Çarşamba, Ocak 27, 2021
Ana Sayfa Çeviri Kazakça Türkçe Çeviri ve Tercüme

Kazakça Türkçe Çeviri ve Tercüme

Kazakça çeviri ve tercüme  taleplerinizde Çeviri Çözümleri’nin uygun fiyatlı, kaliteli, güvenilir ve pratik çözümlerinden faydalanabilirsiniz.

Kazakça tercüme ve Kazakça çeviri hizmeti bugün oldukça fazla talep alan çeviri hizmetlerinden birisidir. Türkiye’nin Kazakistan ile olan iyi ve gelişmiş ilişkilerinin, karşılıklı öğrenci değişim programlarının vb. süreçlerin bunda etkisi büyüktür.

Kazakça Nasıl Bir Dildir?

Kazak Türkçesi adıyla da bilinen dil, dünyada 23 milyon, Kazakistan’da ise 13 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Türk dillerinin Kıpçak grubuna mensup dil, bir zamanlar Arap alfabesiyle yazılırken, günümüzde Latin ve Kiril alfabeleriyle yazılmaktadır.

Türkçe ile benzer özelliklere sahip dil; Türkçeden belirli farklılıklar ile ayrılmaktadır. Başta bulunan “y” harfi Kazakçada “y”’ye “ç” harfi “ş”ye dönüşmesi gibi farklılıklar yer almaktadır. Kazakçada üç farklı şimdiki zaman olması yine Kazakçayı Türkçeden ayıran bir diğer özelliktir.

Kazakistan ve Türkiye İlişkileri

Kazakistan ve Türkiye arasındaki ilişkiler kardeşlik, ortak tarih ve kültür, karşılıklı güven ve saygı üzerine kurulmuştur. Türkiye Kazakistan’ı ilk tanıyan ve büyükelçilik açan ülkedir. Türkiye Cumhuriyeti tarafından atılan bu adım Türk iş insanları tarafından yapılan yatırımlar aracılıyla sürdürülmüştür.

İki ülke arasındaki ticaret 1992 yılında 30 milyon dolar civarındayken bu rakam giderek artmış 2017 yılında 2 milyar doların üzerine çıkmıştır. Kazakistan’dan ithal ettiğimiz ürünler petrol ve doğal gaz ve demir çelik dışında alan ana metal ham maddesi yani bakır ve alaşımlardır. İhracatımızı ise tekstil ve hazır giyim, tarım ve gıda ürünleri vb. oluşturmaktadır.

Kazakistan’da telekomünikasyon, otel işletmeciliği, gıda ve sanayi vb. alanlarda faaliyet gösteren çok sayıda Türk firması faaliyet göstermektedir. Kazakistan özel sermayesi ise Türkiye’de bankacılık ve finans vb. alanlarda yatırım faaliyetlerinde avantaj göstermektedir. İkili ticari-ekonomik işbirliğinin diğer önemli alanı ise Türk müteahhitlik şirketlerinin Kazakistan’daki çalışmaları oluşturmaktadır.

Kazakça Çeviri ve Tercüme Hizmetleri

Türkiye ve Kazakistan’ın ortak tarih ve geçmişleri, mevcut ikili ilişkileri ve gelişmekte olan işbirlikleri doğrultusunda birçok alanda Kazakça tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Hukuk alanında birçok sözleşme, mahkeme kararı, toplantı tutanağı, evlilik ve boşanma evraklarının Kazakça hukuki çeviri işlemi gerçekleştirilmektedir. Hukuk alanı her iki ülke hukuk sistemlerine ve hukuki terminolojiye hakimiyet gerektiren bir alandır. Bundan dolayı mutlaka hukuk alanında bilgi ve deneyim sahibi kişilerce sağlanmalıdır.

Ticaret alanında dış ticaret evrakları, ticari sözleşmeler, ticari yazışmalar ve faturaların Kazakça ticari çeviri işlemi yapılmaktadır.  Ticaret alanında bilgisi bulunan, gelişmeleri yakından takip eden kişilerce Kazakça ticari çeviri işlemi gerçekleştirilmelidir.

Teknik alanda birçok kullanım kılavuzu, katalog, broşür, ürün içeriği, CE belgesi vb. tercüme edilmektedir. Teknik tercüme işleminde terminoloji son derece önemlidir. Bu yüzden ilgili alanın terminolojisine uygun tercüme hizmeti sağlandığından emin olunmalıdır.

Sağlık alanında doktor raporları, tahlil sonuçları, tıbbi cihaz kitapçıkları, doktor ve hastane web siteleri için Kazakça tıbbi tercüme hizmeti sunulmaktadır. Tıp alanı hata kabul etmeyen bir alandır. Bundan dolayı büyük hassasiyet ve dikkat içerisinde çeviri işlemi gerçekleştirilmelidir.

Diğer Kazakça Çeviri Hizmetlerimiz

İlgili tüm alanlarda resmi belgeler için Kazakça yeminli tercüme ve Kazakça noter onaylı tercüme hizmeti gerçekleştirilmektedir. Çeviri Çözümleri, alanında uzman ve tercüme sektöründe deneyim sahibi kadrosuyla tüm alanlarda profesyonel çeviri hizmetini sizlerle buluşturmaktadır.

Kazakça Yeminli Tercüme Hizmetleri

Vatandaşlık, evlilik, boşanma, ikamet, çalışma, şirket kuruluşu, hisse devri, ihaleler vb. nedenlere dayalı olarak Kazakça yeminli tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir. Kazakça bildiğini belgeleyen akabinde noter huzurunda yemin eden Kazakça yeminli tercümanlar tarafından Kazakça yeminli tercüme hizmeti verilmektedir.

Resmiyet taşıyan ve yasal bağlayıcılığı bulunan yeminli tercüme işleminde yapılacak hatalar pahalıya mal olabilmektedir. Tercüme alanında deneyimli ve yeterli bilgi donanımı bulunan tercümanlar aracılığıyla olası hataların önüne geçilebilmektedir. Bunun yanı sıra yapılan her tercüme işleminin akabinde kontrol işleminin sağlanması tercüme sürecine katkı sağlayacaktır.

Kazakça yeminli tercüme hizmetinin yeterli olmadığı durumlarda Kazakça noter onaylı tercüme işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu hususta yeminli tercüman tarafından kaşelenip imzalanan belgeler noter tasdikine uygun olarak hazırlanmaktadır.

Kazakça yazılı yeminli tercüme hizmetlerinin yanı sıra, sözlü tercüme hizmeti de sağlanmaktadır. Şirket kuruluşları, hisse devri, vekalet vb. işlemlerde Kazakça sözlü tercüme hizmeti sağlanmaktadır.

Kazakça Tercüme Fiyatları

Kazakça tercüme fiyatları karakter sayısı üzerinden belirlenmektedir. Yeminli tercüme ve noter onaylı tercüme söz konusu olduğunda sayfa sayısı ve belge bazlı değerlendirme yapılmaktadır. Sözlü tercüme fiyatlarında işlem sayısı ve süresi gibi ölçütler üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. Çeviri Çözümleri, kurulduğu günden bu yana uygun fiyatlar üzerinden hizmet vermektedir. Uygun fiyatları eşliğinde ise müşterilerini kaliteli ve güvenilir tercüme hizmetiyle buluşturmaktadır.

Kazakça Tercüme Bürosu

Kazakça tercüme işlemi Kazakça tercüme bürosu aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Çeviri Çözümleri, çeviri sektöründe önde gelen bir Kazakça tercüme bürosudur. Her daim müşteri memnuniyetini hedeflemekte ve sürekli olarak hizmetlerini geliştirmektedir.

Kazakça çeviri ve tercüme hizmetleri hakkında www.ceviricozumleri.com adresinden bilgi alabilirsiniz. İlaveten, 0553 910 31 32 numaralı Whatsapp ve 0212 221 45 21 numaralı kurumsal hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR