İTO Randevu – İto Tescil Sorgulama

İTO randevu sistemi aracılığıyla İstanbul Ticaret Odasında gerçekleştirilmek istenen işlemler için randevu alınabilmektedir.

İTO Randevu Nasıl Alınır?

İstanbul Ticaret Odasının kendi web sitesi üzerinden https://randevu.ito.org.tr aracılığıyla siteye giriş yaptıktan sonra sağ üst sekmede üç tane sekme yer almaktadır. Bu üç sekme içerisinden Randevu Al sekmesine tıklayarak ilgili bilgiler doldurulduktan sonra randevu alabilmek mümkündür.

Vakıf Dernek İşletmeleri Kuruluşu, Şube Açılışı, Merkez Nakli ve Tür Değişikliği gibi işlemler haricinde diğer bütün işlemler İstanbul Ticaret Odasında gerçekleştirilmektedir. Bütün bu işlemler için ito randevu al sistemi aracılığıyla başvuru yapılması zorunludur.

İTO Randevu Sorgulama Nasıl Yapılır?

İTO’da gerçekleştirilecek olan işlemler için randevu oluşturulup oluşturulmadığını kontrol edebilmektedir. Yine ilgili adrese girerek sağ üstte yer alan üç sekmeden Randevu Sorgula sekmesine tıklayarak T.C. Kimlik Numarası ve Mersis Talep No girilerek sorgulama yapılabilmektedir.

İTO Randevu İptali Nasıl Yapılır?

Web sitesi üzerinden ilgili üçüncü sekme olan Randevu İptal sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan ekrana T.C.Kimlik Numarası ve Mersis Talep Numaranızı girmeniz gerekmektedir. Başvuru sırasında verdiğiniz cep telefonu numaranıza gelen 6 haneden oluşan İptal Kodunu girerek ito randevu iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet sitesi üzerinden başvurunuzu oluşturduktan sonra nüfus cüzdanı, kimlik kartı, pasaport, geçici kimlik belgesi, 900’lü yabancı kimlik numarasının bulunduğu yabancı kimlik kartı, 12 Nisan 2013 tarihi ve sonrasında verilen mavi kartınız aracılığıyla ve başvuru için gerekli belgeleri https://www.ito.org.tr/tr/hizmetler/ticaret-sicili-islem adresi üzerinden inceleyerek eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayarak randevu saatinizden en az on beş dakika önce ilgili ticaret sicil dairesinde bulunmanız gerekmektedir.

İTO’da gerçekleştireceğiniz şirket kuruluş işlemleri esnasında şirket kurucularından birinin Türkçe konuşup yazamaması durumunda ilgili dilde yeminli tercümanın bulundurulması zorunludur. Yeminli tercümanın yemin zaptını ilgili memura ibraz etmesi gerekmektedir.

Yeminli tercüman yemin zaptını ticaret sicil memuruna ibraz ettikten sonra işlemler hazırlanmakta ilgili şirket ana sözleşmesi yeminli tercüman tarafından yabancı ortağa aktarılmaktadır. Şirket kuruluş süreciyle ilgili tüm detaylar aktarıldıktan sonra ilgili ortağın şirket kurmayı kabul edip etmediğine dair soru sorularak ilgili evraklar yeminli tercüman ve ortaklar tarafından imzalanmaktadır.

Kuruluş sonrasındaki tescil işlemlerine ilişkin olarak hazırlanacak imza beyannamelerinde İTO randevu sistemine gerek olmamaktadır.

İto Tescil Sorgulama

ito tescil sorgulama
ito tescil sorgulama

İto tescil sorgulama, İstanbul Ticaret Odası (İTO)1882 yılında kurulmuş, yaklaşık 420.000 üyesi ile ülkemizin ve dünyanın en büyük ve en köklü odalarındandır.

İTO, merkezi Eminönü ve şubeleri ile bütün üyelerine ihtiyaç duydukları hizmetleri kesintisiz olarak sunmaktadır. Aynı zamanda, online olarak ticaret sicil işlemleri ile üyelerine yapacakları işlemler ve ihtiyaç duydukları belgelerin düzenlenebilmesi için günümüzün en değerli olan zamanı kazanabilme imkanı sunmaktadır.

Online Olarak Yapabileceğiniz Ticaret Sicil İşlemleri

  • Önemli Bilgilendirme ve Duyuruların Takibi
  • Tescil Başvuru Sorgulama
  • Tescil Başvuru Sonucu Doğrulama
  • Randevu Sistemi
  • Mersis Destek Hizmetleri

Çeviri Çözümleri, ofisinin yer aldığı Perpa Ticaret Merkezinde bulunan İTO Perpa’da ve diğer bütün İTO şubelerinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda tercüme yapmaktadır.  Gerçekleştirilecek yabancı ortaklı şirket kuruluş işlemleri için, yeminli tercüman kadrosuyla pek çok dilde profesyonel sözlü çeviri hizmeti sağlamaktadır.

İto da şirket kuruluşu ve şirket tescili işlemlerinizde sağladığımız çeviri hizmetleri ile ilgili olarak daha detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için info@ceviricozumleri.com adresine e-posta gönderebilir ya da 0553 910 31 32 numaralı mobil & Whatsapp & Telegram hattı ya da 0212 221 45 21 numaralı sabit hattımız aracılığıyla bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler