Pazartesi, Kasım 23, 2020
Ana Sayfa Genel İTO Randevu

İTO Randevu

İTO randevu sistemi aracılığıyla İstanbul Ticaret Odasında gerçekleştirilmek istenen işlemler için randevu alınabilmektedir.

İTO Randevu Nasıl Alınır?

İstanbul Ticaret Odasının kendi web sitesi üzerinden https://randevu.ito.org.tr aracılığıyla siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst sekmede üç tane sekme yer almaktadır. Bu üç sekme içerisinden Randevu Al sekmesine tıklayarak ilgili bilgiler doldurulduktan sonra randevu alabilmek mümkündür.

Vakıf Dernek İşletmeleri Kuruluşu, Şube Açılışı, Merkez Nakli ve Tür Değişikliği gibi işlemler haricinde diğer bütün işlemler İstanbul Ticaret Odasında gerçekleştirilmektedir. Bütün bu işlemler için ito randevu al sistemi aracılığıyla başvuru yapılması zorunludur.

İTO Randevu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İTO’da gerçekleştirilecek olan işlemler için randevu oluşturulup oluşturulmadığını kontrol edebilmektedir. Yine ilgili adrese girerek sağ üstte yer alan üç sekmeden Randevu Sorgula sekmesine tıklayarak T.C. Kimlik Numarası ve Mersis Talep No girilerek sorgulama yapılabilmektedir.

İTO Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Web sitesi üzerinden ilgili üçüncü sekme olan Randevu İptal sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan ekrana T.C.Kimlik Numarası ve Mersis Talep Numaranızı girmeniz gerekmektedir. Başvuru sırasında verdiğiniz cep telefonu numaranıza gelen 6 haneden oluşan İptal Kodunu girerek ito randevu iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet sitesi üzerinden başvurunuzu oluşturduktan sonra nüfus cüzdanı, kimlik kartı, pasaport, geçici kimlik belgesi, 900’lü yabancı kimlik numarasının bulunduğu yabancı kimlik kartı, 12 Nisan 2013 tarihi ve sonrasında verilen mavi kartınız aracılığıyla ve başvuru için gerekli belgeleri https://www.ito.org.tr/tr/hizmetler/ticaret-sicili-islem adresi üzerinden inceleyerek eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak randevu saatinizden en az on beş dakika önce ilgili ticaret sicil dairesinde bulunmanız gerekmektedir.

İTO’da gerçekleştireceğiniz şirket kuruluş işlemleri esnasında şirket kurucularından birinin Türkçe konuşup yazamaması durumunda ilgili dilde yeminli tercümanın bulundurulması zorunludur. Yeminli tercümanın yemin zaptını ilgili memura ibraz etmesi gerekmektedir.

Yeminli tercüman yemin zaptını ticaret sicil memuruna ibraz ettikten sonra işlemler hazırlanmakta ilgili şirket ana sözleşmesi yeminli tercüman tarafından yabancı ortağa aktarılmaktadır. Şirket kuruluş süreciyle ilgili tüm detaylar aktarıldıktan sonra ilgili ortağın şirket kurmayı kabul edip etmediğine dair soru sorularak ilgili evraklar yeminli tercüman ve ortaklar tarafından imzalanmaktadır.

Kuruluş sonrasındaki tescil işlemlerine ilişkin olarak hazırlanacak imza beyannamelerinde İTO randevu sistemine gerek olmamaktadır.

Okeanos Tercüme, ofisinin yer aldığı Perpa Ticaret Merkezinde bulunan İTO Perpa’da ve diğer bütün İTO şubelerinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercüme yapmaktadır.  Gerçekleştirilecek yabancı ortaklı şirket kuruluş işlemleri için, yeminli tercüman kadrosuyla pek çok dilde profesyonel sözlü çeviri hizmeti sağlamaktadır.

İto da şirket kuruluşu ve şirket tescili işlemlerinizde sağladığımız çeviri hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattı ya da 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımız aracılığıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Kelime Dağarcığı Geliştirme Neden Önemlidir?

Kelime dağarcığı geliştirme neden önemlidir? Günlük hayatta konuştuğumuz konuları bir düşünün. Nelerden bahsediyoruz, hangi ihtiyaçlarımız için diğer insanlarla iletişim kuruyoruz? Bir an bunu düşündüğünüzde...

Okuduğunu Anlama Becerilerini Geliştirme Teknikleri

Okuduğunu anlama becerilerini geliştirme teknikleri, okumak, kendi kendine ilerleyip gelişen bir süreç değildir. Okuma yazma öğrendiğimiz ilkokul dönemlerinden itibaren düzenli çalışma ve sürekli okuma...

Türk Dil Kurumu (TDK)

Sık olarak kısaltılmış hali ile TDK olarak bilinen ve kullanılan Türk Dil Kurumu hakkında daha detaylı bir inceleme yapabilmemiz için öncelikle Türk dili ve...

Dünya Üzerinde 7 Tarihi Yapıt

Dünya üzerinde 7 tarihi yapıt, dünyanın tarihi için adeta kanıt niteliği veren birçok farklı bölgede farklı yapıtlar yer almaktadır. Sayısı oldukça fazla olan ve...