosuyla tüm alanlarda profesyonel çeviri hizmetini sizlerle buluşturmaktadır.

Kazakça Yeminli Tercüme 

Vatandaşlık, evlilik, boşanma, ikamet, çalışma, şirket kuruluşu, hisse devri, ihaleler vb. nedenlere dayalı olarak yeminli tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir. Kazakça bildiğini belgeleyen akabinde noter huzurunda yemin eden yeminli tercümanlar tarafından yeminli tercüme hizmeti verilmektedir.

Resmiyet taşıyan ve yasal bağlayıcılığı bulunan yeminli tercüme işleminde yapılacak hatalar pahalıya mal olabilmektedir. Tercüme alanında deneyimli ve yeterli bilgi donanımı bulunan tercümanlar aracılığıyla olası hataların önüne geçilebilmektedir. Bunun yanı sıra yapılan her tercüme işleminin akabinde kontrol işleminin sağlanması tercüme sürecine katkı sağlayacaktır.

Belgenizi kullanacağınız işlem veya kurumdan istenilmesi halinde yeminli tercüme işleminin yanı sıra noter tasdik ve onaylarını da gerçekleştirmekteyiz. Bu hususta yeminli tercüman tarafından kaşelenip imzalanan belgeler noter tasdikine uygun olarak hazırlanmakta ve sizler için noter tasdikleri yapılmaktadır.

Yazılı tercüme hizmetlerinin yanı sıra, sözlü tercüme hizmeti de sağlanmaktadır. Şirket kuruluşları, hisse devri, vekalet vb. işlemlerde Kazakça sözlü tercüme hizmeti sağlanmaktadır.

kazakça tercüme fiyatları

Kazakça Tercüme Fiyatları

Tercüme fiyatları karakter sayısı üzerinden belirlenmektedir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme söz konusu olduğunda sayfa sayısı ve belge bazlı değerlendirme yapılmaktadır. Sözlü tercüme fiyatlarında işlem sayısı ve süresi gibi ölçütler üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. Çeviri Çözümleri, kurulduğu günden bu yana uygun fiyatlar üzerinden hizmet vermektedir. Uygun fiyatları eşliğinde ise müşterilerini kaliteli ve güvenilir tercüme hizmetiyle buluşturmaktadır.

Kazakça Tercüme Bürosu

Çeviri Çözümleri, profesyonel ve yeminli tercüman kadrosu ile çeviri talepleriniz doğrultusunda hızlı, uygun fiyatlı ve güvenilir çözümler sunmaktadır. Müşteri odaklı olarak sürdürdüğü çalışmalarında her daim müşteri memnuniyetini hedeflemekte ve sürekli olarak hizmetlerini geliştirmektedir.

Kazakça çeviri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve teklif taleplerinizi info@ceviricozumleri.com adresimize ileti göndererek bilgi alabilirsiniz. İlaveten, 0553 910 31 32 numaralı Mobil & Whatsapp & Telegram ve 0212 221 45 21 numaralı kurumsal hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler