Salı, Temmuz 7, 2020
Ana Sayfa Genel İTO Randevu

İTO Randevu

İTO randevu sistemi aracılığıyla İstanbul Ticaret Odasında gerçekleştirilmek istenen işlemler için randevu alınabilmektedir.

İTO Randevu Nasıl Alınır?

İstanbul Ticaret Odasının kendi web sitesi üzerinden https://randevu.ito.org.tr aracılığıyla siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst sekmede üç tane sekme yer almaktadır. Bu üç sekme içerisinden Randevu Al sekmesine tıklayarak ilgili bilgiler doldurulduktan sonra randevu alabilmek mümkündür.

Vakıf Dernek İşletmeleri Kuruluşu, Şube Açılışı, Merkez Nakli ve Tür Değişikliği gibi işlemler haricinde diğer bütün işlemler İstanbul Ticaret Odasında gerçekleştirilmektedir. Bütün bu işlemler için ito randevu al sistemi aracılığıyla başvuru yapılması zorunludur.

İTO Randevu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İTO’da gerçekleştirilecek olan işlemler için randevu oluşturulup oluşturulmadığını kontrol edebilmektedir. Yine ilgili adrese girerek sağ üstte yer alan üç sekmeden Randevu Sorgula sekmesine tıklayarak T.C. Kimlik Numarası ve Mersis Talep No girilerek sorgulama yapılabilmektedir.

İTO Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Web sitesi üzerinden ilgili üçüncü sekme olan Randevu İptal sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan ekrana T.C.Kimlik Numarası ve Mersis Talep Numaranızı girmeniz gerekmektedir. Başvuru sırasında verdiğiniz cep telefonu numaranıza gelen 6 haneden oluşan İptal Kodunu girerek ito randevu iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet sitesi üzerinden başvurunuzu oluşturduktan sonra nüfus cüzdanı, kimlik kartı, pasaport, geçici kimlik belgesi, 900’lü yabancı kimlik numarasının bulunduğu yabancı kimlik kartı, 12 Nisan 2013 tarihi ve sonrasında verilen mavi kartınız aracılığıyla ve başvuru için gerekli belgeleri https://www.ito.org.tr/tr/hizmetler/ticaret-sicili-islem adresi üzerinden inceleyerek eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak randevu saatinizden en az on beş dakika önce ilgili ticaret sicil dairesinde bulunmanız gerekmektedir.

İTO’da gerçekleştireceğiniz şirket kuruluş işlemleri esnasında şirket kurucularından birinin Türkçe konuşup yazamaması durumunda ilgili dilde yeminli tercümanın bulundurulması zorunludur. Yeminli tercümanın yemin zaptını ilgili memura ibraz etmesi gerekmektedir.

Yeminli tercüman yemin zaptını ticaret sicil memuruna ibraz ettikten sonra işlemler hazırlanmakta ilgili şirket ana sözleşmesi yeminli tercüman tarafından yabancı ortağa aktarılmaktadır. Şirket kuruluş süreciyle ilgili tüm detaylar aktarıldıktan sonra ilgili ortağın şirket kurmayı kabul edip etmediğine dair soru sorularak ilgili evraklar yeminli tercüman ve ortaklar tarafından imzalanmaktadır.

Kuruluş sonrasındaki tescil işlemlerine ilişkin olarak hazırlanacak imza beyannamelerinde İTO randevu sistemine gerek olmamaktadır.

Okeanos Tercüme, ofisinin yer aldığı Perpa Ticaret Merkezinde bulunan İTO Perpa’da ve diğer bütün İTO şubelerinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercüme yapmaktadır.  Gerçekleştirilecek yabancı ortaklı şirket kuruluş işlemleri için, yeminli tercüman kadrosuyla pek çok dilde profesyonel sözlü çeviri hizmeti sağlamaktadır.

İto da şirket kuruluşu ve şirket tescili işlemlerinizde sağladığımız çeviri hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için www.okeanostercume.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 numaralı whatsapp hattı ya da 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımız aracılığıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

GÜNCEL YAZILAR

Özel Şartlarda YKS 2020

Özel şartlarda YKS 2020, bilindiği üzere dünyaca bir pandemi sürecinden geçiyoruz.  COVID-19 salgınının olumsuz etkilediği alanlardan birisi de haliyle eğitim sektörü… Pandemi nedeniyle ertelenen ve...

Osmanlıca Tercüme ve Osmanlıca Çeviri

Osmanlıca tercüme ve çeviri, Osmanlıca, 13.yy’da Osmanlı İmparatorluğunda kullanılmış olan dilin adıdır. Çoğunlukla Arapça ve Farsçanın etkisi altında kalan bir dil olarak Arap alfabesinin...

Farsça Yeminli Tercüme

Farsça yeminli tercüme, Farsça, İran başta olmak üzere Tacikistan, Afganistan, Özbekistan ve Basra Körfezi ülkelerinde konuşulan, Hint-Avrupa dil ailesinin Asya kolunun Hint-İran öbeğinde arasında...

Azerice Tercüme ve Azerice Çeviri

Azerice tercüme ve Azerice Çeviri, Azerice veya diğer bir deyişle Azerbaycan Türkçesi Türk dilinin Oğuz veya Batı lehçelerinden biri olup Azerbaycan'ın resmi dilidir. Azerbaycan'ın yanı...